Перейти до основного вмісту

Британські вчені здійснили прорив у лікуванні розсіяного склерозу

26 липня, 00:00

Вражаючих результатів у боротьбі з розсіяним склерозом досягли вчені Центру неврології й нейрохірургії в Ліверпулі, які застосовували для лікування хворих комбінацію двох лікарських засобів. Нова терапія дозволила скоротити кількість рецидивів (загострень) захворювання на 90%, повідомляє Lenta.ru з посиланням на Journal of Neurology.

У дослідженні під керівництвом Майка Боггілда взяли участь 27 пацієнтів, хворих на швидкопрогресуючу форму розсіяного склерозу. У всіх піддослідних хвороба протікала з загостреннями, які перемежовувалися спонтанними ремісіями.

Учені призначили пацієнтам курс протипухлинного препарату мітоксантрона, після якого призначали курс копаксона — препарату, який застосовують зараз для лікування розсіяного склерозу. П’ятирічні спостереження показали, що кількість рецидивів у пацієнтів, які отримували відповідне лікування, скоротилася на 90%. «Ефект настільки вражаючий, що ми підозрюємо синергетичну (таку, що взаємно посилює) дію ліків», — повідомив Боггілд.

Розсіяний склероз — прогресуюче захворювання, яке уражає головний мозок, зорові нерви, спинний мозок, що призводить до порушення відповідних функцій організму. Пацієнтів непокоїть м’язова слабкість, тугорухливість, порушення координації, що спричинює порушення ходьби, а також порушення статевої функції та втрату контролю над сечовипусканням.

Розсіяний склероз зазвичай починається в молодості, але може проявитися в будь-який період від 15 до 60 років. У США цим захворюванням страждають більше ніж 300 тисяч чоловік.

Нова терапія дає надію на нормальне життя хворим, яким в іншому випадку загрожує перспектива бути прикутими до ліжка, вважають учені. Зараз проводиться набір добровольців для більш масштабного дослідження, яке проводитиметься на базі десяти наукових центрів Великої Британії.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати