Перейти до основного вмісту

Будівельники — «без комплексів»

18 листопада, 00:00
ФОТО ЛЕОНІДА БАККА / «День»

Учорашнє засідання Київської міської ради, на якому планувалося вже вкотре обговорити легітимність тих чи інших будівельних проектів, проходило в супроводі досить багатолюдних різнополюсних акцій. Особливо активними були новачки — працівники Гідропарку, які протестували проти приватизації комунальних об’єктів, розташованих на його території. Серед пікетників також громадські організації «Народовладдя міста Києва», «Форум порятунку Києва», «Громадянський актив Києва», представники партій «Пора», «Реформи і порядок» і навіть Всеукраїнського комсомолу. Всі вони протестують проти хаотичної забудови столиці, а жителі вулиці Банківської — проти закриття цієї вулиці для рядових пішоходів. Вони тримають плакат «Омельченко, не забирай Банківську в людей», хоча, схоже, на цю вулицю робить замах зовсім інша посадова особа...

На іншому боці Хрещатика — за двадцятиметровим транспорантом «Не починайте передвиборну кампанію зі знищення будівельників» — море яскравих помаранчевих прапорів, таких же шоломів і численні лозунги типу: «Не залишайте дітей будівельників голодними». Так заявила про себе Українська будівельна асоціація. Але хоча виведені нею «погуляти» в робочий час люди перебувають по інший бік від пікетників, які підступили безпосередньо до входу в Київміськдержадміністрацію, ще не факт, що будівельники підтримують містобудівну політику мерії. У їхніх лавах «День» виявив одночасно і доречний, і спірний лозунг «10 рішень про скасування (будівництва. — Авт.) — 10 ударів по інвестиційному іміджу України».

Так що будівельники, швидше за все, не «за» мерію, а проти деяких її рішень, що загрожують як робітникам, так i інвесторам і підрядчикам. Плиточник Анатолій Сова сказав у розмові з «Днем»: «Я будую Київ із 1973 року. Працював іще у бригаді знаменитого Злобіна — Героя соціалістичної праці. І тоді не було таких проблем — можна чи не можна будувати. Я також проти того, щоб вирубували дерева. Нехай Київ залишається найзеленішим містом Європи. Ми — за це. Але ми ще й будуємо. А ті, хто не дає нам працювати — їм aби покричати. Адже Київ — це будівельники, які зводять будинки та стабільно заробляють і собі і місту гроші — тут працює лише відсотків десять підприємств, інші, як ви знаєте, стоять. Зламати ще й будівельний комплекс — втратимо дуже багато робочих місць, які обіцяла держава. А ми не хочемо залишитися і без грошей, і без їжі. Через це ми і прийшли сюди».

Схоже, саме будівельники можуть перетворитися в досить могутній чинник передвиборної підтримки політичних сил, яким вдасться з ними домовитися. Нарівні з Асоціацією, яка вивела сьогодні на головну вулицю столиці людей у шоломах, лобіювати будівельний комплекс має намір також Будівельна палата України, під знамена якої готові — на чолі з «Київміськбудом» — стати 800 компаній та організацій.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати