БИТВА НАРОДIВ
![](/sites/default/files/main/openpublish_article/20020208/425-24-1.jpg)
Те, що Олімпіада на сьогодні — подія не тільки спортивна і політична, підтвердили і деякі події, які передують її відкриттю. Міжнародний олімпійський комітет відмовив олімпійському комітету США в проханні пронести на церемонії відкриття Олімпіади американський прапор, знайдений під руїнами Всесвітнього Торгового Центру. Проте МОК пішов назустріч організаторам і дозволив їм підняти національний прапор над стадіоном відразу після запалювання олімпійського вогню. Керівництво оргкомітету ігор украй розчаровано рішенням МОКу, але олімпійські чиновники заявили, що внаслідок терактів 11 вересня, крім американців, постраждало багато націй, і дозволити олімпійцям США нести цей прапор буде не дуже порядно щодо інших команд, повідомляє Strana.ru з посиланням на АР. Передбачається, що багатостраждальний прапор, знайдений на місці руїн ВТЦ, розглядатиметься як офіційний. Проте зірково- смугасте полотнище після церемонії відкриття буде відразу зняте, оскільки дуже постраждало внаслідок трагедії 11 вересня.
З інших новин приваблює нововведення, яке ввели організатори Олімпіади щодо лижних перегонів. Уперше в історії зимових Олімпійських ігор спортсменів, що виходять на лижню «окільцюють». Спонсор Олімпіади компанія «Сейко» вирішила прилаштувати лижникам браслети на щиколотки для найточнішого виміру часу проходження траси. «Ці пристрої будуть на обох ногах, оскільки ми не знаємо, яка з них першою піде зі старту або перетне стартову межу», — повідомив представник компанії Ендрю Бартон. Умонтований у ножний «браслет» радіопередавач передає сигнали приймаючим кабелям на старті, на трасі й на фініші, що дозволить вмить отримувати точний час на будь-якому відрізку. За словами Бартона, ці пристрої зуміють iз «легкістю розібратися» і в такій складній ситуації, як масовий старт лижників.
Прилучитися до такого свята, як зимові Олімпійські ігри, охочих аж надто багато. Причому деякі учасники спортивних баталій виглядають і зовсім екзотично. На Іграх в Солт-Лейк-Сіті 17-річна Кордія Цой, 18-річна Крісті Жень і 15 річна Фіона Фонг представлятимуть Сянган, більшість населення якого ніколи не бачила снігу, якщо не вважати інею на верхів’ях місцевих сопок. Сянган — спеціальний адміністративний район Китаю, колишній анклав Британії. Це перший випадок участі спортсменів майже семимільйонного міста в зимових Олімпійських іграх за всю його історію. Кордія Цой, Крісті Жень і Фіона Фонг, що виконали олімпійські кваліфікаційні норми, візьмуть участь в змаганнях iз шорт-треку. Тренуються дівчата тільки уночі на невеликому катку, коли багаті місцеві любителі конькобіжного спорту та хокею лягають спати, повідомляє ІТАР-ТАРС.