Перейти до основного вмісту

Черкаські «афганці» розпочали похід проти «металістів»

Чи приєднаються до них зв’язківці, які теж ображені мисливцями за кольоровими металами?
12 червня, 00:00

«Афганці», більше покладаючись на власні сили, ніж на безпомічну у багатьох випадках міліцію, вже провели кілька рейдів по пунктах приймання металобрухту. Щоправда, краденого вони там не знайшли. Але це їх не зупиняє. «Афганці» шукатимуть зловмисників, аж поки не знайдуть. Також вони мають намір організувати чергування на міському кладовищі — біля могил своїх товаришів, на які останнім часом теж зазіхає злодійське око. Що чекає вандалів, коли вони потраплять до рук колишніх фронтовиків, можна тільки уявити.

Ймовірно, що відчувши «афганську» згуртованість, грабіжники таки притлумлять свій азарт, і розкрадань на кладовищах та біля пам’ятників стане менше. А ось «металісти», що спеціалізуються на пограбуванні телефонних станцій та дротів, схоже, будуть і надалі розширювати свій «бізнес». Справді, їхній зухвалості немає меж. Мало не щодоби вчиняються нальоти переважно на сільські АТС, які, на відміну від міських, погано охороняються, а то й зовсім залишені без нагляду. Так, нещодавно було пограбовано телефонну станцію в селі Іванівці Уманського району. Злодії проникли в приміщення елементарно просто — виламавши штабу на дверях. А вже там, усередині, порозкошували від душі. Викрали все більш- менш цінне обладнання. Наслідок — 150 сільських абонентів залишилися без зв’язку. Згодом на тій же Уманщині в селі Ладижинка хтось погосподарював з не меншим розмахом: зникло 55 багатоканальних з’єднувачів (цього разу телефони замовкли вже в 500 селян). Крім того, від рук грабіжників постраждали пошта і радіовузол, розташовані під одним дахом з АТС.

А вже наступного дня телекомівці в обласному центрі приймали сигнал SOS із села Васютинці Чорнобаївського району. П’ятеро дверей відділяло грабіжників від заповітного кольорового металу. Але хіба це перешкода для тих, хто відчув азарт від швидкого заробітку? Лом, сокира, нахабство — ось аргументи, перед якими не встоять жодні двері. Не встояли і ці.

На думку начальника служби захисту майна черкаської дирекції ВАТ «Укртелеком» Володимира Журавля, ймовірно, що на території області діє невелика, але добре організована й мобільна злочинна група, «хобі» якої — сільські АТС. Якщо уявити собі карту Черкащини з поміченими на ній світловими індикаторами, що символізують сільські АТС, то можна побачити, як буквально на очах тухнуть ці лампочки. Спецбригади монтерів терміново лагодять пошкоджені лінії, лампочки спалахують, а потім знову через деякий час згасають. Таке враження, що борися чи не борися, а кінця-краю тій боротьбі не буде.

…Три генератори з телефонних ліній зв’язку викрали недавно двоє черкасців. Згасло ще дві «лампочки» на карті телефонних злочинів Черкащини — ліній «Черкаси—Свидівок» та «Черкаси—Мошни». Зв’язківці в паніці. Подібні злочини перетворюються на всенародне лихо. Як припинити розкрадання? Як зберегти зв’язок у селах, де зараз гаряча хліборобська пора, де на телефонному зв’язку «зав’язані» пальне, добрива, запчастини, кредити, зрештою — доля всього урожаю?

Дехто з високих посадовців в обласній дирекції «Черкастелеком» схильний до думки, щоб виступити у пресі та по радіо з листом-зверненням до населення, як то вчинила нещодавно транспортна прокуратура. Там ситуація з розкраданнями теж сягнула пікової відмітки. Так, із залізничних електромереж області тільки за останні три спроби було вирізано майже 1,5 км дроту (минулий рік «відмінусував» від залізниць 42 км дроту).

Утім, слова і вмовляння навряд чи подіють на знахабнілих злодіїв. Потрібні рішучі силові дії, притому — на найвищому рівні. Стануть у пригоді й методи «народної дипломатії». Так, нещодавно в селі Ковтуни Золотоніського району місцеві жителі самотужки влаштували екзекуцію над двома заїжджими гастролерами, які проникли о 3-й годині ночі в сільську АТС і заходилися трощити обладнання. Дядьки добряче нам’яли боки зловмисникам, і хоча їм вдалося вирватися з міцних лещат ковтунівців, є надія, що вони самі надовго забудуть сюди дорогу й іншим закажуть.

Очевидно, що саме таким способом — при активній позиції громади на місцях, рішучих і професійних діях міліції, підкріплених жорсткими правовими документами, — можливо зупинити розгул «металістів».

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати