Перейти до основного вмісту
На сайті проводяться технічні роботи. Вибачте за незручності.

Деревина із... заповідника

Україна щороку втрачає понад 330 тисяч га лісу внаслідок незаконних вирубок природно-заповідного фонду
28 жовтня, 19:56

Екологи заявляють, що сьогодні незаконні санітарні рубки на об’єктах природно-заповідного фонду (ПЗФ) ведуться у половині областей України. При цьому, за словами фахівців, порушується ст. 9-1 Закону України «Про природно-заповідний фонд України», коли департаменти екології обласних держадміністрацій видають ліміти та дозволи на санітарні та інші рубки в об’єктах ПЗФ. Порушення виявлені в семи департаментах: Одеської, Херсонської, Сумської та Чернігівської областей, а також у міських департаментах екології Полтави, Львова та Києва.

— Існує добре налагоджена псевдозаконна схема, за якою закон «Про природно-заповідний фонд» вказує, що для дозволу рубки у заповіднику необхідно отримати ліміти Мінприроди та діяти згідно із «Санітарними правилами». Ці правила вимагають також узгодження в департаменті екології відповідної ОДА. Але виявилося, що сім обласних департаментів екології узгоджують ліміти незаконно. До того ж чотири ОДА не зважають на санітарні правила взагалі. На практиці це означає, що лісники, які хочуть залізти в заказник, отримують узгодження в органах, які не уповноважені це робити. Інша схема — рубати ліс взагалі без узгоджень або перевищуючи ліміти, — розповідає директор Київського еколого-культурного центру Володимир Борейко. — Зокрема, за нашими даними, Департамент екології Одеської ОДА в 2015 р. незаконно видав дозвіл на санітарну рубку в об’єктах ПЗФ на площі 17,5 га у заказнику  «Павловський», департаментом екології Херсонської ОДА у 2014 р. незаконно видано дозвіл заповіднику «Асканія-Нова» на рубку 805 дерев, а департамент екології Сумської ОДА в 2014—2015 роках незаконно затвердив 21 ліміт на санітарні рубки в об’єктах природно-заповідного фонду... Управління екології Київської міської держадміністрації незаконно погодило ліміти на рубку в Голосіївському національному парку у 2014-2015 роках площі 975,6 га.

Нещодавно Київський еколого-культурний центр та «Екоправо-Київ» подали в суд на Департамент екології Сумської ОДА з приводу порушень.

— Ми звернулися з адміністративним позовом до Департаменту екології та природних ресурсів Сумської ОДА і вимагаємо визнати незаконними дії цього департаменту, а саме — видачу лімітів на санітарні рубки в межах природно-заповідного фонду місцевого значення. Також ми вимагаємо скасувати ці ліміти як такі, що видані неналежним суб’єктом. На черзі — інші області, в яких незаконно рубають ліс у заповідниках, — сказала юрист громадської організації «Екоправо-Київ» Галина Левіна.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати