Перейти до основного вмісту

Діагностик від Бога

На фасаді Інституту раку встановили меморіальну дошку Анатолію Позмогову
30 квітня, 00:00
КОЛЕГИ АНАТОЛІЯ ПОЗМОГОВА СТВЕРДЖУЮТЬ, ЩО ВІН ЗРОБИВ ВЕЛИКИЙ ВНЕСОК У РОЗВИТОК ДІАГНОСТИЧНИХ МЕТОДІВ У ОНКОЛОГІЇ / ФОТО КОСТЯНТИНА ГРИШИНА / «День»

Меморіальну дошку професору, доктору медичних наук, фундатору української школи рентгенології і радіології, заслуженому діячу наук Анатолію Позмогову встановлено на фасаді адміністративного корпусу Національного інституту раку по вулиці Ломоносова, 33/43. Фактично руками Анатолія Івановича був створений Науково-дослідний рентгено-радіологічний і онкологічний інститут (нині Національний інститут раку). Більш аніж півстоліття — із 1945 по 2004 рр., вчений все своє довге трудове життя і професійний талант присвятив інституту, директором якого він працював з 1971 по 1987 роки. За часи його керівництва створювалися новобудови, вводилося новітнє обладнання, яке пройшло випробування часом, і навіть частково збереглося і до сьогодні.

До того як очолити головну медичну установу України з проблем раку, Анатолій Іванович кілька років був заступником директора Київського НДІ експериментальної і клінічної онкології Р.Є.Кавецького, ім’я якого має нині цей інститут. Значних досягнень науковець досяг і в викладацькій сфері. Кілька років він був проректором Державного медичного університету ім. О.О. Богомольця. Під його керівництвом було захищено 17 дисертацій, шість з яких — докторські. Сьогодні його учні — світила української радіології і онкології. Саме вони, колеги і товариші, зібралися, щоб уславити ім’я відомого вченого і лікаря. Відкривав дошку  нинішній директор Національного інституту раку, професор Ігор Щепотін, колеги Анатолія Позмогова, його аспіранти — віце-президент Академії медичних наук Леонід Розенфельд, директор Інститут гігієни праці, віце-президент Академії медичних наук Юрій Кундієв, директор Інституту експериментальної патології, онкології і радіобіології ім. Р.Є. Кавецького Василь Чехун, професор Юрій Гриневич, професор Яків Бабій, професор Дмитрій Мечев та ін.

За словами Леоніда Розенфельда, саме завдяки плідній діяльності Анатолія Івановича радіологія і рентгенологія в Україні досягли високого рівня. Вчений зробив суттєвий внесок у медичну практику і розвиток багатьох діагностичних і лікувальних методів у сфері радіології та онкології. Його найбільш вагоме досягнення — запровадження в практику методів радіогностики з використанням електронно-розрахункових машин, методи розробки медичного лікування онкологічних хвороб нейтронами і вдосконалення радіонуклідної діагностики. Список наукових робіт включає 287 наукових статей, 5 монографій, довідник з онкології, 8 методичних рекомендацій, понад 20 робіт надруковано в зарубіжних виданнях.

— Наша родина завжди відчувала щастя присутності в житті такої харизматичної особистості, кришталево чесної, світлої і гордої людини, як Анатолій Іванович, для якого честь і достоїнство були головними принципами, на яких грунтувалося його життя, сповнене добрими справами і благородними вчинками. Першим завданням в його житті завжди була допомога людям: чи то хворим інституту, чи учням, чи колегам. Разом з тим, він був і досить вольовою людиною, до сьогодні він згадується як справедливий керівник і мудрий наставник. Внесок Анатолія Івановича в медицину, безперечно, вартий того, щоб про нього пам’ятали прийдешні покоління як про взірця для наслідування. Для родини дуже важливим є той факт, що встановлення меморіальної дошки Анатолію Івановичу Позмогову розпочинає заходи в рамках святкування 90-річчя інституту (святкові події до якого відбудуться 10—12 травня), з яким пов’язана більша частина його довгого трудового шляху. І символічно, що відкриття відбулося саме 16 квітня, в день його народження, — розповіла донька Анатолія Позмогова, президент української секції Міжнародної асоціації арт-критики, заслужений діяч мистецтв України Зоя Чегусова.

Автором меморіальної дошки є член Національної спілки художників України, старший викладач кафедри скульптури Національної академії образотворчого мистецтва та архітектури Костянтин Синицький. Клопотання про встановлення дошки Анатолію Позмогову як видатному вченому здійснював Національний інститут раку та сім’я вченого.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати