Еліта не повинна відмежовуватись від народу
Прочитавши у Вашій газеті про позов до суду безробітного з Києва, я, пенсіонер, також подав аналогічну позовну заяву до Галицького районного суду міста Львова до народних депутатів Верховної Ради.
Мене вражає сьогоднішнє державотворення, яке, на мою думку, веде Україну до банкрутства. Біда в тому, що всі три гілки влади відмежувалися від народу, залишивши його самостійно виживати. Сучасний стан львівських заводів — автобусного, кінескопів та десятків інших підприємств — злиденний, майно їхнє сьогодні розпродане, а десятки тисяч працівників залишилися без роботи. Чи могли керівники пристосуватись до ринкових умов, так організувати працю на підприємствах, аби не виставляти своїх працівників на вулицю? Мабуть, що могли, але не схотiли — краще щось невеличке випустити, а невеликому штатові працюючих закривати наряди на 5—10 днів в місяць, виплачуючи 50—80 гривень зарплати в кращому разі. І сьогодні як результат — у Львівській області за офіційною статистикою маємо 99 претендентів на одне вакантне робоче місце. Тому й ринків не перелічити — всі торгують.
А що робить еліта держави? Насамперед узаконила бюджет, в якому закладені витрати на забезпечення своїх потреб. Не отримуючи зарплати, заробленої важкою працею, шахтарі пішки йдуть 200 кілометрів до Києва з вимогою виплатити зароблені кошти. А що робити пенсіонерам, селянам, учителям? Куди йти їм, кому скаржитися, хто вислухає? Тому суспільство вже майже 9 років бореться за своє виживання.
Щоб вижити й піднятися до рівня європейських країн, треба мати гарантоване право, згідно Конституції, на працю, освіту, оздоровлення, соціальне забезпечення як у розвинутих державах світу. Настав час нашим народним депутатам згадати свої обіцянки, які вони давали перед виборами і реально втілити їх у життя.
Випуск газети №:
№82, (2000)Рубрика
Суспільство