Перейти до основного вмісту

Іграшки-вбивці

Рейтинг найнебезпечніших виробів для дітей
17 серпня, 00:00
ВИБИРАЮЧИ ІГРАШКУ ДИТИНІ, УВАЖНО ВИВЧIТЬ СЕРТИФІКАТ, ЩОБ УНИКНУТИ НЕПРИЄМНИХ СЮРПРИЗІВ, КУПУЮЧИ НЕЯКІСНУ, А ЧАСОМ І ШКІДЛИВУ ДЛЯ ЗДОРОВ’Я ПРОДУКЦІЮ / ФОТО РУСЛАНА КАНЮКИ / «День»

Власник китайської компанії «Лі Да Ваньцзюй», на фабриках якої були вироблені відкликані днями з США іграшки, покінчив життя самогубством, повісившись на складі свого заводу. 967 тисяч іграшок із серій «Вулиця Сезам» і «Дора-дослідник» були визнані небезпечними через підвищений вміст свинцю у фарбі, повідомляє РІА «Новости». Іграшки продавалися під брендом Fisher-Price. Держуправління КНР з інспекцій і контролю за якістю наклало заборону на експорт усієї продукції компанії, що завдало збитків майже в 30 мільйонів доларів. Як стверджують працівники, «буде дуже складно впоратися з такими збитками». Йдеться про неминуче банкрутство компанії.

За твердженням колег і працівників компанії, Лі Шухун повісився через те, що «його найкращий друг завдав йому таких збитків». «Найкращим другом» був чоловік з прізвищем Лян, власник компанії з виробництва фарб, яка й була постачальником небезпечної для здоров’я дітей фарби. Фарба на основі свинцю, в разі потрапляння в організм, може викликати захворювання мозку.

Компанія Mattel відкликала іграшки через два місяці після аналогічних дій нью-йоркської корпорації RC2, що відкликала півтора мільйона китайських іграшкових залізниць, при виготовленні яких також використовувалася фарба, що містила свинець. Але все це дитячі пустощі порівняно з небезпечними іграшками, рейтинг яких був складений минулого року журналом Radar.

Перше місце в ньому посідають дротики Jarts, які випускалися в 80-х роках. Це були справжні міні-списи. Поки виробники спохватилися, дротики встигли спричинити 6700 каліцтв і вбили чотирьох людей.

Друге місце посів набір для юних фізиків, який з’явився в продажу 1951 року під назвою «Лабораторія дослідження атомної енергії з ураном-238». Як і випливає з назви, дітям пропонувалося провести експерименти з ураном-238. Набір був у продажу лише один рік. Він коштував близько 50 доларів і небагато людей могли дозволити собі придбати таку іграшку. Як з’ясується пізніше, на щастя, оскільки через декілька років встановили, що цей ізотоп викликає рак, лейкемію й «синдром війни в Персидській затоці», що виявляється в хронічній втомі, м’язовому, суглобовому, головному болю, розладах пам’яті й свідомості.

У 1984—1985 роки компанія EZ Sale продавала міні-гамаки під назвою Hang Ten («Повісь десять»), які задушили 12 дітей. Виявилося, що виробники забули прикласти до гамака розпірки, що утримують його від скручування. Ця іграшка стала в рейтингу третьою.

1996 року компанія Mattel — виробник Barbie — випустила в продаж ляльку Cabbage Patch Snacktime Kid. Лялька вміла жувати, а годувати її пропонувалося спеціально виготовленою пластмасовою їжею. Попутно лялька відкусила 35 дитячих пальчиків і завдала сотні менш тяжких поранень, тому й стала четвертою в рейтингу. Витвір компанії Galoob Toys — Sky Dancer («Небесна танцівниця»), що з’явився на прилавках 1994 року, зайняв п’яту позицію. На гарній підставці була встановлена фігурка крилатої феї, яку приводив у рух потужний електричний мотор. Лялечка починала граціозно крутитися на одній ніжці й махати крильцями. Тим, хто мав необережність доторкнутися до неї, вона завдавала тяжких травм — аж до зламаних ребер і вибитих зубів.

На шостому місці «Пістолет- пряжка» — його ковпачки мали властивість загоратися від тертя об ремінь, на якому й пропонувалося його носити. Наступна небезпечна іграшка — «Жахливі комахи», яких діти повинні були самі виготовити зі спеціального пластика, нагріваючи його у спеціальній формі. Чимало дітей отримали тяжкі опіки, та й сам матеріал був токсичним.

На восьмому місці — гармата Johnny Reb, що імітує знаряддя часів Громадянської війни. Її пластикові ядра мали неприємну властивість влучати в око або рот. «Зоряний ракетник», створений компанією Mattel після виходу на екран «Зоряних воєн», був влучним стрільцем, але іноді хибив. Батьки покалічених дітей оцінили шкоду в 14 мільйонів доларів.

Мотоцикл з коляскою, що випускався під маркою Fisher-Price, був предметом бажання багатьох дітей. Але його щасливі володарі швидко з’ясували, що в найбільш непідходящий момент у іграшкового транспортного засобу можуть відмовити гальма, а це призведе до справжньої аварії.

На останньому місці — «Вогні дискотеки». Ця куля з пластиковими різнокольоровими вставками, розігріваючись, починала плавитися, якщо лампочка всередині неї горіла надто довго. Іноді танцюристи помічали це надто пізно, коли полум’я вже займалося.

У всіх випадках компанії-виробники були змушені зняти іграшки з продажу, відкликати раніше продані зразки й виплачувати компенсації покупцям.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати