Перейти до основного вмісту

Кальцієве «харчування» не зашкодить ниркам

09 листопада, 00:00

На жаль, до ризику переломів схильні сьогодні дуже багато людей. Це пов’язано з підвищеною крихкістю кісток — остеопорозом. Понад три мільйони наших співвітчизників страждають на це захворювання. Медики стверджують, що ризик остеопоротичного перелому в жінок перевищує ризик раку молочної залози. Хворі на остеопороз, певною мірою, приречені на такі травми.

До чинників, які сприяють розвитку кальцієвого дефіциту, що призводить до остеопорозу, належать: незбалансоване харчування, стреси, екологія, куріння, зловживання алкоголем тощо. Проведені клінічні дослідження показали, що кальцієвий дефіцит є як у дорослих, так і у дітей. За даними Українського науково-медичного центру проблем остеопорозу, в жінок після 50 років цей дефіцит становить 55% від норми, а наші діти отримують у середньому (залежно від регіону проживання) від 400 до 550 мг/добу кальцію при добовій потребі в 1200 мг/добу. Як бачимо, кальцію катастрофічно бракує в раціоні харчування, і цей дефіцит потрібно поповнювати за рахунок медичних препаратів. До речі, кальцій потрібен не тільки кісткам. Наприклад, дослідженнями вчених Гарвардського університету доведено, що регулярний прийом препаратів кальцію знижує ризик розвитку раку товстого кишечнику на 40—50%.

Фахівці Центру проблем остеопорозу стверджують, що поповнити запаси кальцію допоможе спеціальний препарат Кальцемін серії Health Life. Це ліки нового покоління. До його складу входять кальцій, вітамін D3 і мінерали, що поліпшують стан кісткової тканини. Так, вітамін D3 і цинк допомагають транспортувати кальцій у кістки, марганець зміцнює хрящі та суглоби. Мідь робить кістки пружними, а бор забезпечує рівномірне засвоєння необхідних кісткам речовин. Для профілактики змін структури кісткової тканини цей лікарський засіб рекомендують людям, що страждають на ендокринні захворювання, в тому числі на цукровий діабет, захворювання шлунково-кишкового тракту (наприклад, при гепатиті) і тим, хто приймає гормональні препарати.

Відомо, що при тривалому застосуванні кальцію існує ризик накопичення солей кальцію в нирках, що призводить до утворення каменів. У цьому плані Кальцемін нешкідливий. Безпеку ниркам гарантує цитратна (лимонна) сіль кальцію, що міститься в препараті. Отже, зміцнюючи кістки, ви не зашкодите ниркам.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати