ХРОНІКА ПОДІЙ
В Луганській області продовжують працювати в напрямку розвитку співпраці з російськими партнерами. Наступним етапом цієї програми стало створення клірингової компанії «Оренбург — Луганськ» у рамках угоди з економічної, культурної та науково-технічної співпраці між російським містом Оренбургом і Луганськом. Попередній аналіз ринків збуту й виробничих сфер показав досить високий потенціал для формування взаємних економічних інтересів у підприємств і фірм регіонів. Основними напрямками діяльності компанії будуть взаємопоставки продукції і товарів регіонів, розробка та реалізація спільних інвестиційних і інноваційних проектів, а також, що важливо, сприяння у вирішенні боргових зобов'язань, котрі виникли у підприємств Росії та України.
Нині формується перелік підприємств і фірм Луганського регіону та України, зацікавлених у реалізації своєї продукції, а також у зустрічному постачанні сировини, комплектуючих та іншої російської продукції. Окрім того, визначаються підприємства і фірми, зацікавлені в розвитку кооперативних і технологічних зв'язків тощо.
Українки віддаляються від суспільства
Головними проблемами жінок в Україні є фінансове становище родини (75%), дорожнеча продуктів (45%), власне здоров'я та здоров'я родини (42%), безробіття (39%). Такі результати соціологічного дослідження, проведеного організацією «Жіноча справа» та Центром соціальних і маркетингових досліджень «СОЦІС-Геллап». Як вважає голова об'єднання «Жіноча справа» Ірина Бєлоусова, те, що три з чотирьох пріоритетів українок стосуються економічної площини, свідчить про готовність жінки дедалі активніше переймати на себе відповідальність за матеріальне забезпечення родини. Головним джерелом прибутків українок є зарплата у держсекторі (27%) та пенсія чи інша держдопомога (27%). Власний бізнес годує 12% жінок. Політична нестабільність, реформи хвилюють не більше 6% опитаних. Лише 27% жінок зустрічаються з рідними, 35% — з друзями. Протягом 1997-1998 років переважна більшість українок (68%) не відвідувала бібліотек, не ходила в кіно чи театри (74%). Жінка все більше замикається на власних проблемах і на сім'ї. 42% опитаних значно менше впевнені у завтрашньому дні. Протягом 1998 року — на початку 1999 року було опитано 1200 респондентів, повідомляє агентство УНІАН.
П'ять тонн сосисок у кам'яному кар'єрі
У відпрацьованій частині кам'яного кар'єру в Запоріжжі невідомі розвантажили з КамАЗу майже п'ять тонн сосисок. За лічені години сосисочна купа перекочувала до багажників численних авто, люди приїжджали на мотоциклах, велосипедах. Добре, що власники зіпсованого продукту не наважилися пустити його в продаж. І незрозуміло, чому ці сосиски треба було потай скидати в кар'єр, а не вирішити проблему офіційно, не наражаючи на небезпеку здоров'я тих, кому вони дісталися через випадок. Правоохоронні органи і санслужба дізналися про це вже тоді, коли вживати попереджувальні заходи було пізно. На щастя, випадків отруєнь і захворювань не зареєстровано. Коментуючи випадок, головлікар СЕС Ленінського району Запоріжжя Володимир ЛИТВИНЕНКО сказав, що про сосисочне звалище в кар'єрі повідомив інженер кар'єроуправління з техніки безпеки, який, побачивши людей у пустельній зоні об'єкта, запідозрив щось недобре. Відразу ж із райадміністрації до вказаного місця виїхала комісія в складі представників правоохоронних, податкових органів і районної СЕС. Відкликані з робочої зони кар'єру екскаватори захоронили залишки сосисочної купи. Порушено кримінальну справу.
Новий дозиметричний комплекс на ЧАЕС
На Чорнобильській АЕС у рамках проекту міжнародної технічної допомоги «Лісабонська ініціатива» за фінансової підтримки ЄБРР завершується впровадження програми «Радіаційний контроль персоналу». На зміну традиційним, кишеньковим «накопичувачам», які бували в бувальцях і які постійно супроводжують кожного працівника ЧАЕС, та об'єкту «Укриття» приходять нові, прогресивніші ТАД-дозиметри. Їхні розробники — відомі західні фірми «Байкрон» і «Канберра-паккард».
— Нові прилади чутливіші до випромінювань і здатні вимірювати всі чотири їхні типи, — розповідає заступник начальника цеху радіаційної безпеки атомної станції Сергій ІЛЬЇЧОВ. — Старі ж дозиметри враховують тільки гама-випромінювання. До того ж, спеціальний зчитувальний пульт одночасно може зробити замір 1100 дозиметрів без участі людини. Друга новинка — малогабаритний електронний дозиметр «Дозітек», призначений для персоналу. Він здатний подавати звукові сигнали, коли досягається межа внутрішньої дози опромінення, межа потужності дози і часу роботи. Нині новий дозиметричний комплекс на ЧАЕС запроваджується в дослідну експлуатацію.
У Чернігові затримано торговців живим товаром
Співробітники обласного управління по боротьбі з організованою злочинністю УМВС знешкодили злочинну групу в складі трьох місцевих жителів — 26-річної Лариси Ч., її матері — 58-річної пенсіонерки Віри К. та приватного 26-річного таксиста Валерія Ш, які протягом 1998-99 років через посередників продавали молодих чернігівок за кордон утримувачам притулків розпусти в Італії та Іспанії. Як виявило попереднє розслідування, звинувачені відправили за кордон 16 мешканок облцентру. Шахрайки входили в довіру до дівчат, організовували ряд телефонних дзвінків з-за кордону до своїх клієнток, влаштовували зустрічі з начебто іноземними партнерами — керівниками фірм, яким потрібні були офіціантки, барменші, вихователі тощо. Дівчатам обіцяли платити близько $800 щомісяця. Насправді платили $880 — посередниці Ларисі (за кожну продану дівчину), яка реалізовувала свій товар в Угорщині. Звідти через невідомого посередника зі Словенії — до притулків розпусти в Італію та Іспанію. Дивом дівчатам вдалося втекти з- за кордону — вони повернулися додому весною цього року. 5 липня за фактом торгівлі людьми порушено кримінальну справу.
Ужгородський цілитель урятував обпечених шахтарів
Вибух на шахті імені Засядька 24 травня в Донецьку нікого не залишив байдужим. Президент надіслав туди телеграму, а народний цілитель з Ужгорода Олексій Канівец поїхав туди сам. Однак сім десятків років — то не жарт. У багажі він мав головне — бальзам із продуктів бджільництва, який відновлював шкіру навіть в обпечених на 90%. Поки доїхав, з 11 обпечених після вибуху метану троє померло. А іншим одразу стало краще від ліків бджоляра, при вживанні яких можна обійтися й без пересадки шкіри. Олексій Мойсейович був радий розумінню лідера донецької медицини Володимира Гусака, а також тому, що директор Інституту невідкладної і відновної хірургії дозволив лікувати вісьмох постраждалих, ідучи за цілительською методикою. Олексій Канівець іще 1992-го випустив із лікарні здоровими, без слідів опіків 16 обпечених у донецькій шахті імені Гагаріна. Він повернув до життя людей, яких бандити облили бензином і підпалили. І сумно, що бальзам Канівця, який можна було б виготовляти за його методиками для всієї країни і зарубіжжя, так важко йде до повсюдного застосування. Тільки в Донецьку і засвітилася невелика надія: головний хірург України Олександр Шалімов пообіцяв посприяти в тому, щоб маззю ужгородця лікувалися українські діти.
Випуск газети №:
№125, (1999)Рубрика
Суспільство