Перейти до основного вмісту

ХРОНІКА ПОДІЙ

08 червня, 00:00

Кепські справи склалися у громадському тваринництві Сумщини, яке, можна сказати, дихає на ладан. Нестача кормів, необхідність розраховуватися за свої борги м'ясом, салом змушують господарства області пускати тварин під ніж, що призводить до безповоротної втрати поголів'я.

За інформацією, наданою кореспондентові «Дня» в управлінні агропромислового комплексу облдержадміністрації, зараз у багатьох сільгосппідприємствах регіону на громадському тваринництві практично поставлено хрест. Скажімо, у господарстві «Чаплищі» Путивльського району залишилось всього 26 свиней, а в сусідніх з ним КСП «Зінове» та «Дружба» їх взагалі немає, хоча в останньому й збудовано непоганий комплекс саме з відгодівлі свиней. Довелося закрити свиноферму і в КСП «Колос» Шосткинського району, до мінімуму зведена кількість поголів'я тварин у господарствах «8 Березня» Конотопського та імені Шевченка Великописарівського районів. Крім цього, на фермах багатьох господарств нараховується лише по півтора-два десятка корів. АПК області останнім часом робить ставку на індивідуальний сектор: на «дядькову свиню» чи «тітчину корівчину ». Сергій ХАНІН, «День»

Сім'я, як у батьків? Нізащо!

Тільки 7,2% опитаних випускників загальноосвітніх шкіл та шкіл-інтернатів Житомирщини у побудові власних сімей готові взяти за взірець стосунки, які існують в їхніх власних родинах (це ті, хто виховується або колись жив у сім'ї). Причому серед «інтернатних» цей показник складає всього 4,8% опитаних проти 8,9% «домашніх» школярів. Ці дані були отримані фахівцями обласного центру соціальних служб для молоді в ході проведеного нещодавно спеціального психолого-педагогічного опитування. Як свідчать інші цифри цього дослідження, майже 54% респондентів — з них 77 з числа «інтернатних» і 36,6% «домашніх» — взагалі не бажають, щоб у сім'ях, створених з часом ними самими, повторилися такі ж самі стосунки, як у родинах батьків.

Коментуючи ці дані для «Дня», завідуюча відділом ЦССМ Аліна Дмитрієва зазначила, що крім невдоволеності рівнем стосунків в батьківських сім'ях вони також відображають з одного боку — критичне ставлення багатьох з них до матеріального становища своїх родин, частина з яких балансує на межі виживання чи знаходиться за нею, а з іншого — відмінність від батьківських уявлень про щасливе сімейне життя. Валерій КОСТЮКЕВИЧ, «День»

У Луганську побут зовсім «заїли»

Працівники підприємств служби побуту області звернулися до голови облдержадміністрації та голови обласної ради з листом, в якому висловили стурбованість з приводу того, що за п'ять років у Луганській області зникли десяток цехів хімчистки, 12 фабрик індивідуального пошиття одягу, фабрики ремонту взуття, банно-пральні комбінати, трикотажне ательє тощо. Причиною тяжкого становища галузі називають некомпетентні й безвідповідальні рішення чиновників, котрі посідають відповідальні пости на різних рівнях влади. Начальник обласного управління зовнішньоекономічних зв'язків, торгівлі й побутового обслуговування Сергій Кириченко підтвердив, що на одного жителя області сьогодні надається послуг на суму 3,5 гривні, і за цим показником Луганщина посідає 24 місце в Україні. За останній рік кількість будинків побуту на селі скоротилася вдвічі. Ситуація вимагає принципової розмови не тільки з керівниками підприємств, а й відповідальними працівниками органів місцевого самоврядування, вважає Сергій Кириченко. Учасники обласної наради висунули низку пропозицій щодо стабілізації ситуації, зокрема, перейти на договірну систему, а також ввести єдиний податок для підприємств побутового обслуговування. Алла АНТИПОВА, «День»

Засуджені вбивці своєї вини не визнали

Торік полтавські газети писали про жахливий випадок, що стався влітку в Комсомольську. Двоє молодих негідників скинули з даху дев'ятиповерхового будинку хлопчика, котрий став мимовільним свідком їхнього попереднього злочину — пограбування квартири. 18-річний Максим Ігнатов та 26-річний Василь Желудков були затримані міліцією,коли пиячили на дев'ятому поверсі того ж під'їзду. Цими днями в Полтаві нарешті відбувся суд. На ньому підсудні відмовилися визнати себе винними у скоєнні вбивства, водночас не заперечуючи епізоду з пограбуванням. Вони заявили, що так звану явку з повинною з них «вибили» насильницькими методами. У матеріалах, котрі представили суду адвокати підсудних, фігурували довідки медсудекспертизи, що засвідчили їхні тілесні ушкодження. З оперуповноваженим у особливих справах обласного УБОЗу Михайлом Красніковим кореспонденту «Дня» вдалося поговорити одразу після його допиту на суді. Він категорично заперечує можливість побиття підсудних слідчими.

Вироком суду Желудков засуджений до страти, Ігнатов — до 15 років ВТК. Засуджені збираються оскаржувати цей вирок. Віталій ЦЕБРІЙ

Молодість таланту не завада

З'їзд Спілки письменників СНД, який відбувся в Москві, оголосив себе міжнародним співтовариством письменницьких спілок. Нашу країну на даному форумі представляв голова Луганської міжрегіональної Спілки письменників України Володимир Спектор. З його ініціативи московське видання «Стилистика» видало шість збірок українських прозаїків і поетів: до них увійшли твори 36 луганчан. Це дало можливість представникам письменницьких спілок скласти свою думку про творчий потенціал літераторів України. Метри російської літератури Юрій Бондарєв і Сергій Михалков добре відгукнулися про молодих луганських поетів, підкресливши, що саме в Луганську, попри складну економічну ситуацію та соціальну напруженість у регіоні, спостерігається розквіт творчості серед молодих поетів і прозаїків. Особливо високих похвал було удостоєно поезію студентки Олени Заславської та філолога Ірини Паршиної.

Високе визнання здобув на з'їзді і сам Володимир Спектор. Йому було вручено міжнародну літературну премію імені Миколи Тихонова за кращу поетичну збірку СНД 1998 року. Вона називається «Все будет хорошо». Алла АНТИПОВА, «День»

Раптові смерті закарпатських дітей

Увечері в селі Задільське Воловецького району на очах батьків раптово померла дворічна дівчинка. «Швидка допомога» смерть попередити не змогла. В другому гірському районі — Тячівському — в селі Грушево, теж за присутності дорослих, раптово померла дитина одного року і чотирьох місяців. У першому випадку, зробили висновок судмедексперти, дівчинка загинула від вірусної інфекції, що викликала набряк мозку. Причини другої трагедії з'ясовуються, повідомляє кореспондент «Дня» Василь ЗУБАЧ.

Краще взаємозалік, ніж нічого

Із приходом до губернаторства в Закарпатті Віктора Балоги впроваджується широка практика погашення заборгованості взаємозаліком. Тобто невиплачену зарплатню в Тячівському районі «виплачують» погашенням боргу за електроенергію, а декому в Ужгороді пощастило ще конкретніше — їм виплачували нівелюванням боргів за комунальні послуги, продуктами харчування або виробами Ужгородської швейної фабрики. Таким чином підтримується вітчизняний виробник, інформує кореспондент «Дня» Василь ЗУБАЧ .

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати