ХРОНІКА ПОДІЙ
Групу квартирних злодіїв, які «чистили» помешкання жителів обласного центру, викрили працівники Богунського райвідділу міліції Житомира та управління карного розшуку УМВС в Житомирській області. Двох її членів, розповіли «Дню» виконуючий обов'язки начальника відділення карного розшуку згаданого райвідділу УМВС майор Юрій Хоменко та його заступник Олег Селезньов, міліція «накрила» серед білого дня під час «відвідин» квартири за відсутності її хазяїв. Це були 20-річний житомирянин Сергій І. (раніше судимий) та його 25- річна сестра Валентина В. Правоохоронці під час розслідування «вийшли» ще на двох учасників злочинної групи — 28-річного одесита Сергія К. та 19-річну житомирянку Вікторію Ц. Усі підозрювані ніде не працювали, але встигли спробувати наркотичної спокуси й сісти «на голку». Задля отримання грошей на купівлю «кайфового» зілля вони й «відвідували» чужі квартири (один кубічний сантиметр «ширки» — рідкої витяжки із макової соломки — коштує на «чорному» ринку Житомира 4 гривні). На рахунку групи 15 квартирних крадіжок. Злодіям- наркоманам за скоєне «світить» від трьох до десяти років ув'язнення.
Виграти в «генетичну рулетку» допомагає медицина
Сьогодні в Україні залишилося 48 млн. осіб. Під загрозою перебуває генофонд нації. Цю та інші проблеми обговорили на симпозіумі, який завершився в Києві, репродуктологи країни. Злиття двох клітин, яке дає життя, — величезне таїнство природи, що нагадує «генетичну рулетку». Таланить не всім: на безплідність у всьому світі страждають 15- 20% подружніх пар.
— Сьогодні допоміжні репродуктивні технології (ДРТ) дозволяють розв'язувати раніше безнадійні проблеми безплідності, — каже директор Київського інституту репродуктивної медицини академік Федір Дахно. — У 30% випадків ДРТ дають позитивні результати.
Цьому передує обстеження пар, оздоровлення перед зачаттям, вибір оптимальної технології. Тому директора шокувала пані, котра зажадала чоловіка-донора на тій підставі, що екстрасенс визначив у її чоловіка довічну безплідність. Репродукційні центри є ще в Харкові, Одесі, Донецьку та Сімферополі. В Україні близько 2 тисяч дітей з пробірки, при тому, що кожне п'яте подружжя бездітне. Проблему безплідності загострює соціально- економічна криза та її наслідки: безробіття, пияцтво, погане харчування та iнше.
Рівненці переходять на самозабезпечення
Кожен третій працездатний житель Рівненської області не отримав повністю або частково заробітну плату за останні півроку. У середньому заборгованість у цієї категорії населення становила 526 гривень на людину. Загалом сума боргу із заробітної плати на Рівненщині зростає й за станом на десяте квітня становила 146,9 млн. гривень. Однак навіть там, де заробітна палата виплачується, її рівень залишається надто мізерним. Згідно з офіційною інформацією, працівники КСП, підприємств громадського харчування та сфери послуг отримують заробітну плату нижчу, ніж межа малозабезпеченості. Наприклад, навесні нинішнього року середня заробітна плата працівника сільгосппідприємства не досягала навіть п'ятдесяти п'яти гривень на місяць, а освіти та охорони здоров'я — 126 гривень на місяць. У таких умовах дедалі більше жителів Рівненської області переходять на повне самозабезпечення й купують лише найнеобхідніше. Дійшло навіть до того, що доведені до відчаю безгрошів'ям люди печуть вдома хліб і стрижуть один одного, заощаджуючи таким чином свої жалюгідні кошти. У середньому по області на місяць одна людина витрачає на всі види побутових послуг лише дев'яносто копійок.
Рiзновид новiтнього українського жебрацтва
Біля центрального шосе в селищі Діброва Тячівського району, що роками виробляє в підпільних цехах «самвидавівські» горілку з «Абсолютом» включно й навіть «Мальборо» та «Нескафе», — стоять безробітні з торбинками. Це — своєрідна біржа праці, або різновид новітнього українського жебрацтва. Вони чекають, щоб «підпільники» взяли їх на будь-яку роботу, за будь-яку відплату. Хоч і кілограмом комбікорму. Яскравим стало майнове розшарування — в багатьох румунських селах є котеджі з мармуровими колонами, а поряд — зубожілі до крику людські натовпи обірванців.
Мабуть, у долинних районах ліпше. Приміром, у Іршавському, бо голова тамтешньої райради Степан Бобик патетично вважає, що «Леонідові Даниловичу потрібно дати шанс сповна проявити себе у державотворчій справі». Якщо такою справою є голі люди, то це, пробачте, порнографія. І вона, як бачимо, має попит.
«Порожнішає» Волинський край
За минулий рік силами Луцького загону прикордонного контролю затримано майже 400 іноземних мігрантів, що намагалися нелегально переправитися до Польщі. Цього року вже затримано 200 нелегалів. За минулий рік на Волинь прибуло 912 осіб, вибуло — 2967. З далекого зарубіжжя прибула 61 особа, вибуло 1027. Лише до США торік виїхало 780 волинян. Отже, край порожніє. Днями в конференц-залі санаторію «Лісова пісня» (смт Шацьк) пройшов міжнародний інформаційно-консультативний семінар «Міграційне законодавство: проблеми, досвід, перспективи розвитку». За ініціативою Волинської облдержадміністрації його провели обласна організація Спілки юристів та американська асоціація юристів (правова ініціатива у Східній та Центральній Європі). Метою зустрічі було обговорити проблеми міграційного законодавства, шляхи його вдосконалення та узгодження з міжнародними нормами. У роботі семінару взяли участь народні депутати від Волині, представники Держкомітету у справах національностей та міграції, Спілки юристів, керівники міграційних служб усіх регіонів України, Держкомкордону, МВС, представники Німеччини, Польщі, Білорусі та США.
Хитре інсценування кiднеппiнгу
З приводу викрадення п'ятирічного кременчужанина Ш. до міліції ніяких заяв не надходило. Був лише дивний телефонний дзвінок: якийсь громадянин повідомив, що в його знайомих викрали сина. Вимагачі, мовляв, хочуть викуп у розмірі $10 тисяч, а батьки дитини бояться звертатися до міліції. «Сигнал» невідомого підтвердився. І хоча батьки хлопчика висловили свої побоювання стосовно необхідності міліцейських заходів, оперативники розпочали свою роботу.
Результати слідства виявилися несподіваними. Хлопчика викрали... самі батьки. Спектакль цей вони розіграли, щоб від батька Ш., дрібного підприємця, відстали кредитори — він заборгував $2000, а віддавати борг було нічим. Тоді подружжя й вирішило розчулити кредиторів. Підговорили одну свою подругу та відвезли хлопчика до Дніпропетровська. План цей вони тримали в глибокій таємниці. Дідусь і бабуся хлопчика тяжко переживали «трагедію». Після того, як виявилась істина, вони забрали онука й виїхали з Кременчука. Всі в цій історії лишилися, як то кажуть, при бубнових інтересах. Дідусь і бабуся — з коханим онуком. Міліція — з виконаним професійним обов'язком. Бізнесмен Ш. — з боргами і кредиторами...
Випуск газети №:
№98, (1999)Рубрика
Суспільство