КОГО ОБИРАТИ?
(Нотатки інтелігентного пенсіонера)Додаю мої анкетні дані. Рік народження та стаж — молодий пенсіонер. Стать — пенсіонер. Національність — український пенсіонер. Місце народження та передбачуваної кончини — Київ. Батьки — прості радянські люди. Освіта — все бачив і вивчав. Чи перебував у лавах Компартії, комсомолі, піонерах (непотрібне закреслити). Чи проживав на окупованій території? — Не ваша справа. Характер — ще радянський, який наближається до антирадянського. Сімейний стан: самотній, хоча діти є. За кого будете голосувати? — Подивимося.
ПРО ЗНАЧЕННЯ Й ХАРАКТЕР ПЕНСIЙНОГО РУХУ
Кадри пенсіонерів на виборах вирішують усе. Зростання масовості пенсійного руху в усьому світі, й особливо у нас (за прогнозами 2015 р. всі стануть пенсіонерами), відсутність у нашій країні середнього класу та наявність молоді, яка взагалі не хоче голосувати, роблять організований (зсередини, а також під зовнішнім матеріальним впливом) рух пенсіонерів до виборчих урн потужною й вирішальною силою. Безпощадною, безкомпромісною, невтомною. Такою, що йде до кінця.
Ключ успіху будь-якого кандидата — в підтримці гегемона виборів, його величності пенсіонера! Геть олігархів — хай живуть патріархи (виборці)!
Пенсійний виборчий рух неоднорідний. Є відмінності. Що пенсіонер знає, як розмірковує, наскільки добре пам'ятає і як ставиться до Радянської влади. Все! Тут розмежувальна лінія між інтелігентним пенсіонером і не дуже.
І от виходжу я на дорогу й що бачу...
ПРИКМЕТИ НОВОГО Й СТАРОГО
У мене вже немає часу писати довго, тому ділюся думками, спостереженнями, зіставленнями — коротко. Що ж ми бачимо? У цьому новому житті. Як воно починалося...
...Комуністи та комсомольці кинулися на всі гілки влади, в бізнес і банки... У банки стали перебудовувати лазні (в Києві Караваївські, Шулявські, поруч з будинком, де зараз живуть футболісти, Солом'янські)... Грошей стало менше, а пити та палити стали більше... Ще про економіку. Кампанія на захист вітчизняного товаровиробника абсолютно не стикується із захистом вітчизняного товароспоживача... Час уточнив гасло: «Все найкраще — дітям» (багатих)... У сфері мистецтва та культури. У нас письменником, режисером стає будь-хто. Приходить і каже: «У мене є гроші, великі, буду великим творцем...» Пишаюся й вважаю найкращим пам'ятником ХХ ст. у Києві — пам'ятник Паніковському. Ви не згодні?.. Зате з усіх мистецтв для нас найважливішим (і найшкідливішим) тепер є ТБ... Взагалі про ЗМІ. Чим безглуздіша й вульгарніша газета — тим більший у неї наклад. Раніше найголовнішим був Карл Маркс — тепер Фрідріх Рейтинг...
Плачу, коли чую по радіо все більше ліричних пісень про «материні руки», «батькову хату», знаю, як багато покинутих дітьми в селах старих, і особливо старих жінок, матерів...
...Зазначаю, деякі люди стали гіршими, а кішки й собаки — кращими, породистішими, благороднішими... ЗАПИТАННЯ НА ЗАСИПКУ
Бачу й радію — як багато моїх співгромадян проїжджає повз мене на нових іномарках (вартість від $15 до $300 тис.). Душа радіє новому поколінню, яке починає жити в нових будинках і котеджах. Не те що ми — життя прожили (з батьками) — в хатинках, комуналках і хрущьовках. Немає заздрості в мене й до тих (півзала), хто може купити квиток на Каррераса (не можу запам'ятати — скільки це коштує)... Але! Але не можу зрозуміти: звідки в них, у тисяч, здається, у 13%, такі гроші? Крадуть?! Не вірю. У держави вже нічого красти. У народу — тим більше. Заробляють? Як?! Щоправда, кажуть, що можна робити гроші з повітря. Яке, однак, у нас чудове повітря!..
МОЇ РЕКОМЕНДАЦIЇ ВИБОРЦЯМ I КАНДИДАТАМ
Гаранту, який переобирається, на спецдетекторі запропонувати відповісти на одне, але вічне запитання: «Доки, Катіліна (Гарант), ти зловживатимеш нашим терпінням?..» І якщо прилад зафіксує підсвідоме «скільки треба — стільки й буду...» — Гарант перестане бути Гарантом, звичайно.
Навіть Жириновський тепер кричить: «Досить обіцянок!..» Правильно. Досить. Тому міняється послідовність виборчої кампанії кандидатів. Спочатку — справа, потім — обіцянка, проекти, агітація. Спочатку зроби хоч одну людину щасливою. Утри хоч одну сльозу дитини (не своєї). Знизь хоч якісь ціни. Дай яку-небудь роботу. Харчування й ліки — в лікарні. Зроби дорогу. Не відключай гарячу воду. Заповни театри, кінотеатри, філармонію. (Як культурний пенсіонер застерігаю вірити тим, хто обіцяє: спочатку піднімемо економіку, а потім — культуру. Так не буває. Потім не буде чого підіймати). І т.ін. — за можливістю. Розворуши народ!.. А потім — обіцяй ще більше! І успіх на будь-яких виборах — забезпечено.
Ось така нова виборча технологія виходить («справа — обіцянка»). І ось у таку я впав наївність. Але з конкретними пропозиціями.
Незважаючи на спеку, гіпертонію та тиск, продовжую розумово трудитися і як новий-старий виборець інженер-технолог запропоную в наступній серії свій проект виборчої атракціон-виставки, кращої за Діснейленд. І тільки для лівих!..