Перейти до основного вмісту
На сайті проводяться технічні роботи. Вибачте за незручності.

Коротко / СУСПІЛЬСТВО

23 грудня, 00:00

Гуси-лебеді летять у небуття

12 лебедів-шипунів удруге вирішили зазимувати в центрі Ужгорода на ріці Уж. Молоді — сірі, старші — білі... Але це вже друга «партія» лебедів. Минулорічну, користуючись довірливістю пернатих, виловили і з’їли малоімущі. Одного тільки вирвав із браконьєрських рук студент-біолог, але не врятував — скрутили шию. Пташине опудало — в музеї місцевого університету. Цього року поки що вбили тільки двох. Десяток, як і громадяни України, чекає на свою долю, повідомляє кореспондент «Дня» Василь ЗУБАЧ.

Взуттєвики трактору «сплели лико»

Працівники Вілоцької взуттєвої фабрики Виноградівського району в Закарпатті декілька місяців не отримували зарплату. Підприємство стало банкрутом. Але залишилися керівники і робітники з буденним бажанням поїсти. Директор пожалів підлеглих і продав трактор для ліквідації заборгованості. Після цього його затримали працівники Управління боротьби з організованою злочинністю райвідділу міліції. Директор привласнив 500 гривень. Тепер перевіряють більш ранній продаж інших автотранспортних засобів, повідомляє кореспондент «Дня» Василь ЗУБАЧ. Факт свідчить, що шляхи виходу з кризи, запропоновані влітку прем’єр-міністром України В. Пустовойтенком, розвиваються.

«Культ» лисиці Закарпаття

Начальник управління ветеринарної медицини Закарпатської облдержадміністрації Віталій Бахтін повідомив громадськість, що в Іршавському районі у 3 із 4 застрелених лисиць виявлено трихінельоз — хворобу, більше притаманну диким і свійським свиням. Це стало тривожним сигналом до того, що по всій області треба провести масштабний відстріл лисиць, аби хвороба не перекинулася на вепрів та іншу дичину. Обласний відділ охорони лісу й мисливствоознавства поінформував, що із наявних 4,5 тис. лисиць треба винести вирок 3,5 тисячам. Мисливцям рекомендовано перевіряти м’ясо диких тварин, повідомляє кореспондент «Дня» Василь ЗУБАЧ. А все населення з обережністю поставилося до м’яса свійської худоби, яке у великій кількості продається на приватних базарах. Часто це м’ясо тварин, що загинули під час повені.

Фальшиві гривні із Ростова-тата до Одеси-мами не доїхали

На посту ДАІ автомагістралі «Ростов-Одеса» біля села Осипенко Бердянського району інспекторами дорожньо-патрульної служби при перевірці автомобілів було виявлено 130 тисяч 960 фальшивих гривень. За словами командира бердянської роти полку дорожньо-патрульної служби УГАІ УМВС України в Запорізькій області майора міліції Володимира Бельвенцова в автомобілі БМВ, який належить жителю Ростова-на-Дону Тимуру Ашибая на правах довіреності, було виявлено 99 купюр номіналом у 20 гривень і 98 купюр номіналом у 10 гривень, чия справжність викликала сумнів. А під заднім сидінням автомобіля ВАЗ-2107 жителя Одеси Віктора Долина виявлено вже 56 пачок по 100 двадцятигривневих фальшивих купюр і 16 пачок по сто купюр у кожній номіналом по десять гривень. Водіїв і пасажирів (чотири особи) разом із транспортними засобами й вилученими фальшивими гривнями передано у місцевий райвідділ міліції. Ведеться слідство, повідомляє кореспондент «Дня» Віктор ПУЖАЙЧЕРЕДА.

Убивця розстріляв директора ринку впритул

Чотири кулі влучили в шию, лопатку і праву руку директора найбільшого Рівненського продовольчого ринку Володимира Новосада, коли він повертався додому з дня народження одного зі своїх співробітників. У під’їзді багатоповерхового будинку, де він мешкав, директора базару підстерігав невідомий убивця. Важко пораненого Володимира Новосада знайшов його син. Невдовзі 54-річний директор помер, повідомляє кореспондент Володимир КОНЄВ. Як стверджують працівники ринку, яким керував покійний, ніхто йому останнім часом не погрожував. У свою чергу, представники правоохоронних органів повідомляють, що розглядається відразу декілька версій причин загибелі директора ринку. Точно відомо лише те, що на місці злочину знайдено п’ять гільз 9-міліметрових патронів від короткоствольної зброї системи «Браунінг». Чи вдасться рівненській міліції знайти убивць — невідомо, але останнім часом вона працює досить ефективно, про що свідчить статистика. З 32 убивств, скоєних у області нинішнього року, було розкрито 31.

Шампунь прирівняно до... копченого палтуса. За вмістом мікроорганізмів

За даними Черкаського центру стандартизації, метрології та сертифікації (ЧЦСМС), вітчизняні консерви, олія, масло, риба «бракуються» значно рідше, аніж імпортні. Так, за дев’ять місяців цього року було заборонено до реалізації в цілому 21% перевіреної продукції. Лише 6% браку вироблено в Україні. Решта 15% надійшло

з-за кордону. Так, не отримали сертифікатів майже 30 тисяч пляшок турецької олії, 40 тисяч пляшок словацького пива, 6 тисяч бляшанок польських консервів. А кілька тонн фірмового копченого палтусу зі Сполучених Штатів було прирівняно до іспанського шампуню — і в тому, і в іншому вміст мікроорганізмів перевищував норму в десять разів. Принциповість фахівців центру іноді вилазить їм боком. Як повідомив директор ЧЦСМС Віктор Білоусов, останнім часом почастішали погрози на адресу його працівників з боку бізнесових структур, котрі через заборону торгувати окремими видами товарів зазнають значних збитків, повідомляє власкор «Дня» Євген БРУСЛИНОВСЬКИЙ.

№246 22.12.98 «День»
При використанні наших публікацій посилання на газету обов'язкове. © «День»

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати