Коротко / СУСПІЛЬСТВО
Запоріжжя «приростає» алкоголіками й наркоманами
Як повідомила прес-служба Запорізької облдержадміністрації, в області прийнято комплексну програму боротьби з наркоманією та СНІДом на 1998—2000 роки. Із 40 тисяч, котрі перебувають на наркологічному обліку — 33 тисячі алкоголіки і понад 5 тисяч наркомани. Чисельність останніх зростає, а можливості медичного протистояння зменшується через нестачу бюджетного фінансування: ліжковий фонд стаціонарної допомоги й лікування в попередні роки скорочено із 755 до 400 місць. Виправляючи становище, влада розпорядилася вже у поточному році виділити в Запоріжжі приміщення для розташування стаціонарних відділень на 100 ліжок, які увійдуть до складу обласного наркологічного диспансеру. Й передати у ведення обласної спецнаркослужби Мелітопольський міжрайонний диспансер, повідомляє кореспондент «Дня» Віктор ПУЖАЙЧЕРЕДА.
Марихуана з Макової
Понад триста кущів коноплі вирощував у дворі свого будинку, що на вулиці Маковій одесит Сергій К. — для подальшого подрібнення й збуту товару (марихуани) за 12 гривень за третину сірникової коробки. З тим же наркозіллям, щоправда, більшими за обсягами пакетами — відповідно з 320 та 136 грамами марихуани, затримано днями Юрія С. з вулиці Чернишевського та Валерія Н. з вулиці Лазарєва, що в облцентрі. А в кузові вантажівки, котра їхала з Вінничини, зупиненої при в’їзді до міста Одеси, працівники міліції виявили під мішками з картоплею 32 пакети молотої макової соломки вагою 373 кілограми! За 9 місяців поточного року працівники відділу боротьби з незаконним обігом наркотиків УМВС в області вилучили в наркоторговців 1024 кілограми наркотиків, у тому числі — 918 кілограмів макової соломки, 2,6 кілограми сухого опію, 316 грамів гашишу тощо. Затримано 1978 осіб, причетних до збуту й споживання наркотиків. Проти винуватців порушено 1797 карних справ, у тому числі 215 — за збут наркоречовин, 11 — за вирощування маку й коноплі для подальшого продукування наркотовару, 17 — за утримання кубел з наркотиками, 11 — за залучення до наркобізнесу інших громадян, повідомляє кореспондент «Дня» Михайло АКСАНЮК.
Який ринок — така й плата
З останнього місця за рівнем зарплати на Херсонщині кухарів і працівників культурного фронту потіснили ті, що займаються «загальнокомерційною діяльністю по забезпеченню функціонування ринку України». Сума місячного жалування у комерсантів-риночників у серпні—вересні поточного року сягали аж... 50 гривень! Цілком очевидно, що важливою державною справою займаються або справжні патріоти, або колишні другорядні компартійні функціонери. Так чи інакше, напрошується висновок: який ринок, така й плата. А може символічна плата — то лише верхівка айсберга? — запитує кореспондент «Дня» Василь ПІДДУБНЯК.
№196 14.10.98 «День»
При використанні наших публікацій посилання на газету
обов'язкове. © «День»
Випуск газети №:
№196, (1998)Рубрика
Суспільство