Перейти до основного вмісту

Коротко / СУСПІЛЬСТВО

26 серпня, 00:00
Кобилу «03» оплакують хворі

«Швидку допомогу» викрадено з дільничної лікарні села Нова Маячка Цюрупинського району на Херсонщині. Невідомий, обгорнувши копита ганчірками, вивів зі стайні кобилу вартістю 200 гривень. І тепер у «карету» нічого впрягти, отож хворих доводиться транспортувати на перекладних. Це перший випадок в області такого варварства щодо «швидкої допомоги». Зате кінь замість автомобіля — явище звичайне, повідомляє кореспондент «Дня» Василь ПІДДУБНЯК.

Злодії не залишають нафтопровід у спокої

Понад 17 тонн дизельного пального викрадено позавчора вночі з нафтопроводу «Дружба» на ділянці біля села Дружбівка Коростенського району, що на Житомирщині, повідомили кореспонденту «Дня» Валерію КОСТЮКЕВИЧУ в центрі громадських зв’язків управління МВС у області. При цьому злодії використали традиційний спосіб несанкціонованого врізування в трубу. Міліція затримала зловмисника що називається «по гарячих слідах» — ним виявився 30-річний Ф., водій одного з приватних підприємств Київської області. Це вже другий випадок великої крадіжки дизпального з нафтопроводу «Дружба», виявлений на території Житомирщини за останні два місяці. Минулого разу було викрадено більше 40 тонн цього нафтопродукту.

Черкаські телефоністи борються з «нумізматами» та «інкасаторами»

Майже 200 таксофонних кас «узяли» цього року малолітні черкаські «інкасатори». Щоправда, здобич була мізерною: юні правопорушники з подивом відзначали, що вміст викрадених телефонних скриньок мав переважно нумізматичну цінність — дорослі, аби переговорити з вуличного автомата, теж хитрували: здебільшого опускали в щілину замість металічних жетонів монети ще радянського зразка.

Ця деталь упала в око й телефоністам. Довелося вжити запобіжних заходів. На сьогодні із 700 міських таксофонів на картки переобладнано 180. Для проби закуплено 20 спеціальних карткових апаратів одеського виробництва. Зважаючи на їх високу вартість, а також на нездоровий потяг підлітків до всього модерного, черкаська влада вирішила встановити дорогі автомати винятково у безпечних місцях — банках, готелях, торговельних закладах, що охороняються. Щоб остаточно вибити грунт з-під ніг «нумізматів» та «інкасаторів» до кінця року на карткову систему вирішено перевести решту 400 черкаських таксофонів, повідомляє кореспондент «Дня» Євген БРУСЛИНОВСЬКИЙ.

Президент обіцянку виконав. Щоправда, не в повному обсязі

На рахунок Криворізького регіонального центру медичної пренатальної діагностики плоду та репродуктивної функції людини надійшло 350 тисяч гривень для закупівлі спеціального ультразвукового обладнання, яке дозволятиме досліджувати кровообіг плоду та його матері. Ці гроші були обіцяні центру Президентом Кучмою під час перебування останнього на Криворіжжі в березні поточного року. Тоді Леонід Данилович дуже високо оцінив роботу центру й, пообіцявши подбати про надання йому статусу національного, дав слово віднайти 400 тисяч гривень на придбання сучасного обладнання, яке є гостро необхідним для виявлення на ранній стадії вагітності жінки пороків серця плоду й функціональної оцінки його внутрішнього стану.

Міністерство охорони здоров’я знайшло можливість надати лише 350 тисяч гривень. Як запевнили фахівці центру, цих грошей вистачить на придбання необхідного обладнання, але трохи нижчого, за бажаний, класу. До речі, сьогодні аналогів такої апаратури в Дніпропетровській області не має жодна медична установа. Нічого подібного поки що не змогли придбати й інші, подібні до криворізького, центри, повідомляє кореспондент Володимир ГОНЧАР.

«Телефон порятунку» запрацював у Житомирі

Віднині, зателефонувавши 077, житомиряни, що опинилися в небезпечній ситуації і не знають, як з неї виплутатися, можуть оперативно отримати відповідну пораду, роз’яснення, хто може допомогти, а в необхідних випадках і екстрену допомогу. Згаданий телефон, повідомляє кореспондент «Дня» Валерій КОСТЮКЕВИЧ, «замкнений» на оперативного чергового штабу цивільної оборони та з надзвичайних ситуацій області, який має координувати надання такої допомоги різними службами (рятувальниками, медиками, пожежниками тощо). Введенням у дію «телефону порятунку», як дехто у Житомирі вже почав називати цей номер, зроблено крок до створення у місті і області служби оперативного реагування на кшталт відомої служби 911 в США, розповів «Дню» заступник начальника штабу ЦО та НС полковник Борис Бичковський.

В перспективі організація спеціальних рятувальних загонів, в які мають увійти водолази, гірничі рятувальники, спортсмени тощо. Однак за відсутності фінансування ця перспектива відсувається на невизначений термін.
 

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати