Коротко / СУСПІЛЬСТВО
Житомирянам обіцяють доступні квартири
У рамках державної програми «Доступне житло» в Житомирі пропонують помешкання в 9-поверхівці, яку будують в одному з популярних районів міста, а саме на Корбутівці неподалік річки Тетерів. Як повідомляє офіційний сайт Житомирської обласної державної адміністрації, таку новину на спільній прес-конференції з головою правління-президентом АТ ХК «Київміськбуд» Михайлом Голицею розповів днями перший заступник губернатора Микола Олещенко. Згадана програма передбачає здешевлення вартості квартир для громадян на 30 відсотків від нормативної вартості коштом держави, але 70 відсотків має сплатити їхній майбутній власник. Ще він має право взяти кредит в «Ощадбанку» в розмірі половини ціни житла під 16 відсотків річних. Розрахункова вартість нового житла, за словами М. Голиці, по місту становить 5937 грн. за 1 кв. м., а для людей, які стоять на квартирному обліку, буде меншою — 4337 грн. за 1 кв. м, і це є обов’язковою умовою участі в програмі «Доступне житло». Автор провів нескладні розрахунки — якщо перевести зазначені ціни на вартість квартир у валюті, то, наприклад, 3-кімнатне помешкання 70 кв. м буде коштувати 52 тис. дол. або 38 тис. дол. відповідно. Перша цифра наразі приблизно відповідає ринковій ціні аналогічних за площею помешкань у Житомирі на вторинному ринку. До того ж у практиці будівництва будь-які розрахункові цифри є доволі умовними. Тож немає певності, що нові помешкання буде вигідно купувати, особливо якщо на вторинному ринку ціни впадуть. Попри низку переваг, які обіцяють будівельники, — сучасне планування, нові матеріали, наявність лічильників гарячої і холодної води, електролічильників, паркінгу для авто, розвинену інфраструктуру. Адже зараз «під ключ» будинки практично не здають, і власникам помешкань доводиться вкладати багато коштів і сил, щоб довести їх до належного стану. Валерій КОСТЮКЕВИЧ, «День», Житомир.
У Києві безплатні медичні послуги стали платними
Антимонопольний комітет України зобов’язав Київську міську державну адміністрацію привести свої дії щодо регулювання тарифів на платні послуги, що надають лікувально-профілактичні державні та комунальні заклади охорони здоров’я, у відповідність до вимог законодавства, повідомляє УНІАН із посиланням на прес-службу АМК. Як встановив комітет, відсутність належного регулювання у галузі платної медицини з боку КМДА призвело до необѓрунтованого стягнення з громадян у місті Києві коштів за послуги, що мають надаватися безкоштовно, а також до завищення вартості медичних послуг. По-перше, наголошують в АМК, Київміськдержадміністрація не встановлює тарифи на платні медичні послуги, хоча це передбачено постановою КМУ від 25 грудня 1996 р. № 1578 «Про встановлення повноважень органів виконавчої влади та виконавчих органів міських рад щодо регулювання цін (тарифів)». Натомість тарифи затверджують комунальні заклади, а Головне управління цінової політики та Головне управляння охорони здоров’я лише їх погоджують. По-друге, Головне управління цінової політики адміністрації фактично самоусунулося від перевірки цих тарифів. Наслідком таких підходів КМДА стало те, що до переліків платних послуг входять такі, які відповідно до нормативно-правових актів мають надаватися безкоштовно. А саме: прийоми, застосування одноразових рукавичок лікарем, послуги з накладання та зняття пов’язок, оформлення довідок та історії хвороби тощо. При цьому, як показали результати дослідження, кількість платних медичних послуг у комунальних закладах Києва варіюється від 100 до1300. Разом із цим, розміри тарифів на ці послуги перебувають у діапазоні від 5 грн. до 11 тис. грн. (без ПДВ). За результатами проведеного аналізу калькуляції вартості послуг виявлено, що основну частину витрат становлять: заробітна плата, премії медичного персоналу в розмірі 100—300 відсотків від окладу, а також прибуток у розмірі 30 відсотків.
В Умані маленькі школярі менше платитимуть за проїзд
Учні 1—4 класів навчальних закладів Умані їздитимуть у маршрутних таксі, купуючи квитки за зниженою ціною. Про це «Дню» повідомили в Уманській міській раді. Місцевий перевізник, директор ТОВ «Круїз-Авто» Олександр Цебрій вирішив зробити подарунок школярам Умані, знизивши ціну на проїзд у громадському транспорті. Якщо раніше всі без винятку платили за проїзд 2 гривні 50 копійок, то відтепер для учнів перших-четвертих класів квиток за проїзд коштуватиме 1 гривня 50 копійок (за наявності учнівських квитків, що їх мають видати у школах). У загальноосвітніх навчальних закладах Умані сьогодні навчається 7742 дитини, з них 2850 — учні 1—4 класів. Як пояснили в міській раді, різниця в ціні за надану пільгу перевізникові не відшкодовуватиметься. Вікторія КОБИЛЯЦЬКА, Черкаси.
Джипи знову їхатимуть українськими заповідниками
Організатори ралі-рейдів готуються до чергового заїзду на джипах, який відбудеться наприкінці вересня на півострові Тарханкут. Екологи збентежені — маршрут змагання знову пройде заповідними територіями. Наразі екологи готуються до чергової боротьби з джиперами: наприкінці вересня організатори планують провести перегони на землях Національного природного парку «Чарівна Гавань», повідомляє Національний екологічний центр.
«Природні куточки «Чарівної Гавані» славляться унікальними угрупованнями гірських видів рослин, що є нетиповими для степів. Цінні рослини нещадно нищать машини, а тварини та птахи, які охороняє Червона книга України, через шум не можуть розмножуватися. Це позбавляє можливості наших дітей побачити всю цю красу», — зазначає активістка Національного екологічного центру України Марія Сторчило. Нагадаємо, 2010 року на Тарханкуті вже проводився джипінг-рейд, маршрут якого проходив заповідними територіями, після чого Міністерство видало наказ про заборону проведення таких проїздів цінними куточками. Окрім цього, у серпні 2010 року Міністерство охорони навколишнього природного середовища доручило своїм територіальним підрозділам утриматися від погодження на землях природно-заповідного фонду ралі, фестивалів, автомобільних та інших змагань із залученням високопрохідної техніки. Однак цю заборону не сприйняли організатори — у квітні 2011 року знову відбулися змагання з джипінгу.
Проведення змагань із джипінгу на об’єктах природно-заповідного фонду є порушенням низки законів: ЗУ «Про природно-заповідний фонд», статті 252 Кримінального кодексу України, Законів України «Про охорону навколишнього природного середовища України», «Про Червону книгу України» та статті 6 Міжнародної конвенції про дикі види флори та фауни і середовище існування в Європі (Бернська конвенція).
Випуск газети №:
№169, (2011)Рубрика
Суспільство