Коротко / СУСПІЛЬСТВО
Українці найбільше вболівають за «Динамо»
Протягом 10 — 20 червня 2011 року Київський міжнародний інститут соціології (КМІС) провів всеукраїнське опитування громадської думки щодо їхніх футбольних уподобань. В учасників запитували, чи є вони футбольними вболівальниками. До цієї категорії зараховували всіх, хто відповів, що «сильно цікавиться» або «скоріше цікавиться» футболом. Саме їх надалі запитували про те, за які футбольні клуби вони вболівають. Всього, згідно з результатами опитування, лише 35% опитаних є футбольними вболівальниками. Найбільшу підтримку населення серед команд, що грають у Прем’єр-лізі України, отримало «Динамо» (40%), «Шахтар» набрав 30%, «Карпати» (Львів) — 7%, «Дніпро» — 5%, «Волинь» (Луцьк) — 2%. Серед українських клубів, які грають в європейських турнірах (Лізі чемпіонів і Лізі Європи), прихильність здобули клуби: «Динамо» (Київ) — 47%, «Шахтар» — 36%, «Карпати» — 4%, «Чорноморець» та «Металіст» по 2%
З вересня в Чернівцях туристів кататимуть у каретах
У Чернівецькій міськраді розробили кінний маршрут для туристів, який має розпочати роботу у вересні. Він проляже історичним центром міста, включаючи відвідини пам’ятки ЮНЕСКО — колишньої резиденції буковинських митрополитів. Туристів кататиме карета, зроблена «під старовину», з кучером, одягненим відповідно до епохи позаминулого століття. «Вартість поїздки в стилізованій кареті підрахує її власник, — розповідає начальник відділу туризму департаменту економіки міськради Чернівців Альона Кельбін. — Карет у Чернівцях немало, їх наразі використовують для поїздок молодят. Для перевезення використовуватимемо лише клінічно здорових коней. Щодо прибирання за тваринами, то в умовах допуску до маршруту передбачено мішечок для екскрементів, який прилаштовується безпосередньо на коня. Такий собі «конячий памперс», повідомляє Анна ГАРГАЛЯ, Чернівці.
Львів запросив на реабілітацію японців, які постраждали від атома
Депутати Львівської обласної ради прийняли звернення до Надзвичайного і Повноважного Посла Японії в Україні щодо можливості оздоровлення в санаторно-курортних закладах Львівської області дітей, котрі постраждали внаслідок аварії на АЕС «Фукусіма-1». «Усвідомлюючи біль та важкість втрат, яких зазнав японський народ, висловлюємо нашу підтримку та засвідчуємо можливість безкоштовного оздоровлення в санаторно-курортних закладах Львівської області дітей, які постраждали внаслідок аварії на АЕС «Фукусіма-1», — повідомляється в документі. На дітей чекатимуть санаторії «Трускавецькурорту» та «Моршинкурорту», фахівці яких мають досвід лікування та оздоровлення чорнобильців. Депутати запрошують на Львівщину сто маленьких японців, чекатимуть їх у вересні — жовтні, їм пропонують повну тривалість санаторної зміни — 21 день, повідомляє Тетяна КОЗИРЄВА, «День», Львів.
У Житомирі люди на візках виступали за доступність бібліотек і храмів
Показовий експеримент провели нещодавно члени житомирської обласної громадської організації людей з особливими потребами «Молодь. Жінка. Сім’я.» в рамках проекту «Житомир — місто без бар’єрів» за фінансової підтримки Програми культурних обмінів Посольства США в Україні. Один із її членів, Володимир Башинський, якого доля прикувала до інвалідного візка, за допомогою волонтерів виконав моніторинг можливості доступу товаришів по проблемах до низки громадських об’єктів. Своєрідне тестування пройшли провідні музеї, бібліотеки, театри, інші заклади культури, окремі виші, а також головні церкви міста, пам’ятники, парки. Повністю, розповіла «Дню» волонтер організації Тамара Глазунова, яка брала безпосередню участь в моніторингу, критеріям доступності не відповідав жодний заклад. Найбільш пристосованим для людей на візках виявилось училище культури і мистецтв імені Івана Огієнка. Критичні оцінки «заслужили» багато закладів, і серед них обласна наукова бібліотека ім. О.Ольжича, облмуздрамтеатр і обласний театр ляльок. Найбільш доступним серед церков виявився католицький костел Святої Софії, а ось православні храми — Свято-Преображенський собор, Свято-Успенська церква (обидва УПЦ МП) та Свято-Михайлівський собор (УПЦ КП) визнані практично недоступними, повідомляє Валерій КОСТЮКЕВИЧ, «День», Житомир.
Випуск газети №:
№125, (2011)Рубрика
Суспільство