Перейти до основного вмісту

Коротко / Суспільство

14 липня, 00:00

Гранітний м’яч до Євро-2012 вирізьблять скульптори в Черкасах

Цьогорічною темою традиційного Черкаського міського фестивалю кам’яних скульптур «Живий камінь» обрали спорт. Наприкінці літа уже вчетверте майстри зі всієї України та з-за кордону вирізьблюватимуть для міста фігури із каменю. Фестиваль триватиме з 12 по 27 серпня у парку «50-річчя». На вибір митцям запропонують 12 скульптур. Тож у Черкасах з’являться м’яч до Євро-2012, веслувальник, бігун (легкоатлет), футболіст, волейболіст, боксер, баскетболіст, борці, гімнаст, фехтувальник, стрілок і велосипедист. «Які саме скульптури виготовляти, ми радилися з працівниками відділу фізичної культури та спорту. Крім того, самі спортсмени міста запропонували нам таку тему цьогорічного фесту. Міському голові ідея сподобалася», — розповіла начальник управління культури та туризму Черкаського міськвиконкому Валентина Шепецька. Окрім скульптурної частини, у рамках фесту вже традиційно відбудуться «Співочі вечори». Шість серпневих вечорів можна буде провести в парку «50-річчя» під супровід душевної авторської пісні. На сцені літнього театру виступатимуть зірки як всеукраїнської, так і місцевої естради. «Зголосився приїхати з новою програмою Фома, який виступатиме з повним складом гурту «Мандри», Олег Павлишин, Київський театр поезії та пісні. Торік театр виступив із прекрасною виставою за піснями і віршами В. Висоцького «Недвижимая тень от микрофона». Цього разу вони привезуть із собою нові вистави», — зазначив міський голова Черкас Сергій Одарич. Крім того, під час цьогорічних «Співочих вечорів» черкасців і гостей міста радуватимуть своїми виступами гурт «Моторолла», Марія Бурмака, Юрій Лоза, а також місцеві виконавці та гурти. Концерти відбуватимуться увечері щоп’ятниці і щосуботи із 12 по 27 серпня, повідомляє Анатолій БАБАК.

Міносвіти і Міністерство з питань житлово-комунального господарства створять у вишах нову спеціальність!

Міністерство з питань житлово-комунального господарства (ЖКГ) спільно з Міністерством освіти і науки, молоді та спорту України вирішили на базі шести вишів створити нову спеціальність — менеджер об’єднання співвласників багатоквартирних будинків (ОСББ) і керуючої компанії. Про це в інтерв’ю «Дзеркало тижня» розповів заступник міністра регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ — керівник апарату Григорій Семчук. «Ми зараз підготували наказ, погоджуємо з Міносвіти. Вибрали шість базових університетів та інститутів по Україні, де будемо вчити людей на керівників. І ОСББ, і керуючих компаній. Будемо видавати сертифікат. Це, до речі, нова з’являється спеціальність», — сказав заступник міністра. На його думку, тільки масове створення ОСББ та керуючих компаній зможе створити конкуренцію в житлово-комунальному господарстві. «Все потрібно вирішувати в комплексі: створювати ОСББ, створювати управляючі компанії, які б брали групу будинків на обслуговування. Так працює схема в усьому світі. Ми відразу введемо договірні відносини між керуючою компанією і мешканцями. З іншого — на конкурсній основі беремо виробників послуг. Є конкуренція — якість поліпшується, грошей залишається більше», — повідомив Г. СЕМЧУК.

ВР схвалила законопроект щодо протидії торгівлі людьми

Верховна Рада України схвалила у першому читанні проект закону «Про протидію торгівлі людьми». Як передає кореспондент УНІАН, за ухвалення даного рішення проголосувало 313 народних депутатів з 388 зареєстрованих у сесійній залі. Законопроект визначає організаційно-правові засади протидії торгівлі людьми, основні напрями державної політики у сфері протидії торгівлі людьми, повноваження органів виконавчої влади, порядок встановлення статусу осіб, які постраждали від торгівлі людьми та порядок надання допомоги таким особам. Основними напрямами державної політики у сфері протидії торгівлі людьми є протидія торгівлі людьми шляхом підвищення рівня обізнаності населення, превентивної роботи, зниження рівня вразливості населення, подолання попиту; боротьба із злочинністю, пов’язаною з торгівлею людьми, шляхом, виявлення випадків торгівлі людьми, осіб, причетних до скоєння злочину, притягнення їх до відповідальності; надання допомоги та захисту особам, які постраждали від торгівлі людьми, шляхом удосконалення системи відновлення їхніх прав, надання комплексу послуг, впровадження механізму взаємодії суб’єктів у сфері протидії торгівлі людьми.

Україна стає цільовою країною для мігрантів

Експерти ООН та України оприлюднили статистичні дані щодо міграційних процесів у Європі. Однією з головних тенденцій вони назвали збільшення міграційних потоків у цій частині світу, які змінюють «обличчя» континенту та темпи економічного розвитку ЄС і України, повідомляє Радіо «Свобода». Україна — це держава, яка, з одного боку, постачає трудових мігрантів на ринки праці Євросоюзу та Росії, а з другого — переправляє через свою територію сотні тисяч шукачів притулку та заробітчан до економічно розвинених держав Європи, відзначають експерти Фонду народонаселення ООН. І наголошують: за останні 5 років Україна також перетворилась на місце, куди у пошуках заробітку приїздять трударі з інших держав. За даними ООН та Міністерства праці України, на некваліфікованих посадах у країні, крім мігрантів з Індії, Бангладеш, Пакистану та Афганістану, працюють вихідці з країн Середньої Азії та Закавказзя. За рахунок новоприбулих зростають узбецька, грузинська, вірменська, азербайджанська, афганська діаспори та африканське земляцтво. За словами заступника директора Держкомстрату Наталії Власенко, трудові мігранти працюють у тих сферах, які не користуються попитом серед українців: прибиральники, торговці на ринках, двірники. Подібна ситуація в ЄС має місце уже стосовно трудової міграції з України: там українці погоджуються на некваліфіковану, низькооплачувану працю і заміщають на цьому сегменті ринку праці корінне населення. Україна і Євросоюз опинились у заручниках... Зростання міграційних потоків у Європу та в Україну експерти ООН пояснюють старінням населення і низькою народжуваністю, що спричиняє скорочення працездатного населення, і, відповідно, загальмовує економічний розвиток окремих держав і цілого регіону. Як відзначила директор Фонду народонаселення ООН в Україні Нузхат Ехсан, і Україна, і Євросоюз опинились у заручниках соціально-економічної, демографічної та освітньої кризи.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати