Коротко / Суспільство
Брати Клички проводять акцію «Старт до успіху»
«Фонд братів Кличків» розпочинає новий всеукраїнський проект «Старт до успіху!». Ця програма покликана відкрити для дітей спорт як інструмент досягнення життєвого успіху, повідомляє прес-служба фонду. І стартовими умовами для цього можуть стати безкоштовні заняття на базах унікальних дитячих спортивних шкіл під керівництвом команд професійних тренерів. На сьогодні Фонд обрав п’ять дитячих спортивних шкіл, які найбільше потребують допомоги. Організатори зупинилися на освітніх закладах, де навчають одразу декільком видам спорту, в яких займається велика кількість учнів. Пріоритетними стали ті заклади, що мають максимальну підтримку органів місцевого самоврядування, які гарантуватимуть їхнє утримання після реконструкції та оснащення обладнанням. Це школи в м. Кам’янець-Подільський (Хмельницька обл.), Горлівка (Донецька обл.), Сєверодонецьк (Луганська обл.), Хотин (Чернівецька обл.). 19 березня Володимир Кличко вже відкрив оновлений спортивний зал у спорткомплексі ЦСКА (Київ). «Спорт — це ключ до успіху людини. Здоровий спосіб життя, навчання та зайняття спортом допоможуть нації бути здоровою не лише фізично, але й духовно. Спорт виховує такі життєво необхідні якості, як цілеспрямованість, наполегливість, вміння ставити перед собою мету та досягати її. Сьогодні ми хочемо дати такий шанс і нашим дітям та створити для них нормальні умови для навчання в спортивних школах. Спортивна секція — це не лише альтернатива вулиці, але й перспектива на майбутнє», — сказав Віталій Кличко. Офіційно проект розпочався 10 травня.
Чернівці можуть увійти до Списку світової спадщини ЮНЕСКО
Із 19 по 29 червня Комітет світової спадщини розгляне заявки про внесення 42 нових природних і культурних об’єктів у список ЮНЕСКО. Серед них заявка України відносно резиденції митрополитів Буковини й Далмації в Чернівцях. На майбутній сесії Комітету світової спадщини ЮНЕСКО будуть розглянуті заявки ще від шести країн, чиїх об’єктів поки що немає в списку: Барбадосу, Конго, Мікронезії, Об’єднаних Арабських Еміратів (ОАЕ), Палау та Ямайки, повідомляє УКРІНФОРМ із посиланням на Центр новин ООН. На сьогодні в список Світової спадщини включено 911 об’єктів «видатної універсальної цінності», в тому числі — 704 культурних, 180 природних і 27 змішаних об’єктів від 151 держави. На даний момент Конвенцію про Світову спадщину ратифікували 187 держав.
Випускники зможуть вступати до ВНЗ онлайн
Набув чинності наказ Міністерств освіти й науки, молоді та спорту України №291 від 28.03.2011 «Про впровадження в 2011 році у вищих навчальних закладах експерименту «Електронний вступ-2011», повідомляє «Ліга:ЗАКОН». Цим наказом Міносвіти зобов’язало ВНЗ ІІІ—IV рівнів акредитації приймати вступні документи абітурієнтів ще й у електронному вигляді. Згідно з документом, починаючи з 1 липня 2011 року в ВНЗ ІІІ—IV рівнів акредитації буде проведено експеримент «Електронний вступ-2011», метою якого є впровадити систему прийому заявок та документів абітурієнтів на вступ до вишу в електронному вигляді за допомогою мережі інтернет. Подача абітурієнтами електронних заяв буде добровільним і альтернативним варіантом подачі документів у паперовому вигляді. Електронні заяви абітурієнтів, подані в режимі онлайн за допомогою мережі інтернет, будуть враховуватися приймальними комісіями ВНЗ та мати таку ж силу, як і їхні паперові копії. Відповідно, керівництво ВНЗ ІІІ— IV рівнів акредитації зобов’язане забезпечити участь у експерименті під час проведення вступної кампанії 2011 року. Повідомляється, що контактні дані осіб, відповідальних за внесення даних про проходження електронних заяв до ВНЗ, будуть вказані на сайті Міносвіти.
Миколаївські археологи розкопали нікрополь часів Ольвії
У центрі Миколаєва знайдено стародавнє ольвійське військове поховання, якому близько 2,5 тис. років. Усі знахідки — унікальні. За словами заступника директора НДЦ «Лукомор’я» Інституту археології НАН України Олександра Смирнова, важливість цієї знахідки полягає ще й у тому, що старовинний нікрополь не розграбований чорними археологами, як це часто трапляється в наші дні, повідомляє УКРІНФОРМ. А про те, що він військовий, свідчать знайдені залишки зброї, обмундирування воїнів, інвентар, які дозволяють чітко визначити хронологічні межі могильника. Зберігся також алтар-жертвеник і кам’яні перекриття на нікрополі. На щастя, археологи отримали підтримку майбутнього забудовника цієї місцевості, той дозволив їм проводити дослідження, що також буває не завжди. Нині на людські останки очікує спеціальна медична експертиза, після чого знахідки будуть передані до краєзнавчого музею.
Випуск газети №:
№79, (2011)Рубрика
Суспільство