Коротко / СУСПІЛЬСТВО
Комп’ютери — від Білла Гейтса
На Рівненщині 59 бібліотек отримають сучасне комп’ютерне обладнання вартістю 1 мільйон 950 тисяч гривень. Ці книгозбірні стали переможцями конкурсу «Організація нових бібліотечних послуг із використанням вільного доступу до інтернету». Він проходить у рамках програми «Бібліоміст», яку реалізує рада міжнародних наукових досліджень та обмінів (IREX), Агентство США з міжнародного розвитку (USAID) за підтримки Міністерства культури і туризму України, Української бібліотечної асоціації. На реалізацію програми в Україні Фундація Білла і Мелінди Гейтсів надала грант на суму 25 мільйонів доларів. В результаті конкурсу Рівненщина — лідер серед інших областей за кількістю книгозбірень-фіналістів. Кожна із цих бібліотек отримає комплект комп’ютерного обладнання, а це 15 ПК із програмним забезпеченням, відеокамерами, мікрофонами, навушниками, проектором, сканером, принтером. «Окрім цього, фахівці книгозбірень пройдуть навчання в галузі новітніх технологій і бібліотечних інновацій», — прокоментувала Оксана Краплин, представник ради міжнародних наукових досліджень та обмінів (IREX). Натомість обласна влада планує проводити у бібліотеках із сучасним обладнанням інтерактивні форуми на проблемні теми, повідомляє Тетяна ІЛЬНИЦЬКА, Рівне.
Дворічному Теймуру Асадулаєву потрібна допомога
У цього дворічного хлопчика виявили гостру лімфобластну лейкемію. Зараз малюк перебуває в Чорнобильській лікарні у Львові. Для лікування потрібна велика сума грошей
Якщо можете, допоможіть
1. Рахунок для громадян України:
Луценко Ельміра Олегівна,
АТ ОТП Банк,
ІНН — 3082807523,
рахунок — 26202001889376,
МФО — З00528.
2. Рахунок для громадян інших країн:
Elmira Lutsenko,
account 26202001889376,
bank — OTP BANK, 43 Zhylyanska str. Kyiv, 01033,
Swift code OTPVUAUK
Телефони батьків хлопчика:
+380970751727 — Ельдар (батько),
+380667625309 — Юлія (мама).
Мер Черкас звітує користувачам інтернету про свою відпустку
Міський голова Черкас Сергій Одарич порівняв себе із державним діячем Великої Британії Вінстоном Черчіллем та розповів про те, скільки коштує відпочинок на острові Мадейра. Нині мер перебуває у двотижневій відпустці й кожного дня відповідає на запитання та звітує користувачам соціальних мереж про свої мандри Мадейрою, розміщуючи фото. «Уночі прилетіли на острів Мадейра. Це невеличкий (50 на 20 км) острів вулканічного походження в Атлантиці. Португалія. Від Лісабону — 1000 км, від узбережжя Африки — 500 км. Коли в Києві сідали в літак, дружина відкрила книжечку про Португалію на розділі «Мадейра». Їй в очі впав заголовок про Черчілля, який полюбляв відпочивати на острові. Річ у тім, що я якраз багато читаю про «великого англійця», і з собою взяв дві книжки про нього. Анжела процитувала фразу англійця, що вміщена у путівнику: «Відпочинок на Мадейрі найліпше підходить політикам, які прагнуть поєднати відновлення сил із пізнанням». Ми з дружиною усміхнулись і літак злетів у повітря», — написав Сергій Одарич. Він також розповів, скільки коштує подорож на Мадейру. «З Вашого дозволу, всі затрати до копійки обраховувати не буду. Літак туди-назад — 8000 грн., готель — близько 400 грн./добу (на двох). Таксі з аеропорту до готелю — 6 євро. Середня вартість екскурсій — 40—50 євро», — зауважив мер, відповідаючи на запитання користувачів ЖЖ, повідомляє Вікторія КОБИЛЯЦЬКА, Черкаси.
У Горлівці порахують пам’ятники
Горлівська міськрада прийняла програму збереження та використання об’єктів культурної спадщини, у рамках якої планується провести реєстрацію та оцінку встановлених у громадських місцях пам’ятників. Таких у 300-тисячному індустріальному місті, за попередніми оцінками, кількадесят. Серед них — монумент засновнику Горлівки інженеру Петру Горлову, що наприкінці ХІХ століття проектував залізничну гілку через майбутній Донбас та заснував першу сучасну вугільну копальню. Також міський центр прикрашають гранітна скульптура довоєнного шахтаря-рекордсмена Микити Ізотова, меморіал загиблих воїнів-афганців, а по робочих селищах розкидані, звісна річ, безліч статуй «дідуся» Леніна, кам’яних та бетонних. На приведення до ладу цієї історичної спадщини з міського бюджету виділяється 11 тисяч гривень. Щоправда, минулого року вже відбулася невдала спроба об’єктивно порахувати горлівські пам’ятники — тоді влада зіткнулася з відсутністю в регіоні спеціалізованої експертної організації: приватна фірма, що, було, взялася за підряд, як виявилося, мала досвід оцінювання хіба що меморіальних дошок, повідомляє Сергій КОРОБЧУК, Донецьк.
Випуск газети №:
№37, (2011)Рубрика
Суспільство