Коротко / СУСПІЛЬСТВО
У Києві відкриють гарячу телефонну лінію з питань, пов’язаних із тваринами
Комунальне підприємство «Центр ідентифікації тварин» з метою оперативного реагування на звернення та пропозиції мешканців міста Києва, з 1 березня 2011 року відкриває гарячу телефонну лінію. В такий спосіб фахівці Центру отримають можливість за зверненнями громадян вирішувати проблемні питання, пов’язані з утриманням і поводженням з тваринами, в оперативному режимі. Потреба в запровадженні окремої гарячої лінії з проблемних питань, пов’язаних з тваринами, зумовлена з одного боку, великою кількістю звернень громадян на адресу Київської міської державної адміністрації та інших установ, а з другого — необхідністю запровадження системи громадського контролю, яка б сприяла виявленню порушників правил утримання тварин та упередженню трагічних наслідків таких порушень, повідомляє прес-служба КП «Центр ідентифікації тварин». «Гаряча лінія» працюватиме за телефоном 332-12-34 з понеділка по п’ятницю з 9.00 до 18.00. Зателефонувавши на цій номер, громадяни можуть отримати консультації чи роз’яснення або висловити скаргу щодо вимог правил утримання тварин в м. Києві або виявлених фактів їхнього порушення; проблемних питань, пов’язаних з утриманням тварин; фактів жорстокого поводження з тваринами; порядку набуття опікунства над безпритульними тваринами та інших питань. Консультації та роз’яснення по суті питання надаватимуться в оперативному режими, скарги розглядатимуться у встановленому порядку, за результатами розгляду заявникові буде надаватися письмова відповідь.
Вимирання бджіл може призвести до загибелі людства
Якщо бджоли вимруть, то через чотири роки після цього вимруть і люди, вважав Альберт Ейнштейн, адже ці комахи безпосередньо беруть участь у запиленні найпоширеніших культур їстівних рослин. Також зникнення бджіл із нашої планети може посилити продовольчу кризу, яка вже почалася. Про це попереджає сільськогосподарський банк Rabobank, повідомляє «Українська правда» з посиланням на The Daily Telegraph. Можливо, Ейнштейн перебільшує — жито, пшениця і рис запилюються поривами вітру. Але за рахунок запилення комахами виростають культури, які дають третину від усього обсягу продовольчих ресурсів людства, підрахували фахівці. При цьому 80—90% запилення відбувається завдяки бджолам: метелики не можуть обробляти великі площі. Ці культури забезпечують 35% калорій, що потрапляють до нашого організму, а також більшість мінералів, вітамінів і антиоксидантів. Без комах-запилювачів не будуть рости горіхи, дині та ягоди. Комахи також сприяють запиленню цитрусових, яблук, цибулі, капусти броколі, кабачків (у тому числі й цукіні), квасолі, перцю, баклажанів, огірків, помідорів, кінських бобів, кави, какао, авокадо й кокосів. А виробництво цих культур відноситься до найцінніших сегментів світової продовольчої індустрії. Вимирання бджіл посилилося в 2006 році. Кожну зиму в США вимирає 30—35% бджолиних колоній, хоча зазвичай холодний сезон не може пережити лише 10%. У Європі кожен рік втрачають по 20% бджолиних родин, аналогічна тенденція починає простежуватися в Латинській Америці та Азії. Всесвітній фонд захисту бджіл повідомляє, що можливими причинами скорочення бджолиної популяції можуть бути: порушення харчування, пестициди, патогенні мікроорганізми, імунодефіцит, кліщі, грибки, бджільницька практика (наприклад, застосування антибіотиків або перевезення вуликів на великі відстані) та електромагнітне випромінювання.
Кабмін спрямує 10 млрд. грн. на розвиток доріг
2011 року уряд виділить 10 млрд. грн. на розвиток автомобільних доріг України. Про це напередодні на нараді за програмою будівництва автодоріг у поточному році заявив прем’єр-міністр України Микола Азаров, повідомляє «ЛігаБізнесІнформ» із посиланням на прес-службу уряду. «Нам потрібно на всі ці об’єкти 10 мільярдів гривень. Міністерство фінансів спільно з «Укравтодором» і Нацагенцією з питань підготовки та проведення Євро-2012 — відкривайте фінансування та розпочинайте виконувати роботи», — сказав М. Азаров. Він додав, що, в першу чергу, повинні будуватися та реконструюватися дороги, які необхідні в рамках підготовки України до Євро-2012. Також голова уряду доручив Міністерству фінансів забезпечити своєчасне фінансування «Укравтодору», щоб протягом найближчих двох тижнів корпорація почала роботи. «Щоб жодних затримок не було. Всі інші об’єкти розглядатимемо послідовно, як з’являтимуться ресурси», — підкреслив прем’єр-міністр. Крім того, М. Азаров зазначив, що він у цілому задоволений якістю та темпами робіт з реконструкції та будівництва доріг, мостів і шляхопроводів, які реалізує сьогодні «Укравтодор».
Випуск газети №:
№26, (2011)Рубрика
Суспільство