Коротко / СУСПІЛЬСТВО
В Україні впровадять аналог служби порятунку «911»
Президент України Віктор Янукович доручив прем’єр-міністру Миколі Азарову створити систему екстреної допомоги людям за єдиним телефонним номером «112», повідомляє УНІАН з посиланням на прес-службу глави держави. «Система 112» сконцентрує у собі функції, котрі раніше виконували оперативно-диспетчерські системи служб екстреного реагування «101», «102», «103», «104» та інші, зазначається в повідомленні. Як підкреслили у прес-службі, після впровадження «Система 112» стане вітчизняним аналогом відомої американської служби порятунку «911». Це, окрім низки інших переваг, таких як більш ефективна координація зусиль екстрених та аварійних служб, а також інших учасників планових заходів, у запобіганні надзвичайним ситуаціям та реагуванні на них, — буде зручно і пересічним громадянам, вважають у Президента. «Адже їм, щоб отримати оперативну та професійну допомогу, потрібно буде запам’ятати та набрати в разі потреби тільки один телефонний номер — 112», — підкреслюється в повідомленні.
Жінки, які не хочуть народжувати, повинні більше працювати?
Влада планує вирішити одразу дві проблеми українців — велику кількість пенсіонерів та низьку народжуваність. Збільшення пенсійного віку в України пов’язане, зокрема, з низькою народжуваністю, тому жінки, які не бажають народжувати, повинні працювати більше, аніж ті, які народжують дітей. Таку думку висловив директор департаменту пенсійного забезпечення Пенсійного фонду Владислав Машкін, повідомляє ІМК. «У нас жінки не хочуть народжувати дітей. Нація, яка не народжує дітей, повинна працювати більше», — заявив Машкін. За словами представника ПФУ, після введення нової пенсійної реформи декретна відпустка не буде зараховуватися до стажу роботи. Разом з тим пенсійний вік буде збільшуватися щорічно на 6 місяців, і до 2021 року збільшиться на п’ять років. Як відомо, 13 грудня Кабінет міністрів вніс у Верховну раду пропозиції по реформуванню пенсійної системи. За словами Президента Віктора Януковича, пенсійна реформа в Україні буде «надзвичайно важкою». «Наявне сьогодні співвідношення працездатного населення та пенсіонерів наближається до критичного показника, і затягування пенсійної реформи в Україні може призвести до соціальної кризи», — підкреслив Янукович.
Поширеність паління в Україні зменшилася на 10%
За даними Київського міжнародного інституту соціології, у період 2005—2010 років поширеність куріння в Україні (включаючи епізодичне) серед населення, яке старше за 15 років, зменшилася з 41% до 29%. Про це сказав завідувач сектором контролю над тютюном Українського інституту стратегічних досліджень МОЗ України Костянтин Красовський, повідомляє ІМК з посиланням на прес-службу Коаліції громадських організацій «За вільну від тютюнового диму Україну». «Якщо ми екстраполюємо ці дані, то куріння в Україні має зникнути вже через 25 років. На жаль, такий результат малоймовірний, бо світовий досвід показує, що кожен новий відсоток тих, хто кинув курити, досягається з усе більшими зусиллями», — зазначив К. Красовський. За його словами, протидія курінню в останній час не отримує необхідної державної підтримки. «Минулого року взагалі не фінансувалися передбачені Постановою КМУ заходи Державної цільової соціальної програми зменшення шкідливого впливу тютюну на здоров’я населення на період до 2012 року. Блокується ухвалення постанови КМУ щодо розміщення на тютюнових пачках малюнків із зображенням наслідків куріння. Більше року чекав на розгляд у першому читанні законопроект щодо заборони тютюнової реклами», — наголосив чиновник. Проте, якщо державні органи все ж таки підтримають ті заходи для зменшення поширеності куріння, які довели свою ефективність в інших країнах, в Україні частка курців може досить швидко скоротитися до рівня менше 20%, зазначив К. Красовський. «Для подальшого прогресу потрібно, у першу чергу, створювати служби допомоги у припиненні куріння для тих, кому важко кинути курити самостійно», — сказав він. За словами К. Красовського, у Великій Британії за період 1960—2008 років поширеність куріння революційно зменшилася з 50% до 21%, у Нідерландах — з 61% до 28%, в Австралії — з 43% до 17%. Натомість залишилися «стійкі курці», які відмовляються від куріння вже значно повільніше.
На Прикарпатті беруть під охорону чорних лелек
В Івано-Франківській області розробили програму охорони лелек чорних. Про це повідомили в дирекції Галицького національного природного парку, де і розроблена така програма, пише «Природа України». Зараз чисельність лелек чорних на Прикарпатті становить 30—40 особин, хоча ця птиця занесена до Червоної книги України. У Галицькому національному парку вже втілюють програму захисту лелеки чорного відповідно до міжнародної Конвенції про збереження мігруючих видів, а допомагають українським вченим колеги зі Швейцарії. Зокрема, наукові працівники Галицького парку відстежують міграцію і розмноження птахів за допомогою спеціального маркування. Кожен лелека має на лапці спеціальне кільце із зазначеним цифровим кодом. За словами науковців, на зимівлю лелеки з Європи летять різними шляхами. Існують дві популяції — східна і західна, лінія поділу між якими — своєрідний вододіл — проходить через Голландію, Гарц, Баварію, Альпи. В Україні загальна чисельність лелек чорних — 400—450 пар, у Західній Європі їхня кількість досягає 10—12 тисяч пар.
Випуск газети №:
№6, (2011)Рубрика
Суспільство