Коротко / СУСПІЛЬСТВО
Традиційно, найбільше немовлят народилося на Волині
Лелеки, що приносять дітей, найкраще обжилися на Волині. Тут зафіксований один з найвищих показників народжуваності в Україні. З початку року, за даними статистики, він становить 14,5 на тисячу мешканців краю, що значно вище, ніж в середньому по Україні, повідомляє УКРІНФОРМ. Своєрідним рекордсменами із народжуваності в області є поліські території. У Любешівському, Камінь-Каширському та Ратнівському районах на кожну тисячу жителів народилось аж по 18—20 дітей. Нинішнього року в краї зареєстровано і рекордну кількість народження близнят: одна трійня і аж 82 двійнят. Гарний показник народжуваності в області пов’язують з ефективністю діючої тут обласної програми «Поліпшення репродуктивного здоров’я населення». Її в рамках всеукраїнського проекту «Разом до здоров’я» розроблено на період до 2015 року. Програма успішно здійснюється за активного сприяння агенції США з міжнародного розвитку. На Волині з почату року знизився і рівень смертності. Він становить 13,9 померлих на тисячу жителів. У державі цей показник — 15,5.
Безробіття перевершило очікування Кабміну
У першому півріччі 2010 року рівень безробіття в Україні за методологією Міжнародної організації праці склав 9% і істотно перевищив урядовий прогноз — 8,1%. Разом із тим, заборгованість із виплати заробітної плати на початок липня виросла на 21,6% — до 1,8 млрд. грн., повідомляють novosti-n.mk.ua із посиланням на прес-службу Рахункової палати. Споживчі ціни за січень-червень виросли на 3,3%. Надалі рівень інфляції зростатиме внаслідок підвищення цін на промислову й сільськогосподарську продукцію, природний газ для населення, а також тарифів на житлово-комунальні послуги.
Об’єми невідшкодованих сум податку на додану вартість виросли більш ніж на третину й досягли загрозливого розміру — 31,7 млрд. грн., а переплати податків, зборів (обов’язкових платежів) — 14,6 млрд. гривень. Навіть із урахуванням указаних суб’єктивних чинників рівень виконання річного плану прибутків державного бюджету в січні-червні поточного року склав усього 41,9%. Прибутки загального фонду не виконані на 7,5 млрд. грн., або 7,7%. Невиконання прибутків державного бюджету зумовило проведення витрат в об’ємі лише 43% річного плану. Як і торік, основна їхня частина направлена на поточні витрати (97,6%). Витрати загального фонду не виконані на суму 5,3 млрд. грн., або 4,4% плану звітного періоду. Державний бюджет виконаний у цілому з дефіцитом 26,5 млрд. гривень. Унаслідок перевищення надходжень від державних запозичень над погашенням боргу, державний і гарантований державою борг збільшився на 7,2% — до 340,7 млрд. гривень.
Згідно з експертною оцінкою Рахункової палати, в умовах уповільнення темпів економічного зростання, низького рівня надходжень прибутків, нарощування залишків невідшкодованих сум податку на додану вартість, значних об’ємів переплат податків, зборів (обов’язкових платежів) виконання державного бюджету в затверджених об’ємах, за підсумками поточного року, є проблематичним.
Iнна Осипенко-Радомська — краща спортсменка серпня
Нещодавно в приміщені Міністерства України в справах сім’ї, молоді та спорту відбулось урочисте вшанування українських атлетів, чиї здобутки були визнані найвагомішими за підсумками спортивних місяців липня та серпня за версією Національного олімпійського комітету України, повідомляє прес-служба НОК. Диплом та статуетку найкращої спортсменки липня отримала чемпіонка Європи з легкої атлетики Ольга Саладуха, яка показала найкращий результат (14,81 метра) в секторі потрійного стрибка на першості Європи в Барселоні (Іспанія). За підсумками спортивного серпня найкращою було визнано чемпіонку та срібну призерку світової першості з веслування на байдарках Інну Осипенко-Радомську. Нагадаємо, що в активі нашої спортсменки «золото» на 500-метрівці та «срібло» на 200-метрівці в змаганнях одиночок. Загалом з Познані (Польща), де проходила світова першість, українці привезли чотири нагороди. Нагороди від Національного олімпійського комітету отримали й особисті наставники спортсменок — Анатолій Бойко та Дмитро Радомський, які були визнані Експертною комісією Національного олімпійського комітету України найкращими тренерами, відповідно, в липні та серпні.
Снодійні пігулки здатні вкорочувати життя
Канадські науковці переконалися — вживання снодійного здатне на 36% збільшувати ризик передчасної смерті, повідомляє The Daily Mail. Під час дослідження науковці врахували й соціальний фактор, наявність хронічних захворювань, куріння, вживання алкоголю та наявність депресії. Вони розглянули вплив на тривалість життя пігулок від безрецептурних антигістамінних препаратів до потужних ліків, що відпускаються лише за рецептом, наприклад, валіуму. «Ці ліки — не цукерки, їх вживання є далеко не нешкідливим», — зазначила дослідниця зі Школи психології Університету Лаваля у Квебеку Женев’єв Беллвілль. Нею були проаналізовані дані щодо 12 тисяч осіб. Піддослідні віком від 18 до 102 років проходили обстеження кожні два роки, з 1994 по 2007 роки. Результати дослідження були наведені у Канадському журналі психіатрії.
За умови співпадання інших факторів, показник смертності в тих людей, що приймали снодійне та заспокійливі ліки, виявився значно вищим. Дослідниця зробила висновок, що ліки можуть бути пов’язаними зі збільшенням ризику передчасної смерті на 36%. Окрім того, люди, що приймали пігулки, частіше ставали жертвами усіх видів хвороб — від паразитарних до онкологічних, зазначила Беллвілль. Дослідниця наводить декілька можливих пояснень одержаній нею загрозливій статистиці. Снодійні та заспокійливі препарати мають вплив на швидкість реакції та координацію, таким чином, підвищуючи небезпеку падінь та нещасних випадків, зазначила вона. Окрім того, пігулки здатні пригнічувати дихальну систему, результатом чого може стати утруднене дихання під час сну, особливо в тих осіб, хто має проблеми із серцем. На додачу, ці препарати можуть викликати зміни настрою, збільшуючи тим самим ризик суїциду. «Позаяк когнітивно-поведінкова терапія продемонструвала добрі результати у лікуванні безсоння та тривоги, лікарям слід систематично обговорювати можливість такої терапії зі своїми пацієнтами», — наголосила Беллвілль.
Випуск газети №:
№165, (2010)Рубрика
Суспільство