Коротко / СУСПІЛЬСТВО
Рух Book Crossing дійшов до Тернополя
У Тернополі першовідкривачем всесвітнього руху Book Crossing — «Прочитай і віддай іншому» — стала обласна бібліотека для молоді. З кінця минулого тижня у відділі абонементу діє поличка «для вільних книг». Як повідомила провідний бібліотекар Лідія Грищук, наразі тут майже сорок примірників різножанрової літератури українською і російською мовами для будь-якого читача. Можна знайти і сучасні детективи, і мелодрами, історичні книги, зарубіжну класику. У п'ятницю декілька книжок вже «подалися в мандри». У книгозбірні сподіваються, що це лише початок, що Book Crossing в Тернополі поширюватиметься і жителі міста активно долучаться до створення вільної світової бібліотеки, повідомляє Лариса ОСАДЧУК, Тернопіль.
Через спеку відміняються «польові» практики студентів
У зв'язку зі спекою Міністерство освіти та науки рекомендує призупинити проведення польових, археологічних, фольклорних та інших практик, повідомляє «Українська правда». Дмитро Табачник звернувся з відповідним листом до керівників вищих навчальних закладів. «У зв'язку з несприятливими погодними умовами, що склалися на території України, Міністерство освіти рекомендує керівникам вищих навчальних закладів усіх форм власності та підпорядкування призупинити проведення польових, археологічних, фольклорних та інших практик», — йдеться у листі. Також керівникам ВНЗ рекомендовано внести відповідні зміни до навчальних планів щодо термінів проведення різних практик у більш сприятливий кліматичний період.
Збірна України із синхронного плавання — бронзовий призер європейського чемпіонату
Бронзові медалі здобула команда України із синхронного плавання на чемпіонаті Європи з водних видів спорту у вправах з комбінацій, повідомляє УКРІНФОРМ. За комбінаційні вправи у фінальних змаганнях українська збірна у складі Лоліти Ананасової, Інги Гіллер, Олени Гречихіної, Дар'ї Юшко, Ольги Кондрашової, Юлії Мар'янко, Олександри Сабади, Катерини Садурської, Ксенії Сидоренко та Ганни Волошиної отримала загалом 94.100 балів, що забезпечило їй третє місце. Чемпіонський титул виборола команда синхроністок Росії (98.300), срібним призером стала збірна Іспанії (97.000). Здобувши четверту бронзову медаль, збірна України з синхронного плавання завершила свої виступи на 30-му чемпіонаті Європи з водних видів спорту в Угорщині. Українські синхроністки стали бронзовими призерами у сольних, парних, групових і комбінаційних вправах. Чотири золоті нагороди — у збірної Росії, стільки ж срібних нагород — у команди Іспанії.
Музей у Пирогові втрачає цінні пам'ятки
У столичному Національному музеї народної архітектури та побуту в Пирогові відбулася акція «SOS: від Національного музею в Пирогові». Організатори влаштували журналістам експедицію по найбільш критичних зонах музею під відкритим небом, повідомляє «Gazeta.ua». «Гинуть безцінні експонати в Національному музеї народної архітектури та побуту України. Єдина в Україні 500-літня хата — в критичному стані! Єдина в Україні древня крупорушка буквально роздавлена минулорічним снігом і недоступна відвідувачам. Раритетні фрагменти Змієвих валів ХІ століття розкидані у павільйонах, які не охороняються. Єдиний двоколісний двоповерховий млин згнив і практично втрачений,» — розповів Олександр Кочубей, керівник агентства «Студія Мистецьких Ініціатив». Співробітники музею винуватять у втратах директора Павла Седака. Вважають, що він нічого не робить для порятунку раритетних фондів, саботує науковий, господарський та просвітницький напрямки роботи. За 40 років з моменту створення музей не мав жодного радикального реставраційного втручання. Аби виправити ситуацію, організатори акції пропонують Національній академії Наук України замінити директора. На цю посаду має прийти адекватний сучасний менеджер, патріот музею. Таких, на їхню думку, достатньо серед діючих його працівників. Адміністрація спробувала завадити проведенню акції. Директор заборонив журналістам фото- й відеозйомку на території музею. Проте, незважаючи на перешкоди, представники преси пройшли за ворота і оглянули найбільш непривабливі кутки. Нагадаємо, що київський музей називають найбільшим у Європі. Його площа — 137 гектарів. Тут розміщено близько 500 унікальних архітектурних експонатів, ще 500 тисяч експонатів перебуває у фондах музею. Щороку Пирогів відвідують тисячі туристів з усіх країн світу.
У Харкові з'явилась арт-алея
Першу в регіоні арт-алею відкрито за підтримки райдержадміністрації у сквері поблизу Чугуївського художньо-меморіального музею І.Е. Рєпіна, повідомляє УКРІНФОРМ з посиланням на директора музею Світлану Бучасту. За її словами, алею відкрито в рамках урочистостей з нагоди 166-річчя з дня народження Рєпіна. Віднині саме тут, а не на місцевому продовольчому ринку, як раніше, буде розгорнено виставки-продажі робіт художників. Сьогодні в експозиції представлено приблизно півсотні витворів образотворчого і декоративно-прикладного мистецтва: живопис, графіка, мініатюрна скульптура, вишивка, флористика, різьблення по дереву, макраме. Експозиції на арт-алеї будуть змінюватись. Екскурсії проводитимуть самі художники. Як повідомили в обласному управлінні культури, подібні арт-алеї відкриються і в інших райцентрах області.
Випуск газети №:
№142, (2010)Рубрика
Суспільство