Перейти до основного вмісту

Коротко / Суспільство

10 липня, 00:00

У Дніпропетровську будують перший надземний пішохідний перехід

У Дніпропетровську до кінця 2012 року з’явиться перший надземний пішохідний перехід. Він буде побудований на початку лівобережного проспекту імені Газети «Правда», проїжджу частину якого розширили та відремонтували минулого року. «Сьогодні почали другий етап комплексної реконструкції однієї з головних магістралей обласного центру — проспекту імені Газети «Правда», — повідомив на виїзній нараді дніпропетровський губернатор Олександр Вілкул. Проспект імені Газети «Правда» є магістральною вулицею протяжністю 6 км, яка нараховує вісім смуг руху транспорту на ділянці від Центрального моста через Дніпро до виїзду з міста в донецькому напрямку. Ширина проїжджої частини проспекту після реконструкції сягає 30 метрів. Як прозвучало на виїзній нараді, кошторисна вартість реконструкції підземних переходів — понад 10 млн грн, а будівництва надземного переходу — 17,6 млн грн. Ці кошти були виділені частково з державного та місцевого бюджетів. Перехід буде критим, щоб атмосферні опади не потрапляли в механізми ескалаторів. Підйом і спуск пішоходів забезпечуватимуть чотири ескалатори — по два на кожному кінці моста. Для комфорту пересування пішоходів і зменшення вібрацій пішохідні доріжки в переході буде обладнано спеціальною м’якою гумою. У нічний час усередині пішохідного моста вмикатиметься освітлення. Конструкція переходу передбачає необхідні умови для пересування інвалідів на візках. Крім того, всередині переходу буде обладнано службові приміщення для охорони й оператора устаткування. Та найголовніше — перехід через широкий проспект з інтенсивним рухом стане безпечним, адже останнім часом на ньому нерідко збивали пішоходів, повідомляє Вадим РИЖКОВ, «День», Дніпропетровськ.

Вінницький футбольний клуб припинив своє існування

Через безгрошів’я футбольна команда, що свого часу грала у вищій лізі чемпіонату, фіналі Кубка України, єврокубках, де відшліфовували свою майстерність такі віртуози м’яча як Стефан Решко, Валентин Трояновський, Віктор Прокопенко, Василь Рац, Іван Вишневський, Вадим Тищенко, Віталій Косовський, Олександр Горшков, Сергій Нагорняк та ін., припинила своє існування в статусі професійного колективу. Ось таким, удвічі сумним для вінницьких вболівальників, став фініш Євро-2012. Унаслідок фінансової скрути команда не змогла продовжити участь у змаганнях не лише першої (замість «Ниви» гратиме «Авангард» із Краматорська), але й другої ліги вітчизняної футбольної першості. Неодноразово керівництво ПФК зверталося з проханнями про допомогу до очільників Вінниці та області, бізнесменів краю, та великий футбол, як виявилося, їм непотрібний. До речі, «Нива» вже вдруге припиняє своє існування як професійний клуб через нестачу коштів. Першого разу колектив вдалося згодом реанімувати, а як буде нині — невідомо, повідомляє Федір БЕЖНАР, Вінниця.

На Вінниччині відновлено роботу санітарної авіації

Це сталося після 20 років забуття. Для цього в усіх районах краю облаштовано злітно-посадкові смуги. А перший свій рейс 12-місний літак АН-2 компанії «V-Avia» разом із губернатором Миколою Джигою та медиками на борту здійснив до віддаленої Бершаді. І хоча хворий Григорій Погончик від транспортування до Вінниці в останню мить відмовився, він отримав консультацію лікаря-кардіолога бригади санавіації Віктора Роліка. Двох важкохворих оглянув і лікар-невролог обласної психоневрологічної лікарні ім. академіка О. І. Ющенка Анатолій Щербанюк. Як розповів «Дню» головний лікар обласного Центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф Анатолій Пірникоза, бригада лікарів, до якої входять хірурги, кардіологи та нейрохірурги, чергуватиме постійно. Застосовуватимуть санавіацію в екстрених випадках, щоб дістатися до важкохворих пацієнтів та, за необхідності, транспортувати їх до лікарень Вінниці. Літак потрібен на великі відстані, що перевищують 100 кілометрів, тобто для найвіддаленіших районів, до яких автомобілем довго добиратися. Щоб дістатися до хворих, які живуть ближче, медики використовують спеціально обладнанні «швидкі допомоги». Невдовзі парк крилатої авіації буде поповнено й гвинтокрилом, його готують до роботи на місцевому авіаремонтному заводі. Один рейс санітарного літака коштує 4 тисячі гривень. Загалом же у бюджеті краю на це закладено 600 тис. грн, повідомляє Федір БЕЖНАР, Вінниця.

16-річній чернівчанці допомагають благодійники двох країн

Про хворобу чернівчанки Таїсії Чевки вона та її батьки дізналися нещодавно. У життєрадісної дівчини стався крововилив у головний мозок. З’ясувалося, що в неї уроджена аневризма, та досі хворість ніяк себе не проявляла. Після крововиливу життя Таїсії докорінно змінилося. Хоча лікарі зуміли поставити її на ноги, від балету, яким до захворювання займалася дівчина, довелося відмовитися. На щастя, їй можна зарадити, проте в Україні необхідні операції не роблять, а для лікування за кордоном потрібно 10—15 тисяч доларів. На допомогу прийшли близькі та навіть зовсім незнайомі люди з-за кордону, із сусідньої Румунії. У Чернівцях у два етапи відбувся благодійний аукціон із продажу картин буковинських та румунських художників, кошти від якого передали для операції Таїсії. Голова Союзу українців Румунії Іван Боднар розповідає, що коли довідався про біду дівчини, то одразу зголосився допомогти і зібрав друзів-художників. Аукціонами допомога з-за кордону не обмежилася. Для порятунку юної буковинки в Румунії збирають кошти у супермаркетах, організували благодійний турнір із більярду та провели великий благодійний концерт на головному стадіоні міста Сучави, на якому виступили популярні румунські гурти, повідомляє Анна ГАРГАЛЯ, Чернівці.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати