Коротко / СУСПІЛЬСТВО
Сергій Седнєв визнаний найкращим спортсменом січня
Перемога в індивідуальній гонці на етапі Кубка світу в італійському Антхольці принесла біатлоністу Сергію Седнєву визнання як найкращого спортсмена січня. Відповідне рішення ухвалила Експертна комісія Національного олімпійського комітету, яка, до того ж, назвала найкращим тренером місяця наставника біатлоніста Олександра Москаленка, повідомляє прес-служба НОКу. Експерти відзначили також високі здобутки Віталія Щедова та Яни Шемякіної, що переможно завершили етапи Кубка світу з велотреку (індивідуальна гонка) та фехтування (шпага) відповідно. Відзначимо, що Сергій Седнєв представлятиме Україну на ХХІ зимових Олімпійських іграх, що розпочнуться 12 лютого у канадському Ванкувері.
Волонтери Києва ініціюють проект «Автобус милосердя» для бездомних
За неофіційними даними, в столиці проживає від п’яти до десяти тисяч людей, що не мають постійного помешкання. У зв’язку з морозами, ситуація для бездомних у Києві стала критичною. Зараз, коли в країні лютує мороз, бездомні опинилися перед загрозою не лише обмороження, але й смерті. Соціальний патруль, введений в столиці Київською міською державною адміністрацією, надає додаткову допомогу бездомним, але, на жаль, не вирішує головної проблеми: де бездомний у центрі міста може переночувати, сховавшись від холоду? Останнім часом у пресі з’явилися повідомлення, як реагують на цю проблему адміністрації найбільших міст України: від Донецька, Дніпропетровська, Харкова до Львова, Луцька та Одеси. Цей досвід міг би стати надзвичайно корисним і для багатомільйонного Києва. Армійські намети, встановлені в центрах міст і поблизу вокзалів, можуть допомогти й допомагають понад сотні людей за день отримати гарячу їжу, медичну допомогу, теплий одяг, консультацію соціального працівника, а також можливість провести ніч у місці, що опалюється. Важливо, щоб інформація про відкриття таких наметів була поширена насамперед серед бездомних. Для цього ми пропонуємо ввести в дію проект «Автобус милосердя»: автобус, який ввечері та вночі міг би їздити за певним маршрутом (наприклад, Поділ, центр міста, залізничний вокзал), пропонуючи бездомним гарячу їжу, теплі речі, а також можливість провести ніч у такому армійському наметі. Не менш важливо є також дозволяти бездомним ховатися від морозу в переходах метро та на території вокзалів. Ці заходи, як свідчить також і досвід багатьох європейських міст, найефективніше допомагають врятувати людські життя від хвороб, спричинених переохолодженням, та від смерті. Iрина ДРОБОТ, волонтер «Друзів спільноти Святого Егідія»
Образ майбутнього — в скульптурних проектах
В Україні пройшов перший національний конкурс міської скульптури «Образ майбутнього», нагородження переможців якого днями відбулося в столичній галереї «Лавра». Нагадаємо, що для проведення конкурсу було вибрано чотири міста: Київ, Львів, Одеса, Харків. На суд компетентного журі художники зі всієї України представили понад сто проектів. Але фіналістів відбирали шляхом народного голосування на офіційному сайті конкурсу. Отже, перемогли проекти: Київ — «Урожай» (авт. Сергій Джулай, Ігор Гома, Олександра Чічкан), Одеса — «Втрачений час» (авт. Олег Кручинін), Харків — «Тіні забутих» (авт. Максим Демченко), Львів — «Контакт» (авт. Юрій Римар). Ініціаторами конкурсу стали творці громадського об’єднання «Спільна мета» народні депутати України від Партії регіонів Ірина Акімова, Ірина Горіна та Юлія Новікова. Своїм спеціальним призом вони відзначили роботу «Келих Часу» Дмитра Іва. Міський фонтан-годинник, за задумом автора, повинен стояти біля столичного Музею води як ілюстрація філософської сентенції про швидкоплинність дорогоцінного часу. Спеціальний приз журі отримав проект «Комар» Олексія Кондакова (на фото), створеного для прикраси фасаду одного з львівських банків. Величезна комаха, виготовлена зі скла або металу, повинна нагадувати про шкоду, яку наносить історичним центрам міст сучасна забудова. «Цікаво підтримувати проекти, що носять не стільки політичний, скільки загальносоціальний, гуманітарний характер, — зауважила Ірина Акімова. — На тлі бурхливого політичного життя за бортом залишається молодь. Але, незважаючи на кризу, життя триває. Ми хочемо дати шанс найталановитішим художникам, а вони, у свою чергу, зроблять наше життя яскравішим, барвистішим. Завдяки постійній підтримці мецената Ріната Ахметова в реалізації ініціатив громадського об’єднання «Спільна мета» подібні проекти продовжуватимуться», повідомляє Ольга КРИТОВА.
Випуск газети №:
№18, (2010)Рубрика
Суспільство