Перейти до основного вмісту

Коротко / Суспільство

23 жовтня, 00:00

На Рівненщині тривають «Сімейні перегони»

На Рівненщині триває третій сезон спортивно-інтелектуальної гри «Сімейні перегони». Вона для області стала своєрідним брендом. Проект, започаткований два роки тому, не мав аналогів в Україні. Участь у ньому взяли вже 40 тисяч місцевих мешканців. Серед них були як ті, що раніше не займалися спортом, так і родини спортсменів-олімпійців. Також цьогоріч на «Сімейних перегонах» побував президент Національного олімпійського комітету Сергій Бубка. До речі, із Рівненщиною багаторазового світового рекордсмена пов’язує те, що тут (у селі Мульчиці) народився його батько. «Я почав займатися спортом у 10 років. Тоді для цього було багато можливостей. Це і спортшколи, і гуртки, — розповів Сергій Бубка. — Якщо сьогодні не буде масового спорту, то годі чекати й високих спортивних досягнень. Бо, власне, на таких заходах, як «Сімейні перегони», можна розгледіти майбутніх чемпіонів», — повідомляє Тетяна ІЛЬНИЦЬКА, Рівне.

Львівщина пропонує побачити Україну очима молодих істориків

Львівська обласна рада оголосила Всеукраїнський конкурс наукових робіт для студентів і аспірантів під назвою «Історія, яка нас об’єднує». Про це «Дню» повідомив голова комісії з питань культури, історико-культурної спадщини, духовного відродження та ЗМІ облради Орест Шейка: «Багато сторінок нашої історії є складними й невивченими, і це нас роз’єднує. Якщо знатимемо правдиву історію, це нас об’єднуватиме». За словами О. Шейки, координуватимуть проект молоді науковці зі Львова, Дніпропетровська, Харкова та Києва, які здобули освіту вже за незалежної України. Теми, які запропонують історикам висвітлити, оголосять найближчим часом. «Але основний період, який ми хочемо бачити в проекті «Історія, яка нас об’єднує», — ХХ століття», — наголошує Орест Шейка. І додає, що молодих дослідників заохочуватимуть до участі у проекті стипендіями — 5 тисяч гривень. Крім того, вони матимуть можливість працювати не тільки в українських, а й у польських, російських та німецьких архівах. «Загалом за проект передбачено 100 тис. грн, — говорить голова комісії ЛОР. — Ці кошти закладено у Програму розвитку української мови, культури та історичної свідомості, яку буде затверджено на сесії Львівської обласної ради», — повідомляє Тетяна КОЗИРЄВА, «День», Львів.

«Із велосипедом — про УПА»

У межах святкування 70-ї річниці Української повстанської армії організація української молоді «Спадщина» провела місцями Львівщини, які пов’язані з діяльністю українських повстанців, велопробіг «Із велосипедом — про УПА». Маршрут пролягав від пам’ятника Степанові Бандері через місце вбивства Романа Шухевича в с. Білогорща, криївку УПА в мікрорайоні «Рясне», меморіал УПА на Личаківському цвинтарі, нещодавно відкритий Музей національно-визвольних змагань на вул. Лисенка і закінчився на площі Ринок, біля ратуші. У програмі велопробігу — розповіді про діяльність УПА, екскурсії в музеї та виконання повстанських пісень. Захід відбувався без партійної символіки. Єдина вимога до учасників, яку ставили організатори, — дрес-код, а це — вишита сорочка. На згадку про велопробіг кожен його учасник отримав пісенник і керамічну відзнаку із зображенням повстанського хреста, повідомляє Тетяна КОЗИРЄВА, «День», Львів.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати