Коротко / Суспільство
У Зарваниці дітям із вадами слуху Божественну літургію пояснювали за допомогою жестів
На Тернопільщині відбулася перша проща інтернатних освітніх закладів до Марійського духовного центру в Зарваниці. В ній взяли участь понад триста дітей і сто педагогів. За інформацією прес-служби Тернопільсько-Зборівської єпархії УГКЦ, спеціально для дітей із вадами слуху Святу літургію пояснювали мовою жестів. Координатор мирянського апостоляту Тернопільсько-Зборівської єпархії, організатор прощі Анна Зварич зазначає: «Ми як члени Церкви хочемо бути уважними до дітей з особливими потребами, навчатися чути та розуміти їхні проблеми. Адже від нашої уваги, любові, виховання залежить їхня доля». Щонеділі для людей зі зниженим слухом з допомогою сурдоперекладу відправляє Божественну літургію в храмі Матері Божої Неустанної Помочі УГКЦ в обласному центрі отець Ігор Шкодзінський, донька якого — учениця спеціальної загальноосвітньої школи-інтернату для дітей зі зниженим слухом. Він переконаний: «Діти, позбавлені слуху, особливо відчувають серцем», — повідомляє Лариса ОСАДЧУК, Тернопіль.
У Житомирі відбувся українсько-італійський діалог про інклюзивне навчання
Житомирський державний університет імені Івана Франка спільно з Болонським університетом (Італія) завершили захід міжнародного масштабу — семінар «Сім’ї та школи Житомира: досвід і перспективи інклюзивної освіти». Під час зустрічі ректора житомирського вишу Петра Сауха та професора Болонського університету Дімітріса Аргіропоулоса, що відбулася перед заходом, Петро Саух, зокрема, зазначив: «У нашій державі є низка документів, указів Президента, які зорієнтовані на важливість інклюзивної освіти, але всі знаємо, що в основному освіта для дітей з обмеженими можливостями здійснюється в спеціальних установах. До сприйняття інклюзивної освіти — освіти дітей з обмеженими можливостями у звичайних школах за місцем проживання — ми не завжди готові. Відтак, мета семінару — перейняти досвід практичної роботи закордонних колег у цій сфері, який необхідно узагальнити та розповсюдити, потрібно інтегрувати наші зусилля». Учасники семінару виробили програму практичних дій щодо поліпшення якості інклюзивної освіти в Житомирі та Житомирській області. 1 червня відбулося підписання угоди про співробітництво між Житомирським державним університетом імені Івана Франка та Болонським університетом, повідомляє Юлія ГУЗ, Житомир.
У Черкаському краєзнавчому музеї — ляльки зі Львова
Тут відкрилася виставка авторської ляльки львівської майстрині Оксани Смереки-Малик. Черкаси стали тринадцятим містом, куди завітали її вироби. Оксана Смерека-Малик навесні минулого року у Львові зробила разом із черкаською лялькаркою Ларисою Теліженко триметрову ляльку-мотанку, яка увійшла до Книги рекордів України. Саме на запрошення пані Лариси ляльки зі Львова нині завітали до Черкас. Їх приблизно двісті. Щоправда, 100 — на світлинах, бо, зізналася Оксана Смерека-Малик, з-поміж іншого вона полюбляє фотографувати. Робити ляльки майстриня почала зовсім недавно — 2010 року. Пані Оксана — поетеса. Вона саме їхала на літературну толоку до Миколаєва й вирішила в подарунок організаторам заходу зробити ляльку. «Буквально через кілька днів після цього я травмувалася. Зламала ногу, тож була змушена лежати в гіпсі. Якщо нормальна людина в такій ситуації впадає в депресію й починає скаржитися на долю, то я попросила чоловіка принести мені в ліжко клаптики тканини, і так почала робити ляльки», — розповіла Оксана Смерека-Малик. Вона зробила кілька десятків лялечок, сфотографувала їх, змонтувала невеличкий ролик, який назвала «Карпатія. Частина перша», і надіслала своїм друзям. Так ляльки пішли у світ. Невдовзі їх побачив директор Українського центру народної культури «Музей Івана Гончара» Петро Гончар і запропонував зробити виставку. Відтоді авторські роботи Оксани Смереки-Малик об’їздили мало не всю Україну, повідомляє Вікторія КОБИЛЯЦЬКА, Черкаси.
Випуск газети №:
№95, (2012)Рубрика
Суспільство