Перейти до основного вмісту
На сайті проводяться технічні роботи. Вибачте за незручності.

Коротко / СУСПІЛЬСТВО

23 липня, 00:00

У Лівії працюватиме близько двох тисяч українських лікарів

На прохання лівійської сторони Україна збільшить кількість українських медичних фахівців, які працюватимуть у Лівії, повідомляє управління в зв’язках із ЗМІ Секретаріату Кабінету Міністрів України з посиланням на міністра охорони здоров’я України Василя Князевича. За його словами, такої домовленості було досягнуто під час четвертого спільного засідання українсько-лівійської комісії зі співробітництва. За словами міністра, нині в Лівії працює понад 450 медичних фахівців із України. В.Князевич звернувся до секретаря Головного народного комітету охорони здоров’я та навколишнього середовища Лівії з проханням взяти під особистий патронат роботу українських медиків. «Вони будуть для нас із вами агітаторами, будуть показувати приклад, і ми зможемо більшу кількість фахівців направити до Лівії», — зазначив він. Міністр також повідомив, що досягнуто двосторонньої згоди з налагодження прямих контактів між українськими й лівійськими клініками та щодо відкриття центрів зі спеціалізованої допомоги.

Через 10 років людей, старших 65 років, у світі буде більше, ніж дітей

Протягом найближчих десяти років кількість людей, старших 65 років, у світі вперше перевищить чисельність дітей віком до п’яти років. Про це пише The Guardian, посилаючись на нову доповідь Бюро перепису США. Автори дослідження стверджують, що вже зараз щомісяця в світі стає на 870 тисяч осіб похилого віку більше. Якщо в 2008 році на Землі проживало близько 506 мільйонів осіб віком 65 років і старше, то до 2040 року їх кількість зросте до 1,3 мільярда. При цьому частка людей похилого віку в чисельності світового населення зросте із 7% до 14%. Дослідники зазначають, що нині з 25-ти країн світу з найстарішим населенням 23 містяться в Європі. Учені прогнозують, що до 2040 року кожен четвертий європеєць буде старшим 65 років, а кожен сьомий — 75. Автори доповіді охарактеризували збільшення середньої тривалості життя в різних країнах одночасно як досягнення й виклик людству.

«Люди живуть довше, а в деяких частинах світу й більш здоровим життям. Це говорить про одне з головних досягнень минулого століття, але також і про серйозний виклик, оскільки співвідношення літніх людей у більшості країн збільшується», — сказано в доповіді «Старіючий світ 2008».

Фахівці попереджають, що тенденція, яка спостерігається зараз, може привести до якісних економічних і соціальних змін на всіх рівнях суспільства: від структури сім’ї до системи пенсійного забезпечення. Крім того, вони звертають увагу на те, що саме явище старіння населення, яке раніше вважалося прерогативою розвинених країн, в останні роки поширилося й на країни, що розвиваються.

Довголіття забезпечать чотири звички

Лише чотири звички потрібні для здорового способу життя і активного довголіття — відмова від паління, щоденне споживання овочів і фруктів, дотримання оптимальної ваги й невеликі фізичні навантаження до 2,5 годин на тиждень, стверджує впливовий медичний журнал American Journal of Medicine. «Це чотири колони, на яких тримається здоровий спосіб життя», — пише видання. Результати опублікованого дослідження, що охопило 15 тисяч 708 американців у віці від 45 до 64 років, виявило, що лише 8% із них слідують цьому золотому правилу довголіття. Попри активну антитютюнову пропаганду в США, близько 20% населення, як і раніше, схильні до паління, а чисельність людей із надмірною вагою за останні два роки зросла в 23 штатах, пишуть РІА «Новости» Американські вчені назвали й інші найбільш шкідливі звички, які передчасно руйнують організм — надмірна віра в чудодійну силу ліків, незбалансована дієта, недостатній сон і стреси. Медики також рекомендують відмовитися від частого перегляду телевізора.

За півроку водії сплатили штрафів на півмільярда гривень

У першому півріччі 2009 року за порушення Правил дорожнього руху водії заплатили адміністративних штрафів на загальну суму 448,6 млн. грн. Про це свідчать дані Держказначейства, пише «Дело». Половина цих коштів уже надійшла до держбюджету, інша — до місцевих бюджетів. При цьому реальна кількість виписаних штрафів — удвічі більша. Решта стягнень оскаржується в судах, або не сплачені. Найбільші надходження до бюджетів були отримані від автовласників Києва — 52,7 млн. грн., далі по числу порушників йдуть Дніпропетровська (32,9 млн. грн.) і Донецька (32,7 млн. грн.) області. Менше за все заплатили штрафів водії в Закарпатській і Рівненській областях — їх оштрафували на суму в 7,8 і 7,9 млн. грн. відповідно. Лідерство столиці по числу сплачених штрафів пояснюють у департаменті ДАІ в Києві не лише великим числом автомобілів, але й тим, що водії прагнуть швидше сплатити «рахунок». «Столичні автоаматори знають можливі наслідки, які можуть настати в результаті несплати штрафу, тому вони намагаються платити вчасно», — відзначили в прес-службі київського департаменту ДАІ.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати