Перейти до основного вмісту
На сайті проводяться технічні роботи. Вибачте за незручності.

Коротко / СУСПIЛЬСТВО

04 липня, 00:00

У Криму складуть список найбільш небезпечних туристичних об’єктів

За два останніх місяці в Криму, подорожуючи в горах, заблукало 12 людей. Як повідомив заступник командира Кримського гірничо-пошукового рятувального загону Ігор Кучкаєв, люди губляться як по одному, так і групами, і трапляється це тому, що в Криму немає практики маркування туристичних стежок. При цьому, зазначив він, лісгоспи АРК не звертають уваги на стоянки і стежки, а приділяють увагу тільки тим об’єктам туризму, які дають прибуток. Крім цього, передає УКРІНФОРМ, щодня кримське відділення МНС інформує, що нещасні випадки з туристами частішають влітку в гірській і лісовій місцевостях. Тому заступник міністра курортів і туризму АРК Марина Слєсарева звернулася до служб порятунку автономії з проханням надати список найбільш небезпечних в Криму екскурсійних об’єктів і маршрутів. Вона запропонувала рятівникам підготувати необхідні заходи, аби об’єкти, що надають рекреаційні послуги, гарантували би безпеку туристів. Слєсарева запевнила, що виконання заходів буде проконтрольовано. За її інформацією, аналіз повідомлень ГУ МНС України в АРК показує, що одними з найбільш травмонебезпечних в Криму в літній період є гори Сокіл, Чатир-Даг, Аю-Даг, печери Бахчисарайського району. Взимку небезпечними для туристів стають Ангарський перевал і плато Ай-Петрі.

У львівських лікарнях дітей лікуватимуть сміхом

«Терапія сміхом в дитячих лікувальних установах» — така назва проекту, що стартував у Львові. За допомогою благодійного фонду «Доктор Клоун» міськрада вирішила популяризувати моделі спеціалізованої терапії, яка передбачає виступи коміків перед дітьми, котрі мають хронічні або важкі соматичні захворювання, передає УКРІНФОРМ. Нині у львівських лікувальних установах щоденно перебуває близько 1 тис. дітей віком до 18 років з різними хворобами, серед яких — лейкемія, цукровий діабет, бронхіальна астма, церебральний параліч та інші. Вони отримують кваліфіковану лікарську допомогу, проте їхній психоемоційний стан найчастіше залишається поза увагою медичного персоналу. Тому й було вирішено залучити до «лікарської» діяльності клоунів. Відтепер волонтери щотижня відвідуватимуть близько 150 хворих дітей. Окрім доброго настрою, кожна дитина-пацієнт отримуватиме від них маленькі даруночки: цукерки («пігулки» доброго настрою), розмальовану іграшку з надувної кульки, клоунський носик. До кінця 2009 року, а саме стільки триватиме проект, планується охопити сміхотерапією близько чотирьох тисяч хворих дітей з трьох лікарень — міської клінічної, обласної дитячої спеціалізованої та «ОхМатДиту». Як повідомила президент фонду «Доктор Клоун» Уляна Мазепа, позитивні емоції сприяють швидшому одужанню маленьких хворих. Тому вирішено щотижня залучати близько 15-20 волонтерів, котрі відвідуватимуть різні відділення. Ці акції супроводжуватимуть презентації фонду й розповсюдження буклетів. Акція має на меті продемонструвати важливість запровадження служби лікарів-клоунів в лікувальних закладах.

У Києві риба продається з порушенням санітарних норм

У столиці більше половини торговельних точок з продажу риби працюють з порушеннями санітарних норм. Такого висновку дійшла Київська правозахисна спілка споживачів, перевіривши один із ринків. Серед порушень, які зафіксували фахівці, є неналежне зберігання товару. В холодильниках, де знаходилися морепродукти, температура становила +8 градусів. Саму ж рибу в багатьох точках зберігають прямо на підлозі під прилавком, та ще й обдурюють покупців. Нечесних продавців обіцяють карати штрафами. Так, за продаж неякісного товару підприємець повинен сплатити суму в розмірі 50% від вартості товару. А за прострочений товар сума значно більша — 200% від вартості товару.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати