Коротко / СУСПІЛЬСТВО
Вихід із безробіття в Україні: контрактна служба
За умов зростаючого безробіття в Україні все більше молодих людей подають свої заявки на службу за контрактом. Особливо збільшилася кількість громадян, налаштованих служити в Державній прикордонній службі.
Як повідомляє «Лігабізнесінформ» із посиланням на Deutsche Welle, прикордонники констатують: з початку січня цього року кількість прийнятих до Державної прикордонної служби осіб на третину перевищила відтік кадрів. Попит зріс саме через безробіття, — припускають прикордонники. І роблять оптимістичні прогнози: офіцерський склад молодшає, жінок на службі побільшало.
Разом із цим в українській армії такої активності не відзначають. Прогресуюче безробіття поки що ніяк не вплинуло на притік кадрів, повідомляє Львівський обласний військовий комісар Сергій Первак. Не сприяють цьому відносно низькі зарплати — до тисячі гривень — і відсутність житла, навіть службового, — пояснює він.
Особливо проблемною є ситуація, за словами С. Первака, у великих містах, де за квартиру доведеться платити чималу суму. У прикордонників, наприклад, є свої переваги, які стимулюють контрактників. У них ситуація з житловим фондом дещо краща.
Нагадаємо, зараз Україна посідає 68-е місце за якістю життя. Такими є дані дослідницького інституту Legatum Institute, що опублікував Рейтинг глобального добробуту-2008. Серед пострадянських держав життя найбільш приємне для мешканців Естонії, яка посіла 36-е місце, розділивши його з Уругваєм. Латвія (і Угорщина) — на 41-у місці, Казахстан — на 56-у, Росія — на 57-у, Україна — на 68-у (разом із Македонією), Білорусь — на 78-у, Узбекистан — на 80-у (разом із В’єтнамом), Молдова — на 83-у (разом із Гондурасом).
Собаки затримали 112 крадіїв
2008 року за допомогою службових собак працівників воєнізованої охорони Придніпровської залізниці було попереджено 108 крадіжок на суму близько 93 тис. грн. При цьому затримано 112 осіб та дев’ять транспортних засобів, повідомляє прес-служба Придніпровської залізниці. Спроб розкрадання зазнають як вантажі, так і залізничне майно та деталі верхньої будови колії, апаратури служби сигналізації та зв’язку. А це вже за-грожує безпеці руху й може призвести до тяжких наслідків. Часто крадії використовують рельєф місцевості, наявність занедбаних споруд, трави, щоб сховати крадене, застосовують різноманітні пристрої, інструменти. Більше того, останнім часом вони поводяться зухвало та не завжди реагують на застереження стрільців воєнізованої охорони. Наприклад, для недопущення розкрадань вантажів, деталей інфраструктури залізниці у випадках нереагування злочинців на попередження протягом 2008 ро-ку 141 раз застосовувалася службова зброя. На залізниці останнім часом суттєво розширюється застосування й службових собак. Для цього при прийомі на роботу перевага надається громадянам, які мають службових собак в особистому користуванні. Тварини використовуються на договірних засадах зі стріл-ками — власниками собак. Окрім того, у підрозділах воєнізованої охорони Придніпровської залізниці ведеться робота зі збільшення кількості службових собак із урахуванням їхніх робочих якостей. Порівняно з 2007 роком їхню кількість збільшено на 22 особини.
У Дніпропетровську зароджується сімейна медицина
У Дніпропетровську працюють шість амбулаторій сімейного типу, повідомляє «11 канал». Головною перевагою сімейного лікаря є його універсальність, адже готують майбутнього фахівця аж за двадцятьма двома медичними спеціальностями. На думку фахівців, сімейний лікар вирішує близько 70% усіх проблем хворого. Наразі сімейних лікарів готують у Дніпропетровській державній медичній академії, яка за 12 років випустила понад 900 сімейних спеціалістів. Головна перевага галузі — її економність, адже, за статистикою, 50% хвороб можна вилікувати на початковому етапі. Сімейна амбулаторія на базі шостої міської лікарні — вдалий приклад впровадження сімейної медицини. Відкрили її у вересні минулого року в Самарівці. Під її патронатом — понад п’ять тисяч мешканців. Тут працюють лише терапевт, педіатр та гінеколог. Утім, завдяки універсальності професії цього вистачає, адже головним завданням є профілактика, а вже потім лікування. В амбулаторії є все необхідне, щоб виявити хворобу на початковій стадії. Фахівці стверджують: аби змінити ситуацію, необхідно переглянути підхід до фінансування галузі. Наразі сімейною медициною опікується міський бюджет. Щорічно зі скарбнички Дніпропетровська виділяють трохи більше ніж 200 тисяч гривень. Аби забезпечити існуючі сімейні амбулаторії та відкрити нові, фінансування треба збільшити приблизно вп’ятеро.
Випуск газети №:
№30, (2009)Рубрика
Суспільство