Коротко / СУСПІЛЬСТВО
Все більше туристів обирає Україну
Україна та Грузія — найпопулярніші туристичні країни пострадянського простору для росіян. Про це свідчить опитування Всеросійського центру вивчення громадської думки (ВЦВГД), повідомляє Укрінформ. Відповідаючи на запитання, в якій країні на пострадянському просторі вони найбільше хотіли б побувати, якби могли відвідати лише одне місце, найчастіше росіяни називали Україну — 14% опитаних. Другою за популярністю стала Грузія — 8%. По 6% росіян висловили бажання відвідати якесь місце в Білорусі й Латвії. Рідше у росіян виникало бажання відвідати Естонію (4%), Вірменію, Казахстан й Узбекистан (по 3%). Ще менше було респондентів, готових здійснити турпоїздку до Молдови, Азербайджану або Литви (по 2%). Найнепривабливішими в плані туризму країнами росіяни назвали Киргизію, Таджикистан (по 1%) і Туркменистан (менше ніж 1%). ВЦВГД опитав 1,6 тис. осіб у 140 населених пунктах, статистична похибка не перевищує 3,4 %.
Українську методику лікування ДЦП представлять у Європарламенті
Відомого українського медика, професора Володимира Козявкіна, який за власною методикою лікує дітей, хворих на церебральний параліч, запрошено на конференцію до Європарламенту. Свою інноваційну технологію, яку визнано найефективнішою в світі, він представить у Брюсселі 17 березня, повідомляє Укрінформ. Як розповів керівник Міжнародної клініки відновного лікування, що в Трускавці, доктор Володимир Козявкін, ініціатива ознайомитись з українською методикою надійшла від самих парламентарів. На конференцію до Європарламенту запрошено чимало фахівців медицини та політиків. До Брюсселя приїдуть і пацієнти Козявкіна з країн ЄС, які раніше не ходили й не розмовляли, а після лікування в клініці закінчили вузи, працюють і мають сім’ї. Професор Козявкін вважає, що для України це унікальна нагода, адже таких презентацій фахівців із пострадянського простору ще не було. Серед пацієнтів клініки доктора Козявкіна майже 40% становлять діти з-за кордону. Однак, попри неодноразові пропозиції попрактикувати в інших країнах, професор Козявкін запевняє, що саме Україна з її термальними водами, кліматом та грязями якнайкраще підходить для його методики лікування.
Міністерство виділило 150 млн. грн. на спорудження льодового палацу у Львові
У межах державної цільової соціальної програми «Хокей України» Міністерство України у справах сім’ї, молоді та спорту виділило 150 млн. грн. на спорудження льодових палаців у десяти містах Україні, серед них — у Львові. За кошти державного бюджету передбачено будівництво критої спортивної споруди зі штучним льодом. Витрати на проектування та будівництво систем тепло-, водо-, електропостачання та водовідведення має покрити міський бюджет Львова, повідомили в прес-службі Львівської міської ради. Для того, щоб розпочати роботи на земельній ділянці, цього року в міський бюджет розвитку потрібно закласти 5 млн. грн. Льодовий палац має стати одним із перших великих спорткомплексів міського підпорядкування. «У Львові бракує спортивних споруд, тому Льодовий палац є вкрай необхідним. В місті є чотири хокейні клуби, формується школа фігурного катання. Якщо це буде спорткомплекс міського підпорядкування, то вони зможуть там займатися і виходити на вищий професійний рівень. Крім цього, на базі кафедри зимових видів спорту Львівського державного університету фізичної культури готують майбутніх спортсменів. Для них це буде якісний навчальний майданчик», — повідомив виконавчий директор відділення Національного олімпійського комітету України у Львівській області Іван Яремко. Наразі льодові арени вже відкрито в Донецьку, Херсоні та Калуші. Будівництво Льодового палацу у Харкові обійшлося місцевому бюджету в 14 млн. грн., в Донецьку — в 10 млн. грн.
Рада гарантує дітям спілкування з батьками
Верховна Рада України прийняла за основу законопроект №2409, який гарантує дитині право спілкування з батьками в разі розлучення. За відповідні зміни до ряду законодавчих актів України щодо забезпечення захисту прав дітей проголосували в середу 378 народних депутатів, повідомляє ЛігаБізнесІнформ. Як розповів міністр юстиції Микола Онищук, представляючи законопроект, документом пропонується внести зміни до Сімейного кодексу щодо гарантій реалізації прав дитини на спілкування з батьками та іншими родичами, які мешкають окремо. Також запропоновано зміни до Цивільного процесуального кодексу щодо особливостей залучення дітей до розгляду справ у судах. Окрім цього, пропонується в Законі про охорону прав дітей врегулювати таке поняття як «контакт із дитиною». Міністр підкреслив, що діти повинні мати гарантоване право контакту з батьками, навіть якщо ті розлучені.
Робота понад норму притупляє активність мозку
Згідно з новими дослідженнями, у людини середнього віку, яка працює більше відведеного часу, значно погіршується робота мозку. У дослідженні, яке було описано в Американському журналі з епідеміології, брало участь 2214 британських службовців середнього віку. Вони проходили тести на визначення ефективності роботи мозку двічі за період з 1997 по 2004 рік. Службовцям було надано когнітивні тести. Ті, хто працював більше 55 годин в тиждень, показали нижчі результати на екзаменах з логічного мислення й лексики, ніж ті, чий робочий тиждень тривав не більше 40 годин. Результати дослідження не залежать від віку, статі, сімейного стану, освіти, прибутку, фізичного стану, психологічних чинників, порушення сну та умов роботи, небезпечних для здоров’я, повідомляє УНІАН.
Випуск газети №:
№23, (2009)Рубрика
Суспільство