Коротко / СУСПІЛЬСТВО
Студенти КПI — дітям
Наближаються свята. Хто найбільше їм радіє? Звичайно, діти. Хто ж як не вони вірять в казку, в святого Миколая, Діда Мороза?! Вони з нетерпінням чекають подарунків, уваги. Але не всі мають батьків, які турбуються про те, щоб казка завітала в їхню оселю. Є діти, які обділені увагою, ласкою, теплом батька і матері. Їхньою рідною домівкою став дитячий будинок, а піклуються про них лише вихователі. Напередодні свят студенти з Національного технічного університету України — «Київський політехнічний інститут» — вирішили організувати свято для тих, хто найбільше чекає казки і вірить у чудо. Студентська рада НТУ «КПІ» потурбувалася про те, щоб вихованці Києво-Святошинського районного ДБЗТ мали свято. Учасники благодійної акції «Казка від святого Миколая» подарували святкову виставу, «Мобільна Україна» надала DVD-плеєри, «Натуральні продукти», «Стариков», «Шоколадія» допомогли солодкими подарунками, а «КомТехСервіс» подарував сканер для дитячого будинку. Святий Миколай і чортики з янголятами спілкувалися з маленькими вихованцями та проводили різноманітні конкурси. А «Дивосвіт» запросив дітей до світу іграшок. Натомість вихованці, які отримали гран-прі на конкурсі, показали чудову сценку студентам та спонсорам. 44 дитини з Боярки не залишились наодинці на свято Миколая. Надалі студрада також не залишатиметься осторонь від долі дітей-сиріт.
Середній клас «тане» на очах
Порівняно з початком року в Україні істотно знизилася платоспроможність населення й швидко скорочується середній соціальний прошарок. Про це свідчать результати соцопитування «Економічна криза очима українців» центру соціальних досліджень «Софія». Порівняно з лютим поточного року, категорія «забезпечених» і «багатих» людей скоротилася з 10% до 6,2%. Частка «середньозабезпечених» респондентів скоротилася з 49,1% (у лютому) до 33,2% (у грудні). Ідеться про людей, яким, за їхнім власним визначенням, «у цілому на життя вистачає, але придбання речей тривалого користування, таких, як меблі, холодильник, телевізор, уже викликає труднощі». За рахунок скорочення «середнього» прошарку збільшилася частка «малозабезпечених». Це респонденти, яким доходів вистачає на харчування та на придбання необхідних недорогих речей. Порівняно з лютим, питома вага цієї категорії населення збільшилася з 30,9% до 42,2%. Удвічі зросла частка «бідних»: тих, хто ледве зводить кінці з кінцями, кому грошей не вистачає навіть на необхідні продукти. У лютому частка цієї категорії респондентів складала 9,2%, а зараз — 17%. Загалом майже дві третини (61,7%) опитаних вказали, що матеріальне становище їхньої сім’ї за останні півроку «дещо погіршилося» або «істотно погіршилося». Лише 3,9% респондентів вказали, що їхнє матеріальне становище тою чи іншою мірою покращилося. Третина (31,5%) опитаних відзначили, що матеріальне становище їхньої сім’ї за останні півроку практично не змінилося. Більшість (59,5%) опитаних вважають, що найближчі півроку доходи їхньої сім’ї «дещо зменшаться» або «істотно зменшаться». Приблизно чверть (22,8%) респондентів дотримуються думки, що їхнє матеріальне становище не зміниться. І лише 3,2% опитаних висловили сподівання, що у найближчі півроку доходи їхньої сім’ї тою чи іншою мірою зростуть.
Собаки-чемпіони
Кінологічна спілка України (КСУ) спільно з Федерацією мисливського собаківництва та Центральним клубом німецької вівчарки провела Міжнародні виставки «Київська Русь-2008», «Кришталевий кубок України-2008» і Парад чемпіонів. Виступило понад три тисячі учасників з 20 країн, яких оцінили 24 всесвітньо відомі експерти з 14 країн. За кінологічним дійством з цікавістю спостерігало багато вітчизняних і закордонних гостей. У рамках виставок відбувся Міжнародний чемпіонат з обідієнсу (слухняності), організований дресирувальним центром «Династія» (Одеса), проведено круглий стіл з проблем підготовки дресирувальників і фігурантів ІПО-1 з участю президента WUSV, SV Вольфганга Хекне й інших закордонних фахівців. Крім цього, відвідувачів виставки розважили й потішили численні шоу-програми, що зробили виставку справжнім святом для кожної сім’ї: яскраві конкурси для дітей на найкращий костюм для собак «ГламурДог», «Найкращий дитячий малюнок», «Юний хендлер», нагородження учасників конкурсу дивних історій про собаку й людину «DOGкнига Гіннесса», різні вікторини й лотереї. Відбулося чудове кінологічне шоу, де були представлені найкращі собаки України та зарубіжжя 163 порід. Найбільш гідні з них взяли участь в завершальному собачому змаганні на найгарнішого чотириногого виставки «Best in show». На двох виставках титул чемпіона України одразу отримали 130 іноземних собак, 55 — звання гранд-чемпіона України і 20 стали юними чемпіонами. Передбачається рекордний результат в отриманні титулів чемпіонів і для співвітчизників, повідомляє КСУ.
Шкіл на селі не закриватимуть
Верховна Рада України ухвалила постанову «Про впровадження мораторію на закриття загальноосвітніх навчальних закладів у сільській місцевості», внесену народними депутатами України Полохалом В.І., Литвином В.М. та Оробець Л.Ю., і рекомендує Кабінету Міністрів України доручити місцевим органам виконавчої влади та місцевого самоврядування проаналізувати ситуацію щодо функціонування загальноосвітніх навчальних закладів у сільській місцевості з урахуванням прогнозованих демографічних змін та вжити заходів щодо призупинення їхньої необгрунтованої ліквідації. Зокрема, народні депутати України рекомендують уряду вжити невідкладних заходів щодо зміни умов фінансування зазначених навчальних закладів, а також щодо організованого транспорту учнів до місць навчання та проаналізувати хід виконання державної програми «Шкільний автобус». Голова комітету ВРУ з питань науки та освіти В. Полохало переконаний, що постанова про впровадження мораторію на закриття загальноосвітніх навчальних закладів у сільській місцевості сприятиме забезпеченню рівних можливостей для здобуття середньої освіти громадянами України, а також унеможливить негативні соціально-економічні наслідки для села.
Випуск газети №:
№234, (2008)Рубрика
Суспільство