Коротко / СУСПІЛЬСТВО
Рівненщина прийняла міжнародне медичне ралі
Учасниками «перегонів» стали лікарські бригади «швидких» із різних регіонів України, а також із Польщі, Данії та Литви. Змагання такого рівня в області відбулися вперше. IV Національний відкритий чемпіонат бригад швидкої медичної допомоги «Рівненські медичні ралі-2012» проходив у три етапи. Учасники ралі відпрацьовували надання екстреної медичної допомоги і вдень, і у нічний час. Для них підготували 8 практичних конкурсних завдань та одне теоретичне. Організатори моделювали найрізноманітніші ситуації: від аварій на дорогах до захоплення заручників. Судді оцінювали передусім фаховість та злагоджену роботу команд. При цьому керувалися українськими та європейськими медичними стандартами. В результаті серед закордонних учасників перемогу здобули фахівці з Литви. А кращими серед українських команд у загальному рейтингу стали кияни, повідомляє Тетяна ІЛЬНИЦЬКА, Рівне.
Про історію Вінниці розповідає... магазин
Мелодія старовинного грамофона, стіни в газетних шпалерах місцевої преси ХІХ — початку ХХ століття, антикварні самовари на стелажах, колекція старовинних порцелянових гасових ламп у серванті — такий дух минулої епохи панує в крамниці-музеї «Колоніальні товари «Пан Заваркінъ та синъ», на вулиці Інтернаціональна, у Вінниці, власником котрого є добродій Олександр Абрамчук. До речі, аналогічний заклад із подібною назвою існував у цій споруді 1898 року побудови в 1902—1918 роках, торгували в ньому, як і нині, чаєм, кавою, а також горіхами й спеціями, про що свідчать і архівні документи, і спогади правнуків колишнього господаря помешкання й магазину Мойсея Флігельтупа (згодом став Матвієм Заваркіним), котрі нещодавно завітали до свого колишнього родового гнізда з Чикаго. Також вони поділилися родинним рецептом чаю. Пан Олександр Абрамчук має намір згодом створити в крамниці історичний клуб. В окремій його залі, прикрашеній картинами з дореволюційними зображеннями будівлі й колекцією давніх дзиѓарів, за філіжанкою кави чи чаю можна буде поділитися цінними історичними знахідками з однодумцями. На великому настінному екрані демонструватимуть сюжети з історії Вінниці. Для гостей магазину-музею також проводитимуть історичні екскурси — чайні традиції Індії, Китаю, Великобританії, Російської імперії, повідомляє Федір БЕЖНАР, Вінниця.
У Польщі представлять роботи майстрів із великою волею до життя
Нещодавно в житомирському Будинку культури УТОГ за програмою міжнародного проекту «Натхненний» завершилася друга персональна виставка майстрині народної творчості Лідії Лісайчук. Авторські роботи жінки — картини, ікони, рушники, серветки, вишиті хрестиком і з бісеру — зачаровують відвідувачів яскравістю, акуратністю виконання, позитивом, який несуть у собі. Охоплює щире людське захоплення, коли дізнаєшся: авторка диво-робіт із дитинства не має ні рук, ні ніг. Яким чином вишиває, пані Лідія тримає в секреті. «Можливо, ніколи не розповім, і ця маленька таємниця назавжди залишиться зі мною. Розумієте, щось має бути моїм. А дехто не вірить і каже, що за мене вишиває хтось інший...» — каже майстриня. Як зазначає голова Житомирської обласної організації УТОГ Віра Евіна, талант Лідії Лісайчук відкрився широкому загалу 1999 року, коли відбулася перша персональна виставка. Після того роботи майстрині об’їздили чи не всю Україну, експонувалися на міжнародних виставках у Києві та Львові. Нині їх вставляють у рами для представлення разом із роботами інших майстрів з України в польському місті Ольштин. У травні там відбудеться завершальний етап міжнародної виставки робіт декоративно-вжиткового мистецтва, уже представлених на Батьківщині учасників — людей з інвалідністю, які не можуть представляти свої вміння самі. Такі виставки, на думку Віри Евіної, дуже потрібні людям: «Будь-якому митцеві приємно бути оціненим, бачити захоплення інших людей своєю працею, а отже, і собою. Це підкріплює волю до життя, якою вже є саме бажання творити і щоденне його здійснення», повідомляє Юлія ГУЗ, Житомир.
Молодь Запоріжжя навчають правильно обирати професію
У Запорізькій області співробітники центру зайнятості провели «місячник профорієнтації» серед молоді регіону, яка навчається. Зокрема, для учнів дев’ятих класів загальноосвітніх шкіл організували «Презентацію професій», на якій молодь поінформували про потреби ринку праці й актуальні робочі професії. Присутні на заході представники метзаводів «Запоріжсталь» і «Дніпроспецсталь» показали дітям презентаційні фільми про професії, яких потребують промгіганти (крановий машиніст, прокатник гарячого металу, електромонтер із ремонту електрообладнання тощо). А на базі загальноосвітньої школи села Біленьке в Запорізькому районі фахівці центру зайнятості провели акцію «Випускник-2012» (участь у ній взяли 110 учнів). Школярам розповіли основні правила вибору майбутньої професії і проілюстрували наслідки незваженого рішення при визначенні спеціальності. Профконсультант центру зайнятості поінформував їх про стан місцевого ринку праці, зробивши акцент на затребуваності останнім часом професій тракториста, кухаря, продавця, перукаря. Крім того, фахівці Дніпрорудненського центру зайнятості Василівського району Запорізької області провели зустрічі з учнями 9—11 класів Дніпрорудненськой спеціалізованої школи «Світоч», Малобілозерської загальноосвітньої школи і КЗ «Малобілозерська естетична гімназія-інтернат «Дивосвіт». Окрім надання інформації про послуги центру та найбільш актуальні професії на ринку праці, школярам запропонували взяти участь у тестуванні щодо виявлення їхньої схильності до певного виду діяльності. На думку фахівців обласної служби зайнятості, проведений ними місячник профорієнтації допоможе школярам зробити зважений вибір подальшого професійного життя, аби після навчання мати можливість працевлаштуватися і працювати за здобутою спеціальністю, повідомляє Андрій ГАЙДАЙ, Запоріжжя.
Випуск газети №:
№54, (2012)Рубрика
Суспільство