Перейти до основного вмісту

Коротко / СУСПІЛЬСТВО

23 жовтня, 00:00

У дитячій палаті онкодиспансера вільних ліжко-місць немає

Учора в Хмельницькому обласному онкологічному диспансері відкрито дитячу палату. Завідувач відділенням Ігор Дробнер «знайшов» спонсора, який устаткував і вмеблював палату, як у провідних клініках світу. Тепер тут, як кажуть в народі, й стіни лікують. А понад усе — високий професіоналізм лікарів. Завідувач відділенням каже кореспонденту «Дня», що біда змусила згадати: все найкраще — дітям. «Крива» онкологічної захворюваності серед представників підростаючого покоління йде вгору. На жаль, із першого дня всі чотири ліжко-місця у палаті зайняті пацієнтами у віці від 2 до 14 років. Такої облаштованої дитячої палати поки що немає у жодному обласному онкологічному диспансері країни. Та не тому, що у сусідів це питання менш актуальне, повідомляє Михайло ВАСИЛЕВСЬКИЙ, «День».

На Закарпатті в ромських родинах вибух народжуваності

Демографічна політика, яка шляхом суттєвих грошових виплат має на меті підвищити народжуваність у країні, уже дає свої результати на Закарпатті. Головний лікар Ужгородської районної лікарні №1 Людмила Левчак в інтерв’ю, що його опублікував сайт «Закарпаття онлайн», зазначила, що ріст народжуваності в районі спостерігається завдяки ромським сім’ям (інформує zaxid.net). На питання журналіста «Чи є на Ужгородщині позитивні зрушення в демографічній проблемі?» лікар відповіла так: «Зрушення є, і дуже помітні. Не буду приховувати, що це пов’язано, перш за все, з державною допомогою, до речі, досить вагомою, наприклад для ромського населення. Жаль, що заможні жінки не дуже квапляться завести другу чи третю дитину. У ромських родинах зараз вагітні й бабусі, і мами, і дочки». Нагадаємо: в Україні допомога при народженні першої дитини становить понад 12 тисяч гривень, другої 25 тисяч, а при народженні третьої держава виплачує матері 50 тисяч. Закарпатська область за рівнем народжуваності випереджає всі інші регіони України.

Пенсії знову перерахують

Починаючи з 1 жовтня цього року пенсії українським пенсіонерам знову перерахують, тобто вони збільшаться. Справа в тому, що з жовтня набуває чинності одна з норм Закону України «Про державний бюджет України на 2008 рік», згідно з якою величина оцінки одного року страхового стажу дорівнює 1,35%. До цього часу один рік страхового стажу дорівнював 1,2%.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати