Перейти до основного вмісту

Коротко / СУСПІЛЬСТВО

11 вересня, 00:00

Україна — третя в Анталії

За кількіcтю своїх туристів на пляжах Анталії ми вийшли на третє місце після Німеччини та Росії, пише «Дело», посилаючись на дані Департаменту культури і туризму турецького регіону, які стосуються сезону, що минає. Згідно інформації турецьких чиновників, за вісім місяців 2008 року на анталійських пляжах відпочило 335,6 тисячі українських туристів. Для порівняння, за весь 2007 рік Анталію відвідали 232 тисячі українців. Усього ж від початку 2008 року в Анталії побувало 6,6 мільйона осіб. Найбільше туристів приїхали в Анталію з Росії — з січня по серпень курорт відвідало 1,6 мільйона (приріст — 24%) громадян цієї країни. Другою за кількістю своїх туристів на пляжах Анталії йде Німеччина. Саме звідти з початку року приїхали 1,5 мільйона німців. Як відзначає видання, туроператори пояснюють популярність турецьких курортів серед українців і росіян насамперед оптимальним співвідношенням ціни та якості. Ще один плюс Туреччини — спрощена система отримання візи. «Отримати візу в країну Шенгена не завжди просто. Для цього потрібно оформити багато документів і згаяти час. У Туреччині отримання візи зводиться до позначки в паспорті, яку проставляють в аеропорту після прильоту туриста», — сказав комерційний директор компанії Tez Tour Аркадій Маслов. При цьому останнім часом все більше українців віддають перевагу дорожчому відпочинку. За словами керівника відділу бронювання продажів компанії «Ідриска-тур» Дмитра Гудвія, якщо раніше українці надавали перевагу відпочинку економкласу, то цього року місця у висококласних готелях продаються набагато швидше.

Браконьєрам не дадуть «працювати»

У 100 містах України заборонили продаж браконьєрських споряджень: сітки, капкани та електровудочки. На це пішли у Харкові, Чернігові, Дніпропетровську, усього — в 15 обласних центрах. У Києві торгівля браконьєрськими спорядженнями припинена на усіх 109 ринках міста. Такий підсумок півторарічної кампанії, яку здійснюють Київський еколого-культурний центр та Громада рибалок України. Тим не менше в Одесі, Львові, Донецьку, Черкасах, багатьох інших містах України торгівля браконьєрськими снастями продовжується. Жодного рішення з приводу заборони торгівлею браконьєрськими снастями не прийнято в Одеській та Чернівецькій областях. Внаслідок цього браконьєри, що затримуються екологічними інспекторами «на гарячому» з вилученням браконьєрських знарядь, відразу та купують на ринку нові дешеві спорядження (наприклад, риболовна сітка довжиною 25 метрів китайського виробництва коштує усього 5 гривень). Таким чином боротьба з рибним браконьєрством стає майже неможливою. Нагадаємо, що масштаби сучасного браконьєрства вже створюють реальну загрозу національній безпеці України. Щорічно рибні браконьєри виловлюють такі самі обсяги риби, як промислові підприємства — близько 200 тис. тонн. Фахівці вважають, що коли так продовжуватиметься, рибу в Україні скоро буде повністю знищено.

В Україні на 200 спортмайданчиків побільшає

До кінця 2008 року в Україні буде побудовано 214 спортивних майданчиків як із синтетичним покриттям, так і для загальної фізичної підготовки, повідомляє прес-служба Міністерства у справах сім’ї, молоді та спорту. Загалом в поточному році, згідно зі спільною програмою міністерства та Всеукраїнського центра фізичного здоров’я населення «Спорт для всіх», передбачено створити 906 спортмайданчиків. За словами заступника міністра у справах сім’ї, молоді та спорту Юрія Сизенка, будівництво об’єктів здійснюється за рахунок коштів міністерства й місцевих бюджетів. Ю. Сизенко також повідомив, що протягом 2005—2007 рр. в Україні було обладнано 692 спортмайданчики.

Киян навчать азам садівництва

Із 15 жовтня по 15 грудня 2008 року при Національному ботанічному саду (НБС) ім. Гришка НАН України працюватиме «Школа садівника», повідомляє Лігабізнесінформ. За даними прес-служби ботсаду, в школі можна буде отримати кваліфіковану теоретичну підготовку й оволодіти практичними навичками з догляду за рослинами на присадибних і дачних ділянках. Тематика занять — квітництво, плодовий сад, нетрадиційні плодові культури, дендрологія та захист рослин. Теоретичний курс проведуть провідні фахівці ботанічного саду, а практичні заняття проходитимуть на дослідницьких ділянках НБС.

Сидячий спосіб життя скорочує його тривалість

Рівень фізичної активності безпосередньо впливає на швидкість старіння організму людини. Люди, які ведуть сидячий спосіб життя, старіють у середньому на 10 років раніше, ніж їхні більш активні ровесники, стверджують британські вчені, повідомляє УНІАН. У дослідженні, проведеному фахівцями з Королівського коледжу Лондона, взяли участь 2400 пар близнюків. Учасники заповнили анкети, зазначивши частоту й інтенсивність фізичних навантажень, і здали аналіз крові. Керівник дослідження Лінн Черкас і її колеги виміряли довжину теломер хромосом у клітинах крові учасників і зіставили отримані показники з даними опитування. Теломери — кінцеві фрагменти хромосом, що не несуть спадкової інформації. Їх основною функцією є захист клітинної ДНК від деформацій і пошкоджень. Довжина теломер, що скорочуються з кожним поділом клітини, вважається основним індикатором старіння організму. За даними дослідників, щорічно довжина теломери скорочується в середньому на 21 пару нуклеотидів — елементарних структур молекули ДНК. Однак в учасників цей показник істотно різнився залежно від ступеня їх фізичної активності. У середньому довжина теломери в людей з мінімальною фізичною активністю (16 хвилин на тиждень) виявилася на 200 нуклеотидів коротшою, ніж у найбільш фізично активних (199 хвилин на тиждень). Іншими словами, найбільш активні люди мали таку саму довжину теломер, як і ті, хто був на 10 років молодшим, але вів сидячий спосіб життя, повідомили вчені. Ця різниця була особливо помітна при порівнянні близнюків, які мають різний рівень активності. Вчені припустили, що організм фізично неактивних людей більш чутливий до запалення й пошкодження клітин під впливом кисню. Водночас фізична активність допомагає боротися зі стресами, що сприяють укороченню теломер.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати