Перейти до основного вмісту

Коротко / СУСПІЛЬСТВО

28 серпня, 00:00

Українському степовому заповіднику подарують нові гектари

Президент Віктор Ющенко розпорядився розширити територію Українського степового природного заповідника, повідомляє Лігабізнесінформ. Відповідний Указ N723/2008 підписано 19 серпня 2008 року. Як повідомляє прес-служба глави держави, документ видано «з метою збереження й відтворення типових і унікальних степових екосистем українського Лівобережжя, що має важливе наукове, природоохоронне й естетичне значення». Президент доручив розширити територію Українського степового природного заповідника, збільшивши площу його земель на 579,6 гектара за рахунок земель державної власності (запас), що містяться на території Мічурінської сільської ради (181,8 гектара) та Староласпінської сільської ради (397,8 гектара) Тельманівського району Донецької області й які в установленому порядку вилучаються й надаються згаданому заповіднику в постійне користування. Кабінету Міністрів України доручено забезпечити підготовку в шестимісячний термін матеріалів і відповідно до законодавства вирішення питання щодо вилучення 579,6 гектара земель і надання їх у постійне користування Українському степовому природному заповіднику. Також В. Ющенко дав завдання уряду забезпечити внесення в двомісячний термін в установленому порядку змін до Положення про Український степовий природний заповідник у зв’язку з розширенням його території, а також розробку в 2008—2009 роках і затвердження в установленому порядку проекту організації території згаданого заповідника й охорони його природних комплексів.

«Шоколадний будиночок» реставрують

Головне управління культури і мистецтв у бюджеті наступного року передбачить кошти на реставрацію київської пам’ятки архітектури, яку в народі прозвали «Шоколадним будиночком», повідомляє «Музейний простір». Така обіцянка давалась і минулого року, коли писалося про те, що одна з найкрасивіших будівель столиці терміново потребує реставрації. Адже закрили її під приводом проведення відновлювальних робіт ще в 1987 році. Проте вони не ведуться — немає коштів. Якщо спочатку якісь фінанси ще надходили і завдяки цьому відновили внутрішнє оздоблення, то потім справа застопорилася. Зараз «Шоколадний будиночок» включили в список об’єктів, які потрібно привести до ладу до Євро-2012. Як повідомляє ГУ культури, на балансі якого перебуває будівля, минулого року вони подали заявку на фінансування. Її проігнорували. Мовляв, в місті й так багато об’єктів, які потрібно закінчувати. Але пообіцяли до бюджету наступного року обов’язково закласти кошти — потрібно 10 мільйонів гривень.

Створено аудіодиски для вивчення української літератури

На початку нового навчального року в школах України розповсюджуватиметься аудіодиски із записами голосів класиків української літератури, повідомляє Інтерфакс. Фонд «Справедлива країна» спільно з національною радіокомпанією «Україна» реалізує проект «Класика української літератури. Живі голоси». У рамках цього проекту випускається вже третій диск, на якому записані голоси 11 класичних авторів української літератури. На диску міститься третина творів, що є обов’язковими для вивчення в українських школах. Решта — це твори, рекомендовані до вивчення. Рекламувати проект, крім Національної радіокомпанії, у своєму ефірі будуть іще дві комерційні радіостанції. Метою проекту є розповсюдження дисків у всіх 22 тисячах українських шкіл. Своїми силами автори проекту випустили тисячу дисків, що незабаром будуть презентовані. Вони сподіваються, що Міністерство освіти та науки долучиться до реалізації цього проекту й допоможе в тиражуванні й поширенні дисків. У разі якщо до 1 жовтня держава не стане партнером у реалізації цього проекту, його автори й ініціатори самостійно розповсюджуватимуть диски у школах. На диску зібрані записи віршованих творів українських класичних авторів.

Через відсутність води у ботсаду гинуть рідкісні рослини

У столичному ботанічному саду імені академіка Фоміна через проблеми з водопостачанням загинула п’ята частина рідкісних рослин, повідомляє «Музейний простір». «Два місяці тому в нас пропав тиск для поливу. Ми відразу ж подзвонили у водну службу, проте це не допомогло. Води для рослин катастрофічно не вистачало, співробітники прагнули врятувати рідкісні екземпляри, тягаючи для зволоження флори воду відрами», — розповіла заступник директора ботсаду Лариса Біянова. «На жаль, це не допомогло, і 20% наших екзотів — магнолії, рододендрони, гортензії — загинуло», — заявила Біянова.

Детальніше про історію України розкажуть нові книги та...балет

Днями відбулася презентація першого тому видання «Україна: хронологія розвитку: з давніх часів до пізньої античності» та трьох томів п’ятитомного видання «Україна — Європа: хронологія розвитку». Ця серія історичної літератури вийшла в рамках проекту «Україна: Історія великого народу», започаткованого у 2007 році Інститутом стратегічної політики України та фондом «Схід і Захід: разом», повідомляє Укрінформ. За словами президента Інституту стратегічної політики Анатолія Толстоухова, проект «Україна: Історія великого народу» досить успішний. Книги отримують визнання на різних книжкових виставках, надходять пропозиції для участі в міжнародних виставках вже за межами України. Вищезазначені видання випускаються українською та російською мовами. «Україна — Європа: хронологія розвитку» — науково-популярне видання. Воно охоплює в хронологічній послідовності історичний розвиток України та європейських країн з Х до ХV ст. Мета видання — показ спільного і відмінного в історичному розвитку України та інших європейських країн. На сторінках книги «Україна: хронологія розвитку: з давніх часів до пізньої античності» цікава і корисна інформація про минуле нашої країни. Нині розглядається новий проект — «Україна і світ». Однак проект «Україна: Історія великого народу» не зводиться лише до книжок — триває робота над балетом «Легенда про князя Кия», над мюзіклом тощо.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати