Коротко / СУСПІЛЬСТВО
Усе більше українців — за НАТО
Серед української спільноти зростає підтримка євроатлантичних прагнень нашої держави. Усе більше українських громадян звертають увагу на питання безпеки країни, розуміють, що нам потрібні додаткові гарантії, безпрецедентним гарантом яких є НАТО. На цьому наголосили учасники експертної дискусії «Російсько-грузинський конфлікт: причини та наслідки для європейської безпеки», повідомляє УКРІНФОРМ. Водночас українських експерти вважають, що процес євроатлантичної інтеграції залишатиметься для України складним, оскільки надалі залежатиме від багатьох зовнішніх та внутрішніх чинників. Зокрема, радник прем’єр-міністра України Олег Медведєв висловив переконання щодо необхідності проведення засідання РНБОУ з метою аналізу ситуації та пошуку шляхів реалізації національної безпеки. За його словами, Україна мала кращі шанси приєднатися до Альянсу у 1995—1998 роках, оскільки тоді вплив антинатовських сил був дуже слабким. На його думку, наразі Україна може поступово реалізовувати свої євроатлантичні перспективи «за рахунок холодного й зваженого аналізу і дуже прискіпливого планування подальших кроків державного керівництва», — наголосив Олег Медведєв. На думку експертів, Захід усвідомлює зростання необхідності зміцнювати європейську безпеку, що може вплинути на прийняття позитивного рішення приєднання України до ПДЧ уже у грудні цього року. Учасники експертної дискусії наголосили на необхідності реалізації Україною цілого комплексу заходів в контексті зміцнення безпеки в європейському регіоні. Серед них — докладання максимальних зусиль щодо приєднання до ПДЧ, запровадження конструктивних змін у забезпеченні силових структур держави, обмеження впливу інформаційних диверсій з боку іноземних ЗМІ та українських мас-медіа, які фінансуються ззовні, розвиток партнерських стосунків у галузі безпеки із західними країнами. Без цього Україна не відіграватиме ролі сильної держави в європейському регіоні, переконані експерти.
У пенсіонерів — підвищення виплат
Із 1 вересня підвищену пенсію — з надбавкою в 50 гривень за догляд — отримуватимуть інваліди першої групи, інваліди другої групи, які потребують постійного стороннього догляду або досягли пенсійного віку, а також одинокі інваліди третьої групи, які досягли пенсійного віку. Крім того, підвищення стосується одиноких одержувачів пенсії за віком та за вислугу років, повідомляє Оболонське відділення Пенсійного фонду в Києві. Зазначається, що надбавка на догляд призначається як працюючим, так і непрацюючим — усім, хто отримує пенсію по інвалідності.
Аеропорти модернізують для зручності інвалідів
У восьми аеропортах України — Донецька, Одеси, Маріуполя, Луганська, Львова, Івано-Франківська, Чернівців і Борисполя — створено служби з обслуговування пасажирів з обмеженими фізичними можливостями. Так, для їхнього транспортування використовуються спеціальні крісла-візки для переміщення сходинками, пероном, у салоні повітряних суден і т.д. Як повідомляє прес-служба Міністерства транспорту і зв’язку України, обслуговують інвалідів співробітники служби організації перевезень із залученням персоналу медичних пунктів. Входи і виходи, призначені для пересування пасажирів у кріслах-візках, обладнані пандусами. Доставка інвалідів до повітряних суден здійснюється перонними автобусами або машинами швидкої допомоги. Для транспортування пероном пасажирів з обмеженою мобільністю і здійснення їхньої посадки (висадки) до або з літака в аеропорту «Бориспіль» використовується спецмашина «Амбуліфт». Окрім того, за потребою використовується спеціальний трап без сходинок для безперешкодної посадки (висадки) інвалідів із повітряних суден малої авіації. Інформація про рейси оголошується через гучномовець. Також у всіх аеропортах, крім Івано-франківського, інформація висвічується на електронному табло. Протягом червня-липня цього року Державіаадміністрація із залученням представників органів місцевої влади перевірила 14 аеропортів, з яких здійснюється регулярне повітряне сполучення на предмет обслуговування в них людей з обмеженими фізичними можливостями.
20 хірургів прооперували в Одесі слона
В Одеському зоопарку лікарі з України та Росії успішно прооперували 33-річного індійського слона Таруна. Як повідомив УКРІНФОРМу головний лікар Київського зоопарку Андрій Марунчин, який керував операцією, слона рятували п’ять хірургічних бригад, усього — 20 лікарів-спеціалістів. Вони провели операцію з видалення бивня, правого ока й очищення від нагноєння верхньої щелепи тварини. «Слон почувається нормально. Його життя — поза небезпекою. Тварину чекає багатомісячна реабілітація», — повідомив Андрій Марунчин. Він розповів, що спочатку слона приспали пострілом кулі-голки з анестезією. Щоб тварина не травмувалася при падінні, вольєр обклали соломою. Після операції слона поставили на ноги за допомогою підйомного крана. Фахівці мають привести в порядок другий бивень Таруна, ситуація з яким не настільки гостра. Як зазначив Андрій Марунчин, при таких захворюваннях у природі слони зазвичай гинуть. За його словами, основною проблемою під час операції було укласти й підняти на ноги тварину, яка не лягала вже приблизно 8 років. Таруна привезли до Одеси в 1982 році з Праги. У липні здоров’я тварини похитнулося через гнійний пульпіт, який уразив «лицьову частину» Таруна. 6 серпня було проведено консиліум із фахівцями України й Росії, на якому лікарі вирішили провести операцію. Для неї були запрошені головні лікарі Київського, Московського та Миколаївського зоопарків, а також інші фахівці цієї галузі з великим досвідом у проведенні подібних операцій.
Випуск газети №:
№147, (2008)Рубрика
Суспільство