Перейти до основного вмісту
На сайті проводяться технічні роботи. Вибачте за незручності.

Коротко / СУСПІЛЬСТВО

05 серпня, 00:00

В Україну знову їдуть інспектори UEFA

У серпні інспектори UEFA приїдуть у Донецьку область i перевірять її готовність до Євро-2012. Про це повідомив перший заступник міністра культури й туризму Владислав Корнієнко. За його словами, з 17 по 22 серпня інспектори будуть в Україні. «У плані відвідування Донецька є однозначно», — запевнив В. Корнієнко, якого цитує «Чемпіон». На думку експерта Федерації футболу України з питань розміщення і тренувальних баз Андрія Ставенка, цей візит інспекторів може бути останнім до кінця вересня — прийняття остаточного рішення. «Приїжджають дві групи інспекторів. Перша дивитиметься основні аеропорти приймаючих міст, а у складі другої групи — директор Євро-2008 у Австрії та Швейцарії, і він особисто інспектуватиме тренувальні центри й кошти розміщення», — зазначив А. Ставенко. «Той звіт, який він відвезе з собою, і буде вирішальним», — додав експерт ФФУ. Під час засідання робочої групи В. Корнієнко зауважив, що генеральний план підготовки України до Євро-2012 англійською мовою має бути переданий UEFA 5 серпня. «Ми повинні представити генеральний план підготовки на затвердження уряду. Це документ, який покаже стан справ в Україні», — підкреслив заступник міністра.

У Києві — нашестя кліщів

У столиці — нашестя кліщів. Iз початку року 93 киянина звернулися до санстанції через укуси цих паразитів. Як передає ТРК «Київ», переважно люди ставали жертвами в парках і зонах відпочинку, наприклад, у Гідропарку, Пущі-Водиці або Ботанічному саду ім. Гришка. Улюблені місця кліщів — зелені галявини з високою травою, гілки дерев і сухостій. Там ці паразити майже непомітні, а їхні укуси безболісні. Тому людина найчастіше виявляє ураження вже на другий-третій день, тоді як личинки можуть лишатися непоміченими протягом кількох тижнів. «Як правило, можна помітити, коли виявляється вже симптоматика: біль у місці укусу. Кліщ, який напився багато крові, може збільшуватися у 80—150 разів, тоді його можна помітити», — каже ентомолог Київської міської СЕС Ольга Погорєлова. Небезпечні паразити, які переносять збудників вірусних захворювань. Зокрема, такої хвороби, як бореліоз, симптоми якої схожі на грип. Цього року лікарі зафіксували 26 випадків таких захворювань після укусу кліщів, що майже вдвічі більше, ніж торік. Паразити можуть викликати й інші захворювання. Працівники санстанції постійно обстежують небезпечні зони, а в місцях найбільшої активності кліщів людей попереджають про небезпеку. Хоча на ці таблички відвідувачі часом не звертають уваги, кажуть у Ботанічному саду. Тому його керівництво використовує інші методи: прочищає місця перебування паразитів. «Прибираємо сухі гілки, вивозимо сміття, скошуємо траву — це раз. По-друге, з цього року в нас нові вхідні квитки, на яких чітко написано: обережно, кліщі», — зазначила заступник директора з загальних питань Національного ботанічного саду ім. Гришка Ольга Бабич. Перебуваючи біля водоймищ, фахівці радять переглядати одяг що дві години й особливо звертати увагу на частини тіла, вкриті волоссям. Окрім того, перед прогулянкою варто скористатися спеціальними відлякуючими комах засобами — репелентами. Їхня дія може тривати від 15 хвилин до 10 годин.

Учені виявили гени, що впливають на успіх спортсменів

Російські вчені виявили групу генів, які визначають успіх спортсменів, повідомив завідувач лабораторією молекулярної генетики людини Московської медичної академії (ММА) імені Сеченова Дмитро Залєтаєв. За його словами, на сьогоднішній день відомо близько 150 генів, які так чи інакше впливають на спортивні досягнення людей. Як приклад фахівець навів ген альфа-актинин-3, який є важливим білковим компонентом для скелетних м’язів, тому люди з певним генотипом матимуть перевагу у швидкісно-силових якостях. Залєтаєв також повідомив, що різні варіанти даного гена можуть допомогти в одному випадку виростити хороших тріатлоністів, футболістів, хокеїстів і веслярів, а в іншому — чемпіонів в силових видах спорту. «Можна абсолютно чітко знайти той поліморфний варіант гена, який добре працюватиме у спортсмена», — заявив доктор біологічних наук, додаючи при цьому, що будь-яка людина у наш час за допомогою генетичного тестування може одержати достовірні відомості про те, в якому виді спорту він може досягти успіху. «Людина зможе вирішити, що краще: біцепси покачати, побігати або поплавати. Можливо, у когось є здібності, а він не знає і просто сидить за комп’ютером, або роками займається іншим видом спорту і нічого не може добитися», — сказав Залєтаєв.

Індія розробляє ноутбук за $10

Міністр освіти Індії заявив, що Інститут науки в Бангалорі працює над створенням ноутбука вартістю $10. Характеристики комп’ютера не повідомляються. Як передає «Радіо Свобода», за допомогою цього пристрою індійці повинні отримати доступ до iнтернету. Сьогодні в Індії з мільярда осіб мають доступ до iнтернету всього чотири мільйони. Сьогодні вже існує ціла серія проектів дешевих комп’ютерів, доведених до комерційного використання. Це комп’ютер Classmate компанії Intel, що поставляється за ціною $280 і комп’ютер ASUS за ціною $300. Останнім досягненням стала машина гонконгської компанії Jointech, заявлена ціна якої становить $99. Усі ці проекти належать до класу нетбуків — дешевих комп’ютерів, призначених насамперед для доступу до iнтернету.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати