Перейти до основного вмісту
На сайті проводяться технічні роботи. Вибачте за незручності.

Коротко / СУСПІЛЬСТВО

03 квітня, 00:00

Столицю очистять від омели

Аби уникнути аварійних ситуацій, пов’язаних із віковим станом дерев, київський міський голова підписав розпорядження щодо оздоровлення зелених насаджень та догляду за кронами дерев, повідомляє прес-служба КМДА. Зелені насадження столиці, які перебувають на територіях закладів освіти, охорони здоров’я, культури, загального користування житлово-будівельних кооперативів, утримуються в належному стані та регулярно оздоровлюються. Так, незабаром будуть проведені роботи із зняття сухостійних, хворих, аварійних і перестійних дерев. Крім того, відбудеться санітарна обрізка крон та очищення дерев від омели. Зазначені роботи будуть проведені силами міської станції захисту зелених насаджень та силами міських лісопаркових господарств. Загальна вартість робіт складе 4500 тис. грн. Всього до належного стану в поточному році приведуть 14813 дерев. В основному це рослини, які розташовані на територіях, прилеглих до автодоріг, у місцях масового відпочинку, поблизу медичних закладів, закладів освіти, житлових масивів.

Виявлено причини підліткової депресії

Депресія і підвищений неспокій заважають підліткам знайти друзів і формують передумови для асоціальної поведінки. Дослідники з університету штату Вермонт і університету штату Міннесота /США/ спостерігали за 205 підлітками, починаючи від 12-річного віку до настання 20 років, спостерігаючи за їхньою соціальною активністю, відносини з ровесниками, однокласниками, викладачами і батьками, передає УНІАН. Було встановлено, що веселі й відкриті підлітки не мали проблем із спілкуванням, з оточуючими і близькими, були доброзичливішими і допитливішими. Ті ж, хто з перехідного віку страждав від надмірного хвилювання і психологічної напруги, залишалися відлюдьками і у дорослому житті. Пригнічений настрій в юності приводив до соціальних проблем, що заважають нормальному функціонуванню людини в соціумі, включаючи труднощі в особистому житті, учбовій успішності та з пошуком роботи.

Стародруки Івана Федорова реставрують

Древні фоліанти, котрі зберігаються у фондосховищах і книгозбірнях княжого міста, отримали шанс на порятунок. Повернути до другого життя ці скарби мудрості дозволить обладнання, яке з’явилося на озброєнні Львівського історичного музею, повідомляє Укрінформ. Для відновлення стародруків реставратори отримали вакуумні столи, верстати, прес, термоінструменти та інше спеціальне обладнання. До сучасників дійшло 90 екземплярів «Апостола» Івана Федорова, відомого львівського першодрукаря, і понад десять з них зберігається обласному центрі. Як зазначив заступник директора Львівського історичного музею Тарас Рудько, розробником обладнання виступив ВАТ «Український науково-дослідний інститут поліграфічної промисловості імені Т.Г.Шевченка». А отримати його музейники змогли завдяки регіональній програмі відновлення стародруків. Торік обласна рада підкріпила її ста тисячами гривень. У нинішньому для реалізації благородної ініціативи надійде ще 150 тисяч. На ці кошти буде закуплено реставраційне обладнання ще для одного учасника програми — Музею історії релігії, де теж зберігаються унікальні фоліанти. Другий етап проекту — відкриття реставраційної майстерні, де полікувати свої книжкові скарби зможуть не лише бібліотеки, але й власники приватних колекцій.

Ілля Кваша — найкращий спортсмен березня

Стрибун у воду Ілля Кваша визнаний Експертною комісією Національного олімпійського комітету найкращим за підсумками спортивного березня, повідомляє НОК. На чемпіонаті Європи з водних видів спорту в Ейндховені Ілля КВАША виборов дві нагороди — «золото» у стрибках із метрового трампліну та «срібло» — на 3-метровому. Слід відзначити, що наш спортсмен поступився чемпіонством лише уславленому дворазовому олімпійському чемпіону росіянину Дмитру Саутіну. Цьогорічна континентальна першість стала справжнім проривом 20-річного Іллі, досягнення на триметровому трампліні наша держава чекала довго. Своїми здобутками чемпіон світу та Європи серед юнаків увірвався до когорти найсильніших стрибунів Європи і став одним із лідерів Національної збірної України. Слід відзначити, що стрибуни у воду вперше визнаються кращими спортсменами місяця. Додамо, що НОК України з листопада 2005 року щомісяця визначає найкращого спортсмена.

У польських лікарнях дедалі популярнішою стає «казкотерапія»

У польських дитячих лікарнях стає дедалі популярнішою «казкотерапія», коли дорослі читають вголос хворим дітям казки і цим покращують їхній морально-психічний стан, позбавляючи від неминучого при лікуванні в лікарнях стресу. У березні в найбільшому варшавському госпіталі «Матері і дитини» проходить акція «Казка-допоміжниця». Адміністрація цієї лікувальної установи запрошує всіх охочих для читання вголос маленьким пацієнтам. При цьому читаються не звичайні казки, а особливі — написані спеціально для маленьких хворих. Психологи вважають, що на маленьких пацієнтів добре впливає присутність в палаті дорослої, сильної і доброзичливо настроєної до дітей людини, у якої хворий малюк інстинктивно шукає захисту.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати