Коротко / СУСПІЛЬСТВО
У Києві за 30 тисяч доларів продали немовля
Саме за таку суму жителька Полтавської області погодилася народити дитину для заможної іноземки, передає «5 канал». Зухвалий злочин розкрили, коли новоспечена матір намагалась без документів вивезти дитину за кордон. Встановили і продавця, яка вже встигла витратити гроші на купівлю квартири та машини. Пояснення слідству дають і працівники приватної столичної клініки, де дитина з’явилася на світ. У МВС вважають, що цей випадок підпадає під дію пункту 3 статті 149 Кримінального кодексу, згідно з яким «продаж або інша оплатна передача дитини, пов’язана з незаконним вивезенням її за кордон», карається позбавленням волі на термін від восьми до п’ятнадцяти років з конфіскацією майна. Міліція стверджує, що в Україні це перший подібний випадок. Костянтин Стогній, керівник департаменту зв’язків з громадськістю МВС України, так прокоментував ситуацію: «Вони пояснюють, що начебто хотіли допомогти жінці, яка начебто хоче мати дітей, і так далі. Але наскільки це правдиво — слідство встановить. Є й інша версія, що дитину хотіли перепродати».
Пишемо диктант з української мови
9 листопада, у День української писемності та мови, о 15 годині для тих, хто любить і цінує рідне слово, на Першому каналі Українського радіо вже всьоме пролунає радіодиктант, повідомляє «Укрінформ». «До нього може прилучитися кожен громадянин нашої держави, незалежно від освітнього рівня та віку», — заявила головний редактор Головної редакції для дітей та молоді НРКУ Лариса Тарасова. За її словами, диктант, як правило, нескладний, охоплює 120—130 слів, розповідає про яскраву й самобутню особливість українського письменства чи культурного життя й має пізнавальний характер. «Знайомство з видатними українцями виконує патріотичну місію, яка вкарбовується в пам’ять тих, хто хоче перевірити свої знання державної мови», — наголосила Л. Тарасова. До цієї акції мають насамперед долучитися найвідоміші національно налаштовані українці: не обов’язково політики, державні діячі, а й співаки, спортсмени, телеведучі — словом, авторитетні люди, зазначила головний редактор. Було б добре висвітлити цю акцію в новинах на загальнонаціональних каналах, як це робиться, приміром, в сусідній Польщі, де екс-президент Олександр Квасневський писав диктант разом з усім польським народом. Переможці радіодиктанту, за словами Лариси Тарасової, отримають грошові винагороди й цінні подарунки.
У Луцьку відреставрують братську церкву
Хресто-Воздвиженська церква на в’їзді до Старого міста була споруджена на початку XVII століття водночас із заснуванням православного братства. Поруч звели приміщення для братської школи й шпиталю, друкарні і притулку для бездомних. Уже у 20-х роках XVIII століття храм перейшов до рук уніатського ордену василіан й став греко-католицьким. У 1803 році внаслідок пожежі згорів дах, що й призвело до руйнації колись величного собору. До відновлення храму (точніше, його вівтарної частини) у 60-х—80-х роках XIX століття долучилися російські краєзнавці та історики, а також імператорська родина. У 50-х роках XX століття церкву перетворили на планетарій. Богослужіння у церкві відновили на початку 90-х років минулого століття. Нині храм гостро потребує реставрації: він навіть стоїть з обідраними ззовні стінами... Тому з нагоди 390-річчя створення луцького православного Хресто-Воздвиженського братства у Луцьку розпочато безстрокову благодійну акцію «Відроджуємо історичні святині». За зібрані кошти планують від реставрувати сам храм і будинок братської школи. На відновлення унікальної історичної і культурної споруди в первозданній красі треба було б 10 мільйонів. Проте вже не сподіваючись на вагому участь держави ініціатори хочуть бодай зберегти споруду, повідомляє Наталія МАЛІМОН, «День», Волинська область.
Уколи робитимуть без використання голки
Можливо незабаром ін’єкції робитимуть без використання голки: японські вчені виявили новий вид білка, який прискорює всмоктування вакцини. Про це повідомляють «Подробиці». Новий білок був виявлений у слизовій оболонці мишей. З його допомогою вчені розробили нову пероральну вакцину. Ефективність нової вакцини була перевірена в експериментах, під час яких лабораторним мишам було введено ботулін. Миші, яким не було зроблене пероральне щеплення, померли протягом кількох годин після уколу, а ті, яким було зроблено щеплення, вижили і прожили тиждень після уколу. На думку професора медичного інституту Хиросі Кіно, нове відкриття сприятиме розробці пероральних вакцин від таких захворювань, як холера і грип.
У Вінниці стартувала програма «Почуй мене» для людей з проблемами слуху
Програма дозволяє шляхом використання SMS-технологій мобільного зв’язку з мінімальними матеріальними і організаційно-технічними витратами розв’язати проблему оперативного виклику служб порятунку 01; 02; 03; 04 людям з вадами слуху і мови, повідомляє УНІАН з посиланням на управління у справах ЗМІ і зв’язків з громадськістю Вінницької міської ради. Волонтери зберуть інформацію по кожному з учасників програми (ім’я, адреса, код вхідних дверей, проблеми зі здоров’ям), яка буде передана на станцію швидкої допомоги. Крім того, кожному учаснику буде надано спеціальний номер, який і висвічуватиметься при прийомі дзвінка на швидку. У SMS вказуватиметься тільки номер скарг, які будуть розбиті на групи (серцево-судинна система, травми і кровотечі тощо), для того, щоб відправити на виклик потрібну бригаду. Найближчим часом планується здійснити тренінг процедури виклику, для того, щоб в майбутньому виключити випадки помилкових звернень. Усі учасники даного етапу програми безкоштовно забезпечені SIM-картами. Для SMS-повідомлень виділено спеціальний номер. Номер виклику є закритою інформацією, він буде задіяний тільки для учасників програми для того, щоб дана лінія не була переобтяжена. Усі інші мешканці міста можуть викликати «швидку» за номером 103, не набираючи при цьому код Вінниці.
Випуск газети №:
№193, (2007)Рубрика
Суспільство