Коротко / СУСПІЛЬСТВО
Дев’ять українських дітей-інвалідів поїдуть на протезування до США
Сьогодні дев’ять українських дітей-інвалідів відбули на протезування до США. Поїздка організована Міжнародним благодійним фондом «Україна 3000» за підтримки американського конгресмена Лінкольна ДІАЗ-БАЛЛАРТА та Кубинської громади США.
Як повідомили УНІАН у фонді «Україна 3000», в Орландо на протезування, яке проводитиме компанія «Хангер Ортопедік Груп», організована поїздка двох груп дітей.
До першої групи увійшли дев’ять дітей-інвалідів із Дніпропетровської, Чернівецької, Чернігівської, Київської, Житомирської, Рівненської, Одеської, Кіровоградської, Хмельницької областей, які потребують протезування верхніх кінцівок. Серед них — Наталя Ніколаєнко, яка в березні цього року стала лауреатом премії «Гордість країни» у номінації «Сила духу». Дітей супроводжують п’ятеро дорослих, серед яких, — лікарі, вихователі, батьки.
Виступаючи на церемонії проводів дітей до аеропорту «Бориспіль», голова Спостережної ради фонду Катерина Ющенко розповіла, що підготовка до поїздки тривала протягом двох років, після того як до фонду «Україна 3000» звернулася Кубинська громада США з пропозицією щодо допомоги українським дітям.
Діти пробудуть у США до 15 жовтня. За цей строк фахівці «Хангер Ортопедік Груп» і фірми-партнера, яка має представництво в Україні, виготовлять їм сучасні протези. Третього жовтня в Орландо відбудеться проведення необхідних замірів для виготовлення протезів, після чого діти вирушать до Маямі, де житимуть у сім’ях Кубинської громади штату Флоріда. 10 жовтня вони повернуться до Орландо, де відбудеться протезування та необхідні фізіотерапевтичні заходи. Протезування проводиться безкоштовно за рахунок «Хангер Ортопедік Груп» і фірми-партнера.
Катерина Ющенко повідомила, що незабаром до США вирушить друга група дітей, які потребують протезування нижніх кінцівок.
Фонд «Україна 3000» також планує налагодити партнерство між Дніпропетровською обласною дитячою клінічною лікарнею, яка є учасником програми «від лікарні до лікарні», та університетською клінікою Маямі.
У 70% користувачів комп’ютерів — зіпсований зір
Харківські вчені оприлюднили приголомшуючі дані про зір вітчизняних користувачів комп’ютерів: у 70% із них порушений зір, ще в половини навколо диска очного нерва — пігментні плями, як у електрозварників, передає finance.ua. Це називається синдром сухого ока. І як стверджують вчені, такий діагноз присутній практично в усіх вітчизняних комп’ютерників, які не відриваються від монітора весь робочий день. Фахівці зазначають, що слізна плівка, яка оточує око й забезпечує контакт із зовнішнім середовищем, через вплив електромагнітних коливань швидко висихає. Для запобігання появі сухості в очах, фахівці рекомендують уживати вітаміни або користуватися медикаментами. Допомагають так звані штучні сльози й чорниця, їсти яку людям, що працюють постійно за комп’ютером, потрібно цілий рік.
Випуск газети №:
№166, (2007)Рубрика
Суспільство