Коротко / СУСПІЛЬСТВО
В Запоріжжі розпочали боротьбу з серцево-судинними захворюваннями
У загальній структурі смертності серцево-судинні захворювання в Україні займають 60 відсотків. Як розповів Олександр Нєсміянов, лікар-кардіолог вищої категорії 1-ї міської поліклініки, вік осіб, які страждають на серцеві захворювання, з кожним роком стає менше. На сьогодні це — люди віком від 30 років. Основна причина цього, вважає Олександр Нєсміянов, пов’язана з динамікою життя сучасних людей, частими стресами.Тому необхідно слідкувати за змінами в самопочутті та не займатись самолікуванням. Свій внесок у боротьбу з серцево-судинними захворюваннями зробила і запорізька регіональна влада. За рахунок обласного бюджету вже придбали електрокардіографи у лікарні та машини швидкої допомоги, де ці апарати необхідні. Вже придбано 225 одноканальних електрокардіографів «Аксіон» для всіх сільських дільничних лікарень та лікарських амбулаторій, автомобілів швидкої медичної допомоги( де вони терміново потребували заміни), а також 10 тисяч сучасних апаратів для вимірювання артеріального тиску, повідомили в прес- службі губернатора. Ще 160 апаратів для вимірювання артеріального тиску передадуть навчальним закладам та обласній організації Товариства Червоного хреста, повідомляє Юлія ВАСИЛЕНКО, Запоріжжя.
Концерт ветеранів для односельців
Днями у клубі Буглаїв, віддаленого села Старосинявського району, не було де яблуку впасти. До рідного села завітали брати Ярошенки — 85-річний Василь Ілліч і 75-річний Микола Ілліч. «Так склалася доля, що живемо у Старокостянтинові, сусідньому райцентрі. Співаємо з братом у хорі ветеранів гарнізонного будинку офіцерів. Про місце, де народилися, і звідки, як кажуть, у люди пішли, ніколи не забуваємо. От і вирішили зробити односельцям подарунок — виступити з концертом», — повідомив для «Дня» Микола Ярошенко. Аудиторія — переважно літні люди — схвально зустріла ініціативу. Коли, мовляв, востаннє про малі Буглаї хтось іще згадав?! Репертуар хору ветеранів відповідає їхній пам’яті про війну. Василь Ярошенко — фронтовик, звістку про Перемогу зустрів у Празі. Має бойові нагороди.А його молодший брат завзято трудився «у період відбудови зруйнованого війною народного господарства». До рідних Буглаїв ветерани запросили і народний аматорський гурт «Берегиня», який виконував українські народні пісні. Вдячні глядачі вручили самодіяльним артистам квіти. Розчулені брати Ярошенки заявили, що відтепер щороку передостанньої неділі травня приїжджатимуть до Баглаїв з концертом, повідомляє Михайло ВАСИЛЕВСЬКИЙ, «День».
Земля стала планетою міського типу
Вчені з Державного університету Північної Кароліни та Університету Джорджії оприлюднили результати дослідження, згідно з яким 23 травня 2007 року на Землі стався демографічний злам: уперше за всю історію населення міст чисельно перевищило населення сільської місцевості, повідомляє lenta.ru з посиланням на сайт університету Північної Кароліни. Спираючись на статистичні дані ООН, згідно з якими до 2010 року городяни становитимуть 51,1 відсотка населення Землі, дослідники розрахували, що 23 травня 2007 року настане переломний момент, коли число мешканців міст досягне 3 303 992 253 осіб проти 3 303 866 404 мешканців села. Разом із тим, на думку вчених, ці дані не можуть і не повинні свідчити про те, що міське населення має більше значення, ніж сільське: обидві групи перебувають у тісній залежності одна від одної.
При цьому, як зазначають дослідники, незважаючи на те, що міста не можуть існувати окремо від сільської місцевості, яка є джерелом чистого повітря, води, їжі, деревини та корисних копалин, рівень життя в сільських районах значно нижчий, аніж у міського населення. Як зазначив у зв’язку з цим один із авторів дослідження, доктор Рон Вімберлі з університету Північної Кароліни, головне питання майбутнього — не в тому, що мешканці села можуть зробити для городян, а навпаки: як городяни можуть допомогти бідним сільським жителям, від яких багато в чому залежить їх власне існування.
Випуск газети №:
№86, (2007)Рубрика
Суспільство