Коротко / СУСПІЛЬСТВО
Корекційним педагогам подарували спеціальні комп'ютери
До Дня інваліда (3 грудня) в Інституті корекційної педагогіки та психології Національного педагогічного університету ім. М. Драгоманова компанією «Київстар» було обладнано спеціалізований комп'ютерний клас. У приміщенні класу на базі закупленої сучасної техніки зможуть навчатися сліпі та глухонімі студенти, а також ті студенти, які мають працювати в освітніх установах для дітей із патологіями. Кожен комп'ютер оснащено сучасними програмами, які дозволяють на ньому працювати студентам із вадами слуху та зору. Також їх забезпечено програмами для діагностики різноманітних патологій. У планах — придбання спеціального принтера, який друкує шрифтом Брайля. Таким чином допомога набуває ще більшої ефективності й продовження. Підрахунок нескладний: 20 підготованих у цьому класі студентів майже відразу почнуть вчити 2000 таких же дітей-інвалідів. За статистикою, кількість інвалідів в Україні зараз становить близько 2 млн. 600 тисяч осіб, з них студентів — 4 тисячі.
Кременчук значно старший!
Сенсаційне відкриття зробили полтавські археологи. Нові археологічні дослідження виявили, що історія промислового центру Полтавщини — міста Кременчука — бере свій початок ще з давньоруських часів. Свої обґрунтування цього вони виклали в монографії «Нові археологічні дослідження на Кременчуччині». Виявляється, перші археологічні знахідки, які свідчать про існування на цій території поселення, можна віднести до XII століття! До цього часу офіційною датою заснування Кременчука вважається 1571 рік, коли на гранітних скелях лівого берега Дніпра було закладено дерев'яну фортецю із частоколом та земляним валом, повідомляє Євген БРИЖ, Полтава.
Донеччину охоплює сказ
Понад 60 випадків сказу серед бродячих тварин було зареєстровано в Донецькій області з початку поточного року. При цьому, якщо самі тварини, що хворі на сказ, попадалися фахівцям порівняно рідко, то ось люди, потерпілі від укусів таких тварин, приходили по допомогу набагато частіше. Так у одному лише м. Маріуполі з початку року по допомогу звернулося 750 осіб. Всіх їх було укушено дикими чи домашніми тваринами, причому в результаті профілактичне лікування було призначене понад 130 громадянам із тих, хто звернувся. Більше того, як зазначають лікарі, вірус сказу може передаватися не лише безпосередньо при укусі, але й якщо слина хворої тварини якимось чином потрапить на шкіру людини. У результаті статистика показує просто небувалу кількість заражень, а за словами головного санітарного лікаря Маріуполя Георгія Гусакова, з кожним роком ризик заразитися цим захворюванням у Донецькій області стає все сильнішим, повідомляє Ганна ХРИПУНКОВА, «День».
В лещатах між тарифами і громадянами
На засіданні колегії Житомирської облдержадміністрації, проведеного днями (у середу), з усією очевидністю проявилась двозначність становища місцевої влади в ситуації із тарифами на комунальні послуги. З одного боку, посилаючись на відповідні урядові рішення, заступник губернатора Анатолій Величук наголошував на необхідності їх приведення підприємствами, що надають ці послуги, до економічно обґрунтованого рівня (а це за нинішніх умов означає тільки одне, а саме їх підвищення в два-три і більше разів. — В.К .), з іншого вимагав, щоб ці ж підприємства знизили витрати на їхнє виробництво. З наведених прикладів найбільш кричущими є втрати води Житомирським міськводоканалом, які останніми роками оцінюються в 40—42%. Головна причина городянам відома — протікання і систематичні аварії на водогінних мережах, більшість яких закладені в 70—80-ті роки минулого століття. Але якихось нових підходів, крім адміністративного тиску, обласною владою не запропоновано — у рішенні колегії говориться про необхідність активізації роботи спеціальних комісій з перевірки обсягу, якості та вартості житлово-комунальних послуг, робота яких досі відчутних результатів не дала. Ще необхідно максимально чітко організувати процес надання субсидій малозабезпеченим сім'ям. У цьому зв'язку губернатор покладає надії на створення єдиного вікна для їхнього оформлення, повідомляє Валерій КОСТЮКЕВИЧ, «День».
Намалювали 8 тисяч мрій
Завершився конкурс творчості дітей-сиріт «Велике серце маленького життя». Майже 5 тисяч письмових робіт та 8 тисяч робіт образотворчого мистецтва (малюнки, вишиванки, аплікації, живопис по склу, тканині) на тему «Духовний початок: надії та мрії» надійшли за цей час до організаційного комітету конкурсу. Конкурс стартував в Україні 1 вересня цього року і є складовою частиною соціального проекту «Велике серце маленького життя», ініційованого ГК «ФОКСТРОТ» спільно з Місією соціальної допомоги дітям Української православної церкви до Року захисту прав дитини в Україні та підтриманого Міністерством у справах сім'ї, молоді та спорту, Міністерством освіти і науки, Міністерством культури і туризму України та Мережею громадської дії в Україні. Мета цього проекту — формувати засади духовності у дітей й через конкурс творчості відшукати та допомогти становленню юних талантів серед дітей, обділених батьківською любов'ю. У конкурсі взяли участь діти-сироти, діти, батьки яких позбавлені батьківських прав, вихованці дитячих будинків, інтернатів, будинків сімейного типу, дитячих розподільників та притулків з усіх регіонів України. Члени жюрі визначили переможців, яким будуть надані грошові премії та подарунки від організаторів. 1 грудня імена переможців конкурсу будуть оприлюднені, а 14 грудня у Музеї українського народного декоративного мистецтва відбудеться церемонія їхнього нагородження.
Сало в шоколаді — не вигадка
Цими вихідними в Донецьку відбулася незвичайна акція — безкоштовна дегустація сала в шоколаді. Всі охочі мали нагоду не лише скуштувати національного українського продукту, покритого шаром шоколаду, повідомляє Укрінформ, але й виступити в ролі творців кулінарних шедеврів.
Випуск газети №:
№207, (2006)Рубрика
Суспільство