Перейти до основного вмісту

Коротко / СУСПІЛЬСТВО

08 серпня, 00:00

Кличко: Києву потрібні спортивні споруди світового рівня

У Києві немає сучасного комплексу спортивних споруд олімпійського рівня, що негативно відбивається на іміджі міста. Так вважає лідер фракції «ПОРА-ПРП» в Київраді Віталій Кличко, повідомляє glavred.info. «Спорт давно став одним із інструментів політики, — говорить Віталій Кличко. — Наприклад, проведенням чемпіонату світу Німеччина остаточно розвіяла шлейф негативу, який тягнувся з часів Другої світової війни. А вдало проведене Євробачення послужило іміджу України в Європі краще за будь- яку рекламну кампанію». Як повідомили «головреду» в прес-службі Кличка, за його переконанням, (Кличка. — Ред. ), Києву вкрай необхідний комплекс споруд олімпійського рівня, який міг би приймати численні світові та європейські спортивні форуми. Адже, наприклад, столичний Палац спорту, побудований ще за радянських часів, морально застарів. «Крім престижу, створення нового спортивного центру дало б столиці декілька десятків робочих місць. А також — постійні інвестиції в економіку міста від проведення кожного міжнародного чемпіонату або змагання, які даватиме туризм, реклама і тому подібне», — підбиває підсумок Кличко.

Брюссель обмежив право курців на працю

Європейський підприємець не порушить закон, якщо не прийме на роботу курця, — з такою заявою виступили представники Єврокомісії, повідомляє AFP. Приводом для звернення до подібної проблеми стало застереження: «курцям прохання не турбуватися», що містилася в оголошенні про вакансії, яке опублікувала одна з ірландських компаній. Володимир Шпідла, єврокомісар із питань зайнятості, соціальної політики та рівних можливостей, нагадав, що закони ЄС забороняють дискримінацію за рядом ознак, зокрема, статі, сексуальної орієнтації чи віросповідання. Однак відмова в працевлаштуванні курців, за словами Шпідли, не порушує жоден із чинних законів, повідомляє lenta.ru.

Комп’ютерами управлятимуть за допомогою пальців і язика

Дизайнер Ерін Елліотт і вчені з Університету Буффало представили два незвичайні, призначені для користувача, інтерфейси, які, можливо, застосовуватимуться для керування комп’ютерами майбутнього. Елліотт запропонував «льодяниковий» спосіб управління електронними пристроями, а фахівці з Буффало розробили систему контролю функцій комп’ютера за допомогою кінчиків пальців, повідомляється на сайті Engadget. Елліотт запропонував використати як маніпулятор звичайний льодяник із вбудованим фотосенсором. Для керування пристроями за допомогою створеного Еріном Елліоттом «льодяникового інтерфейсу» користувачеві доведеться особливим чином облизувати льодяник. Сенсор визначатиме частоту та напрямок «облизувань», залежно від яких управлятиметься той чи інший пристрій. Як приклад роботи, без сумнівів, незвичайного інтерфейсу, призначеного для користувача, відвідувачам виставки Yahoo Design Expo запропонували керувати невеликими роботами за допомогою хитромудрого льодяника. Творець «льодяникового інтерфейсу» сподівається, що його винахід знайде широке застосування в майбутньому. За словами Елліотта, все більша кількість сучасних пристроїв використовує для роботи мускули людини, однак язик досі був обділений увагою винахідників.

Extyst з Університету Буффало вирішили не вдаватися до таких радикальних нововведень у галузі створення нових типів управління електронікою. Як маніпулятор, виступатиме рука користувача. Все, що для цього потрібно — це одягнути спеціальні напальчники. Створена американськими вченими система Fingertip Digitizer розпізнаватиме рухи рук користувача і дозволить здійснювати різні операції з файлами. Крім цього, Fingertip Digitizer дозволить користувачеві відчувати події, що відбуваються з того боку екрана. Йдеться передусім про комп’ютерні ігри, при запуску яких із використанням нового, призначеного для користувача, інтерфейсу геймери зможуть відчути у своїх руках різні предмети навколишнього світу. lenta.ru.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати