Перейти до основного вмісту

Коротко / СУСПІЛЬСТВО

09 лютого, 00:00

На Харківщині падіж птиці

У Харківській області зафіксовано масовий падіж птиці. За даними обласного управління МНС, за десять днів на Староверовській птахофабриці в Шевченківському районі загинуло 12 тисяч курчат. Віце-губернатор регіону, Віктор Зверєв заявив, що виключає версію пташиного грипу. Скоріш за все, кури загинули через отруєння токсичним кормом. Це показали проби зерна, яким годували курчат, у яких опірність токсину нижча, ніж у дорослих курей. Зерно зіпсувалося внаслідок неправильного зберігання. Як стверджують ветеринари, насправді загинуло шість тисяч курей, а ще шість тисяч керівники птахоферми вирішили знищити самостійно, оскільки токсин пошкодив курчатам печінку й залишати птахів, які не нестимуть яєць, економічно необгрунтовано. Подальшу долю шістдесяти тисяч курчат, які вижили і залишилися на фабриці, вирішать взяті на аналіз проби крові у загиблих і живих курчат, повідомляє Марина ГОЛІНА, Харків.

У Сєверодонецьку народжуватимуть по-європейськи

У містечку хіміків у пологовому відділенні багатопрофільної міської лікарні були відкриті зали сімейного типу, де створені всі необхідні умови для перебування разом з породіллею її рідних і близьких. Комфортабельні приміщення розмістили на резервних площах, вони являють собою індивідуальні пологові зали, що відповідають сучасним вимогам світової практики допомоги при пологах. Заступник головного лікаря лікарні Ірина Теплова сказала «Дню», що вся методика акушерсько-гінекологічної служби установи узгоджена зі спільною ініціативою Всесвітньої організації охорони здоров’я та фонду «ЮНІСЕФ» під назвою «Лікарня, доброзичлива до дитини». Ця програма передбачає створення умов для найбільш комфортного й безпечного проведення пологів у жінок, щоб діти народжувалися здоровими, повідомляє Юрій НОЖЕНКО, Луганськ.

Сільрада дала «притулок» школярам: в одній кімнаті — два класи

Повернулися до навчання 119 учнів Браїлівської школи. «Класи «організували» у сільраді і у дитячому садку», — повідомив для «Дня» голова Новоушицької райдержадміністрації Леонід Креш.

Тиждень тому у будівлі Браїлівської школи прорвало систему тепломереж. «Труби нікудишні. Тепер доводиться все по-новому робити», — пояснив Леонід Креш. Отож, поки місцева влада готувалася до відновлення навчально-виховного процесу, підростаюче покоління було на непередбачених канікулах. Для чотирьох початкових класів дали дві кімнати у будівлі сільради. В одній кімнаті — перший і другий класи разом... 14 підопічних дитячого садка «поступилися» старшокласникам, а оці дні залишаються вдома.

По науку до Браїлівки щодня ідуть пішки 12 учнів із сусіднього села Цівківці, «долають до трьох кілометрів дороги. У нас немає жодних можливостей для виконання програми «шкільний автобус. Бідуємо», — говорить голова Браїлівської сільради Надія Чайковська. Мовляв, де тонко, там і рветься.

«Таке ж сталося цієї зими і у селі Глібів. Там уже вдалося відновити навчальний процес», — згадує голова райдержадміністрації Леонід Креш. Він не впевнений, що ще в якійсь школі району не прорве трубу: «Зима показала, що комунікації у жалюгідному стані. Потрібне повсюдне оновлення». Одначе сподівається, що за тиждень-два учні із Браїлівки повернуться до рідної школи, повідомляє Михайло ВАСИЛЕВСЬКИЙ, «День».

Чорнобильцям Закарпаття призначено нову допомогу

Згідно з нещодавно підписаним розпорядженням голови Закарпатської облдержадміністрації Олега Гаваші людям, які віднесені чинним законодавством до цієї категорії, будуть частково компенсовувати вартість продуктів харчування. Розмір такої часткової щомісячної грошової компенсації вартості продуктів харчування передбачений Законом України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи». Як повідомила Наталія Мигалина з прес-служби Закарпатської ОДА, на I квартал 2006 року компенсація уже затверджена, суми становитимуть: — для громадян, віднесених до I категорії — 229,40 гривні; — для громадян, віднесених до II категорії — 114,70 гривні, повідомляє Наталка ПОПОВИЧ, Ужгород.

Донецьк готовий до пташиного грипу

Комплексний план заходів для профілактики пташиного грипу та перелік дій, спрямованих на профілактику захворювання птиці, вже давно розроблені в Донецькій області на випадок, якщо епідемія пташиного грипу все ж заявить про себе. Про це повідомив начальник Управління ветеринарної медицини Донецької області Анатолій Пригодін під час спеціальної наради з підбиття підсумків роботи ветеринарної служби Донеччини 2005 року. За його словами, в найближчому майбутньому можливе істотне загострення ситуації з пташиним грипом, якого слід чекати в період масового весняного перельоту птахів. Це ж підтвердив і заступник голови Донецької облдержадміністрації з питань сільського господарства Ігор Жерновой. При цьому, за словами І. Жернового, небезпека епідемії для Донеччини велика ще й тому, що відповідальні органи часто виявляють неорганізованість і небажання діяти, щоб запобігти масовим захворюванням. Проте, як виправдовувався А. Пригодін, бажання у ветеринарів області є — немає можливості: обласна лабораторія Донбасу просто не має спеціалізованого відділу діагностики хвороб птахів. Крім того, як підкреслив заступник голови Держдепартаменту ветеринарної медицини України Микола Пацюк, який також був присутній на нараді в Донецьку, ситуацію ускладнює й те, що досі не існує ефективної вакцини від пташиного грипу, а у приватному секторі взагалі дуже складно здійснити який-небудь контроль за птицею. Проте, як запевнив фахівців Донеччини М. Пацюк, незважаючи на всі ці сумні обставини, якщо раптом у шахтарському регіоні ситуація з пташиним грипом загостриться, область одразу отримає державну фінансову підтримку на проведення всіх можливих заходів для запобігання поширенню інфекції, повідомляє Ганна ХРИПУНКОВА, «День».

Міліція захищатиме бомжів

Харківським правоохоронцям дали рознарядку — в разі сильних морозів осіб без певного місця проживання (в народі — бомжів) з підземних переходів не виганяти, а стежити за тим, щоб вони не порушували громадського порядку й щоб їх ніхто не кривдив. У такому режимі міліція працювала й у минулі морози. Винятком є малолітні безпритульники, які втекли з інтернатів і вештаються в метро. На «розваги» — ігрові автомати та клей — такі діти заробляють милостинею. Брудних хлопчиків і дівчаток, які масово захоплюються нюханням клею в переходах, затримують у метро регулярно. Залежні від «Моменту» неповнолітні дуже швидко починають відставати у розумовому розвитку, яке у підлітків залишається на рівні 5—7-річних дітей, повідомляє Марина ГОЛІНА, Харків.

Житомирянам установлять автономні котли

У житомирян, в чиїх домівках батареї водяного опалення виконують швидше декоративні функції, ніж дають потрібні градуси тепла, з’явився шанс зігрітися. В рамках програми «Рідний дім», розробленій НАК «Нафтогаз України» на виконання прийнятої в грудні минулого року постанови Кабміну про заходи щодо енергозабезпечення споживачів, у Житомирі впродовж нинішнього року планується встановити в помешканнях городян чотири тисячі котлів автономного опалення. Про це вчора на засіданні Житомирського прес-клубу реформ повідомив начальник виробничого відділу управління житлово- комунального господарства облдержадміністрації Андрій Онищенко. В розмові з «Днем» він зупинився на суті цих планів більш детально: поставка і установка сучасних котлів буде профінансована НАК «Нафтогаз України» і здійснюватись її дочірньою компанією «Газтепло». Передбачається, що встановлюватись вони будуть в будинках і квартирах, найбільш вразливих з точки зору надійного теплозабезпечення, передусім там, де вичерпали свій ресурс котельні або мережі, в п’ятиповерхівках, де є спеціальні вентиляційні ходи, в кутових квартирах тощо. З городянами, які побажають скористатися такою можливістю, укладуть відповідний договір, встановлять котли, проведуть всі необхідні роботи з їх наладки, а вони повинні будуть розрахуватися за це задоволення протягом п’яти років. Сплату відсотків за наданий де-факто кредит бере на себе «Нафтогаз України». Якщо врахувати, що, за існуючими розрахунками, для однокімнатної квартири у 40 кв. м, наприклад, вартість автономного опалення разом з проектними роботами складе 6,5 тис. грн., а при помісячному відшкодуванні цієї суми на один місяць припадає трохи більше 108 грн., в доступності такого варіанту для більшості мешканців міста немає підстав сумніватися. Всі котли мають бути встановлені до листопада, тобто до нового опалювального сезону, перші 200 котлів заплановано отримати вже у лютому. Задум в принципі непоганий. Але залишаються запитання: чи будуть достатньо інформовані про таку привабливу можливість ті жителі міста, які, з одного боку, цього найбільш потребують, з іншого — не мають достатньо коштів для установки автономного опалення за цінами, що пропонують приватні фірми, яких у Житомирі більше ніж досить? І чи не прийме міськвиконком кулуарного рішення, внаслідок якого вигідний шанс отримають насамперед спритники, які певним чином простимулюють потрібне їм рішення? Не можна виключати також, що виконавці під різними приводами будуть намагатися взяти з людей суми понад обумовлених початковим договором. Валерій КОСТЮКЕВИЧ, «День».

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати