Коротко / СУСПІЛЬСТВО
У Вінниці скоротять жеки
У Вінниці найближчим часом укрупнять території, які обслуговують жеки. Після реорганізації на кожен жек припадатиме не 150 тисяч квадратних метрів, як тепер, а 220 тисяч. На такі ж збільшені площі поділена Одеса. Вчитися, як там прибирають сміття, поїдуть чиновники комунального господарства Вінниці. Передбачається, що після об’єднання жеків їхня кількість зменшиться майже вдвічі, а якість роботи покращиться, оскільки буде один відповідальний за певний обсяг роботи. Досі жеки прибирали тільки внутрішньобудинкові території, а після скорочення відповідатимуть і за двори, і за прилеглі дороги, повідомляє Мирослава СОКОЛОВА, «День».
Донецьк оздоровить 1,5 тисячі студентів
Майже 1,5 тис. донецьких студентів соціально незахищених категорій запланувала оздоровити цього року Донецька міська рада. На ці цілі спеціальною ухвалою мерії вже виділено 500 тисяч гривень. Сьогодні в Донецькій області існує п’ять студентських оздоровчо-спортивних таборів, які належать ВНЗ шахтарської столиці. Всі вони розташовані в північній і південній курортних зонах Донеччини. За підсумками літньої кампанії, минулого року було оздоровлено 1208 студентів соціально незахищених категорій (сироти, діти загиблих шахтарів і військовослужбовців). Окрім того, на базі студентського спортивно-оздоровчого табору «Моноліт» (селище Сєдово) Донбаської національної академії будівництва і архітектури щорічно проходить міжвузівська зміна «Студентська республіка- 2005» для лідерів студентського самоврядування ВНЗ, повідомляє Ганна ХРИПУНКОВА, «День».
Льодовики тануть, ліси зникають
Екологи з ООН видали спеціальний атлас, який відображає серйозні зміни в навколишньому середовищі, що відбулися за останні кілька десятиліть на Землі. Про це з посиланням на Бі-Бі-Сі повідомляють podrobnosti.com. В атласі під назвою «Одна планета, багато людей» опубліковано знімки, зроблені з супутників. На них видно, як з лиця Землі поступово зникають ліси, а міста відвойовують собі дедалі більше й більше території. Серед найсерйозніших змін у навколишньому середовищі укладачі атласу відзначають величезне зростання парників на півдні Іспанії, креветкові ферми, що розростаються в Азії та Латинській Америці, а також появу гігантського півострова в гирлі ріки Жовта, який виник внаслідок накопичення осадових порід. На знімках можна також побачити очевидний результат танення льодовиків у горах та на полюсах Землі, вирубки лісів у Південній Америці та лісових пожеж в Африці. У роботі над атласом брали участь НАСА та Товариство геологічної розвідки США. Новий атлас було опубліковано до Всесвітнього дня навколишнього середовища, який щорічно відзначається 5 червня.
У Харкові завершився «дитячий тиждень»
Учора в Харкові закінчився дев’ятий щорічний фестиваль дитячої творчості «Світ без темних фарб». У міській художній галереї та в культурно-просвітницькому центрі «Будинок Нюрнберга» було виставлено 159 малюнків, автори яких вже стали лауреатами цього міжнародного свята дитячої творчості. Цього року тема фестивалю — «Міста і країни», а участь в ньому, крім українських дітей, беруть маленькі гості з Польщі, Росії, Ірану, Сербії, Румунії, Індії. Як відзначають організатори й гості фестивалю, всіх дітей будь-якої національності об’єднує між собою й одночасно відрізняє від більшості дорослих одна характерна риса — вони бачать своє місто, країну й майбутнє лише в яскравих фарбах. Тому на їхніх малюнках рідко побачиш зиму й сірі фарби: на них майже завжди світить сонце, величезні, величиною з будинок, кульбаби та ромашки, а люди усміхаються один одному. Особливою любов’ю у дітей користується асфальтний живопис — ось де простір і жодних тобі меж альбомного аркуша! Це задоволення цього року зібрало на виділеному асфальтному майданчику близько 50 осіб. Юні художники і художниці, які зосереджено вимальовували фігури людей, машини, квіти, стурбовано раз по раз поглядали на похмуре небо: ось-ось звідти проллється злива й усе їхнє мистецтво загине. Старші діти вирішили створити фломастерами фундаментальні полотна — прохання, а іноді й вимоги, теплі слова дядькові Арсену (губернатору), мерові й депутатам. Особливі побажання, виписані дитячим почерком: зробити місто дружним, збудувати ще один пам’ятник — «Кульбаба примирення». Губернатор Арсен Аваков вирішив поставити під плакатами з проханнями резолюцію «затверджую до виконання», що стане, за його заявою, керівництвом до дії для співробітників адміністрації, повідомляє Марина ГОЛІНА, Харків.
Що очікує відомчі будинки
До комунальної власності територіальної громадськості міста передали 1408 відомчих житлових будинків із 1610, тобто 202 досі ще не передали. Як передає proua.com, про це журналістів повідомив начальник Головного управління житлового господарства КДМА Віктор Вакараш. Слід відзначити, що ці 1408 житлових будинків до комунальної власності передають ще з 1996 року. За словами Вакараша, процес передачі проходить повільно через небажання керівників підприємств активно займатися цією роботою, через недостачу грошей та неактивну співпрацю районних комісій з підприємствами. Також вистачає таких будинків, на які втрачено технічну та іншу документацію. Тому ті підприємства, які приймають у власність або обслуговують інженерні мережі, без документації не мають можливості надавати обслуговування мереж і у разі необхідності втрутитися і ліквідувати аварію. Крім того, «існує така законодавча колізія, коли приймають до комунальної власності житлові будинки, де є приватні квартири». Люди скаржаться, що їхнє приватне житло передають до комунальної власності. Віктор Вакараш повідомив, що Головне управління житлового господарства звернулося до Державного комітету з питань житлово-комунального господарства та до інших юридичних організацій, які дали б пояснення цієї «законодавчої колізії».
Випуск газети №:
№100, (2005)Рубрика
Суспільство