Коротко / СУСПІЛЬСТВО
Сімейний підряд вандалів «розвалився»
...Завдяки співробітникам Ленінського відділу міліції Кіровоградського міського відділу УМВС України в Кіровоградській області. Днями вони затримали злочинний дует: 55-літнього кіровоградця та його 50-літньої співмешканки, котрі підозрюються у тому, що знімали металовироби, переважно металеві ланцюги, з огорож на могилах Далекосхідного кладовища в обласному центрі. «У квітні до міліції стали надходити повідомлення від жителів міста про факти вандалізму на могилах їхніх родичів, — говорить начальник Кіровоградського МВ УМВС України в Кіровоградській області Сергій Левченко. — Невідомі зловмисники ламали оградки і забирали металовироби. При перевірці цих повідомлень працівники карного розшуку й затримали злодіїв, які здійснювали сімейний підряд на кладовищі». Правоохоронці вийшли на слід злодіїв і затримали їх неподалік від кладовища, коли ті з металевим ломиком шли на чергову справу. У ході попереднього слідства встановлена причетність затриманих до крадіжок з майже 50 могилок. Металеві ланцюги та інші металовироби вони відносили до різних міських пунктів прийому металобрухту. За вторговані гроші купували продукти харчування та алкогольні напої, повідомляє Володимир ПОЛІЩУК, Центр громадських зв'язків УМВС України в Кіровоградській області.
У житомирських пожежників — ювілей
Цілодобова варта з найстарішої (з уцілілих) в Житомирі пожежної вежі зникла ще за часів мого дитинства — сенс у ній відпав з появою багатоповерхівок, які затуляли виднокіл. Дотепер на вежі як знак історичної значимості споруди можна побачити викладену цеглою цифру 1895, що вказує на дату заснування першої в місті професійної пожежної частини. З нагоди 110-річчя цього підрозділу житомирських брандмейстерів, який зараз іменується самостійною державною пожежною частиною-2 (в іншому районі міста тепер є і СДПЧ-1), пройшла міська громадська акція «Запобігти. Врятувати. Допомогти», організована відділом культури міської ради та Головним управлінням МНС України в Житомирській області. Біля стадіону «Полісся» було розгорнуто виставку сучасного обладнання та пожежно-рятувальної техніки, які знаходяться на озброєнні пожежників. Тепер це не кінно-бочкові вози, які в перші роки існування частини за сигналом дзвону виїжджали з воріт дерев'яного депо, і не парові машини, які замінили живу тягу згодом (цю техніку можна тепер побачити на історичних буклетах чи в музеї пожежно-рятувальної служби). Всі, хто цікавився, а таких знайшлось чимало, могли побачити, крім пожежних автомашин, ще спеціальні автомобілі першої та швидкої допомоги, піротехнічної служби, зв'язку і освітлення, а також найбільшу в області автодрабину довжиною 50 метрів. Діти отримали змогу спробувати себе у ролі вогнеборців, взявши участь у «Пожежній естафеті». Біля арки міського парку імені Ю.Гагаріна пройшов конкурс малюнків на асфальті, присвячених праці пожежників, повідомляє Валерій КОСТЮКЕВИЧ, «День».
Чернігівських школярів контролюватимуть
У Чернігові має посилитися контроль за відвідуванням дітьми комп'ютерних клубів, відеотек, дискотек та інших розважальних закладів. Відповідне розпорядження підписав міський голова Олександр Соколов. За словами начальника управління освіти міськради Наталії Лещенко, нині є підстави говорити про комп'ютерну залежність дітей та підлітків. Частина чернігівських школярів більшість вільного часу проводить у комп'ютерних клубах, витрачаючи при цьому гроші, надані батьками на харчування чи інші потреби. Є навіть випадки, коли діти, обманюючи батьків, пропускають школу, а також вдаються до крадіжок. Передбачається проведення перевірок відповідних служб з метою виявлення дітей і підлітків, які жебрають, вчиняють злочини та правопорушення. Має посилитися протидія незаконному обігу наркотичних засобів і психотропних речовин у місті.
Малолітні злочинці «здають» позиції
Як повідомляють представники Харківської обласної служби у справах неповнолітніх, у першому кварталі поточного року зареєстровані 354 злочини, скоєні неповнолітніми на території регіону. Правоохоронці стверджують, що злочинність серед дітей знизилася на 20%, оскільки за аналогічний період минулого року підлітки скоїли 502 злочини. Так, значний спад випадків навмисного порушення законів серед підлітків відзначається в 15 із 27 сільських районів області. Проте нарівні зі зменшуваними районними показниками збільшилася кількість злочинів у Харківському районі та самому місті. Показники злочинності в категорії особливо тяжких злочинів, таких як вбивство, не змінилися — 4 випадки. Викрадення автомобілів також залишається улюбленим заняттям неповнолітніх — 13 випадків. Збільшилася кількість випадків шахрайства, розбійних нападів, пограбувань, скоєне одне зґвалтування, повідомляє Марина ГОЛІНА, Харків.
Випуск газети №:
№87, (2005)Рубрика
Суспільство