Перейти до основного вмісту

Коротко / СУСПІЛЬСТВО

11 січня, 00:00

У Сімферополі вперше відбулася хода звіздарів

Це була колоритна та пам’ятна подія. Різдвяна хода Сімферополем залучила понад 400 учасників — переважно учнів та вчителів Української школи-гімназії Сімферополя, до яких згодом приєдналися багато жителів міста. Як розповідає ініціатор параду, директорка Української школи-гімназії Сімферополя Наталія Руденко, акція хоч і пройшла в Криму вперше, але, за погодженням із міською владою, буде традиційною. Понад два десятки різдвяних зірок (звізд) сімферопольські гімназисти зробили під керівництвом львівських майстрів, які в грудні 2011 року проводили майстер-класи. Підготовка до свята тривала більше року, каже Наталія Іванівна. Микола СЕМЕНА, Сімферополь

Через кір на Львівщині продовжено канікули

Таких заходів ужито через високу захворюваність на кір, і поширюються вони на сім адміністративних територій. Як повідомила «Дню» завідувач епідеміологічного відділу Львівської обласної санепідстанції Наталя Тімко, від початку 2011 року на Львівщині на кір захворіли 1256 осіб, з них, відповідно до первинних діагнозів, — 664 дитини. «За період з 1 січня 2012 року до сьогодні захворіли 219 осіб, з них — 86 дітей. На стаціонарному лікуванні перебувають 224 особи, з них — 101 дитина», — розповіла епідеміолог. Отож наразі не йдуть на навчання діти у Стрию, Самборі, Турці, а також у Дрогобицькому, Самбірському, Старосамбірському та Турківському районах, повідомляє Тетяна КОЗИРЄВА, «День», Львів.

У Житомирі представили ескізний проект відновлення дзвіниці Свято-Михайлівського кафедрального собору (УПЦ КП)

Будівля має багату історію та на своєму віку зазнала чимало лиха (2006 року з нагоди 150-річчя побудови й освячення церкви «День» про це детально писав). За часів радянської влади в ній розміщалися різні світські установи, а дзвіниця, яка її прикрашала з моменту зведення, була знесена. І ось парафіяни поставили питання про необхідність її відновлення. Слід зазначити, що з 1990 року, коли храм був переданий громаді віруючих, спочатку він був храмом Української автокефальної православної церкви, дещо пізніше стала головним собором УПЦ КП на Житомирщині, але відразу почала відігравати роль центру духовного відродження українців в області. Сам проект представив відомий у місті архітектор Петро Перевозник, під керівництвом якого розробляються робочі ескізи та креслення. Він наголосив, що за фотографіями, які збереглися з минулих століть, передбачається максимально відтворити первозданний вигляд храму, однак з огляду на перебудови що відбулися раніше, деякі зміни все ж відбудуться. В свою чергу, депутат міськради, глава фірми «Віндзор» Микола Савенко оголосив, що він разом із громадою собору й отцем Богданом заснував спеціальний фонд, у якому будуть акумулюватися пожертви від небайдужих людей — прихожан, меценатів і спонсорів проекту, й закликав підтримати цю шляхетну справу. Одночасно були оприлюднені реквізити фонду «Відбудова дзвіниці»: р/р 2600901528244, філія АТ «Укрексімбанк», МФО 311324, повідомляє Валерій КОСТЮКЕВИЧ, «День», Житомир.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати